• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dabar valdžioje esantys politikai, regis, nepamena ūkininkų piketų su šakėmis prie Seimo ar traktoriais blokuojamų kelių. Šįkart viskas vyksta civilizuotai – žemdirbiai pieną priduoda ne perdirbėjams, o veltui atiduoda žmonėms ar tiesiog išpila, ir grasina, kad, jei už pieną toliau bus mokama tiek mažai, skers karves ir uždarys ūkius.

Dabar valdžioje esantys politikai, regis, nepamena ūkininkų piketų su šakėmis prie Seimo ar traktoriais blokuojamų kelių. Šįkart viskas vyksta civilizuotai – žemdirbiai pieną priduoda ne perdirbėjams, o veltui atiduoda žmonėms ar tiesiog išpila, ir grasina, kad, jei už pieną toliau bus mokama tiek mažai, skers karves ir uždarys ūkius.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Širvintų rajono ūkininkas pieno gamintojas Juozas Beinoras nebegali ramiai nusėdėti vietoje ir neberėkti ant valdžios, pieno supirkėjų ir pas jį atvykusių žurnalistų.

„Nueini prie karvės, reikia pirma šūdą nuvalyti, pakloti jai, bet tuo momentu, kai kloji, su uodega – brakšt! Tai nusišluostai tuos šūdus, nusivalai spenius ir pradedi melžti“, – vos tik įsijungus kameroms ėmė rėkti ūkininkas.

Šitokį Juozo pasiutimą ir pykčio proveržį sukėlė jam pasiūlyta pieno supirkimo kaina – vos 15 centų už litrą.

„Nori pamelžt? Tu galvoji, kad čia lengva pamelžt? Tai paimk kibirą, imk skudurą ir bandyk, o aš pažiūrėsiu. Ir aš galiu pakamandavot, ar kokį popieriuką parašyt. Pažiūrėsi, koks darbas, kad pieną pristatytum už 15 centų“, – niršo vyriškis.

REKLAMA
REKLAMA

Tam, kad už litrą pieno gautų 15 centų, ūkininkas Juozas kasdien valandų valandas eina aplink kiekvienos karvės užpakalį, o galvojantiems, kad pieno upės atsiranda beveik nieko nedirbant, vyras pravedė trumpą pieno išgavimo iš karvutės ekskursiją.

REKLAMA

„Kiekvieną karvę reikia apeiti. Ką tu, nesupranti nieko, žurnaliste? Man kiekvieną karvę reikia apeiti, nuvalyti, pakloti, spenius kiekvienai nušluostyti. Pagalvok – 30 karvių po 4 spenius. Kiek gaunasi? 120 spenių reikia nuvalyt, vandenį pakeist reikia. Viskas užtrunka valandą laiko“, – aiškino ūkininkas.

Karvių ūkio savininkas Beinoras keliasi kasdien 4 valandą ryto ir iškart skuba į tvartą išmėžti per naktį žalmargių prigaminto mėšlo.

REKLAMA
REKLAMA

„Ateini, va, nuvalai šūdus, karvė uodega maskatuoja, dar gausi per veidą, pasakysi karvytei „ačiū“ ir tūpsi melžt“, – demonstravo vyras.

Alkanos karvės taip lengvai nepamelši, nes vos prisilietęs prie tešmens gali gauti iš kanopos į kaktą. Todėl kiekvienai karvei Juozas privalo patiekti šieno ir kitų pašarų. Tik po 2 valandų sunkaus rytinio darbo ūkininkas gali pradėti melžti savo karvutes. Ir šitokia procedūra kasdien kartojama po 3 kartus. Be jokių išeiginių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visą laiką reikia – rytą, vakarą ir per pietus reikia eiti ir mėtyti, ir mėtyti, ir mėtyti... Jėzau, aš jau privargau visą gyvenimą, maniau, kad gal bus geriau, o nieko. Pasakas jie seka, daugiau nieko“, – piktinosi Juozas.

Šitaip vargdamas vyriškis per dieną už pieną dabar gauna vos porą šimtų eurų. Tai ašaros, kurių neužtenka apmokėti už pašarus, elektrą ir kitiems mokesčiams.

„Pusantros tonos pieno kasdien – 225 eurai. Tai kur matyta? Kiek kainuoja elektra, melžėją pasamdyti, „Sodrai“, kombikorma... Duosiu jums 200 eurų, tai sumokėkit melžėjai, „Sodrai“, – kalbėjo ūkininkas.

REKLAMA

Juozą dar labiau pyktis ima, kai jis apsilanko maisto prekių parduotuvėje. Čia pienas, kurį jis atiduoda už kelis centus, stebuklingai pabrangsta daugiau nei 10 kartų.

„Buvau vakar parduotuvėje ir žiūrėjau. Litras pieno kainuoja 1,99 euro, sviestas – 2,70, o mums jau nuo praėjusio spalio sumažintos kainos. Tai kam tas ministras, kam tos ministerijos?“, – piktinosi Juozas.

Sunkiai dirbančiam ir nieko neuždirbančiam ūkininkui matant tokią kainų neteisybę trūksta kantrybė, tad jis skelbia daugiau nei 30 metų veikiančio pieno ūkio bankrotą. Visas savo 35 karves pasiųs į mėsos kombinatą – dešroms, steikams ir jautienos guliašui.

REKLAMA

„Gana, karvytės, gana. Kiek aš galiu vargti? Kai baigsis viskas, duosiu mirties bausmę karvytėms. Uždarysiu tvartą, o karvėms padarysiu kryžių“, – sakė Juozas.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Norėtusi kad tokį ūkininko darbą pamatyti tie aktyvistai ir aktyvistės kur nurodinėja kaimui kaip turi būti laikomi šunys ,vištos ir t,t,,Ir dar paskui padirbėja pagal visus mieste sėdinčius kontrolierisu,kai ant vieno sunkiai dirbančio sulekia klausti visų kontorų vadininkai,O valdžia sėdinti Vilniaus stikliniuose bokštuose užuot pasidžiaugus,kad rajone yra dirbančių žmonių,padėjus kiekvienam žmogui,jei jam sunku kur nors ir mažinus pašalpinius atsimėto popieriais,arba kad tai ne jų problema,Tikrai tai jau gyventojų problema ,kad nuolankiai kenčia išrinktųjų aroganciją,nes jie tik patys sau svarbūs.
tai ko tie didieji piena pilsto ,jei viskas taip puiku....zodziu visur tas pats ,net briuselio gatves uzkemsa traktoriais ,tada oi kokie saunuoliai ,o cia tipo ,tylek bedziau,sikna igaubes... !!!
Mielieji komentatoriai, siūlau pagyventi pas Juozą vieną savaitę ir perimti visus ūkio darbus. Oi, įsivaizduoju, kokia būtų keiksmažodžių lavina už kiekvieno kampo. Kad taip arčiau gyvenčiau, mokėciau už pieną 30 ,centų. Pvz. Iš 10 ltr. pieno gaučiau 1 litrą seperuotos grietinėlės ir iki 1,5 kg.varškės. Koks pelnas perdirbėjams ir pardavėjams?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų