Dalis pensininkų nė neketina skiepytis nuo koronaviruso, kaip niekada nesiskiepija ir nuo gripo

Lietuvoje per kelis vakcinavimo nuo koronaviruso mėnesius paskiepyta apie 40 proc. šalies senjorų – rizikingiausios amžiaus grupės gyventojų. Tokie tempai nedžiugina nei savivaldybių, nei šalies valdžios, visi pirštu beda į didžiausią vangaus pensininkų skiepijimo kaltininką – baimę dėl AstraZenecos" vakcinos. Tiesa, nemaža dalis pensininkų iš viso nenori skiepytis – nesvarbu, kokia vakcina.

Šalyje skiepijimas nuo koronaviruso pradėtas pernai metų pabaigoje. Pirmiausia pasiskiepijo Lietuvos medikai, slaugos, globos darbuotojai, tuomet imtasi ir rizikos amžiaus gyventojų.

Paskutiniais duomenimis, visoje Lietuvoje skiepą nuo koronaviruso gavo kiek daugiau nei 40 proc. 80-ies ir vyresnių gyventojų, maždaug 47 proc. 70-ies ir vyresnių, ir 23 proc. šešiasdešimtmečių ir vyresnių lietuvių. Vienose savivaldybėse šis skaičius kiek didesnis, kitose mažesnis. Bet bendrai, visoje Lietuvoje paskiepyti – bent viena doze – apie 40 proc. senjorų.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Senjorai skiepijasi vangiai: įvardija priežastis

Toks tempas – nedžiugina. Su savivaldybėmis dirbantys sveikatos apsaugos ministerijos specialistai pripažįsta, deja, dalis pensininkų nė neketina skiepytis nuo koronaviruso, kaip niekada nesiskiepija ir nuo gripo. Bet didžiausia kliūtis, kurios nepavyksta įveikti – „AstraZenecos", dabar vadinamos „Vaxzevrios" baimė.

„Šioje amžiaus grupėje žmonės iš tiesų laukia arba „Pfizer“, arba „Moderna“ vakcinos. Ir dėl to, kad neturime šių vakcinų neriboto kiekio – vis tiek tenka daug kam palaukti“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos specialistas Lukas Galkus.

Vilniaus, kuriame senjorų skiepijimo statistika ir kiek geresnė nei šalies vidurkis, meras tikisi, kad keisis ne tik pensininkų, bet ir juos skiepytis kviečiančių medikų požiūris į „Vaxzevria".

„Tiesą sakant, tikrai žinau, kad netrūksta tokių atvejų ir Vilniuje, ir ne Vilniuje teko girdėti, kai žmonėms skambinama, kviečiama skiepytis, bet tai nė kiek nepanašu į kvietimą, o tampa kartais ir paprotinimu, kad gal jūs palaukite kitos vakcinos“, – pasakoja Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

O kai sostinės senjorai iš viso skiepytis neketina: „Aš visą gyvenimą, išskyrus, kai į armiją ėmė. O šiaip aš skiepų nepripažįstu tiesiog. Tai yra žmogaus organizmo sukiršinimas su ta liga.“

REKLAMA

O trys senjorės mielai skiepijasi, tik skundžiasi gydymo įstaigų darbu:

„Pakviečia, bet nesusipratimai vyksta kažkokie. Pasako, kad šiandien skiepys, o šiandien niekas neskiepija. Apsisukę išeinam. Dabar atėjom antrą kartą – niekas nepasikeitė.“

„Man atrodo, nesusipratimai dėl to, kad vyresnio amžiaus žmonės, jei tiksliai informacijos negauna, tai pasiklysta. Būna, deja."

„Yra vakcinavimo centrų, kurie ne taip sėkmingai su tais žmonėmis susisiekia, yra situacijų, kai tiesiog trūksta duomenų, telefonų ar dar ko nors. Taip – reikia pripažinti, tokia problema yra, bet visi vakcinavimo centrai šiuo metu deda pastangas, kad būtų ir šitos žmonių grupės pasiektos“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Su skiepijimo organizavimo sunkumais susiduria ir Panevėžio savivaldybė. Pasak miesto valdžios – pagalius į ratus ir vėlgi kiša nepasitikėjimas „Vaxzevria" vakcina.

„AstraZenecos" jie atsisakinėja, vakcinacijos centrai taip yra apkraunami. Šitie žmonės pagal savo pageidavimą nukeliami į tolimesnę eilę. Vėlgi su jais turi susisiekti. Darbas yra iš tiesų milžiniškas: informacija, skambučiai, atsisakymai“, – kalbėjo Panevėžio savivaldybės atstovas Kazimieras Armonavičius.

Štai, ką sako senjorai:

„Aš skiepysiuosi, tik ne atitinkamu skiepu. Negalima skiepytis vienu skiepu seniems žmonėms.“

„AstraZeneca", kaip ji dabar „Vaxzevria“ – ta nesiskiepysiu. Nes man jau 70 metų, bijau krešulių. Kažkaip, jei jau numirt, tai gal natūraliai.“

„Man atrodo, kad gal jos visos geros yra.“

Didesnio senolių vakcinavimo proveržio valdžia tikisi nebent šio mėnesio pabaigoje.

„Pagal mūsų duomenis – balandžio mėnesio pabaigoje turėtume visus, kurie nori paskiepyti „Pfizer“ ar „Moderna“ ir yra 65 m. ar vyresni – paskiepyti. Pagal tuos tiekimus mes matome, kad balandį mėnesį ši grupė bus pabaigta“, – sako L. Galkus.

Pasak sveikatos apsaugos ministerijos – skiepytis nuo koronaviruso pasiryžę kiek daugiau nei 60 proc. šalies pensininkų. Likę arba nenori, arba neapsisprendę, bet tikimasi, kad skiepijant daugiau jaunesnių žmonių – jų pavyzdžiu paseks ir seneliai.


Rašyti komentarą...
p
pensininkė
2021-04-06 21:40:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
nekaltinkit ir nejuodinkit pensininkų. Ne visų protai paveikti dimensijos ir kitų ligų, bet kiekvieną naujovę reikia paaiškinti kiekvienam , ir jaunam ne tik senam , O kas kalba su senais iš valdančiųjų ?
Šio vakaro pavyzdys per žinias : ne bet kas, o ponia Ramonaitė pasakė, kad valdantieji dabar gali bet ką ....ir net rinkimų tvarką pakeisti , juk senų žmonių daug, o jie gi jau nieko nesupranta . Tai kaip suprasti ponia politologe, jau ir konstitucijos Lietuvoje nebėra , tai tokia pas mus LAISVĖ ? Laisvė, bet ne visiems ???

Atsakyti
-5

P
Pensininkas
2021-04-06 21:36:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausia reikia skiepyti svietimo darbuotojus,pardavejus,policininkus,medikus,jaunus kurie gastroliuoja po restoranus,vakarelius,po uzsienius,pastoviai bendrauja su draugais.Tai jie uzkrecia pensininkus,kurie praktiskai niekur ,isskyrus parduotuve,neiseina.Kam skiepyti senus,kurie sedi namuose.
Atsakyti
-10

v
vilniete pensininke
2021-04-06 21:41:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siemet man neliko skiepo nuo gripo, matyt, neliks ir nuo Covido... niekas dar neskambino ir neragino skiepytis... sako reikia eit per kazkokius Valdzios vartus... bet tu praeik pro juos , kad toks gudras...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų