Blinkevičiūtė įvertino Verygos kritiką Šimonytei: visi politikai turėtų prisiimti atsakomybę

Visi politikai turėtų prisiimti bendrą atsakomybę esant tokiai kritinei situacijai dėl pandemijos valdymo, sako socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Anot jos, esant per mažam pasiskiepijusių senjorų skaičiui, reiktų ieškoti individualaus priėjimo prie kiekvieno vyresnio žmogaus.

Tokią mintį ji išsakė TV3 Žinių „Dienos komentare“.

Buvęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kaltina premjerę Ingridą Šimonytę, kad ji neįtikino per vasarą žmonių skiepytis. Pasak buvusio ministro, premjerė nuo birželio mėnesio zyliojo ir nieko neveikė visą vasarą. Ar sutinkate su šia kritika?

Kritikuoti visą laiką yra lengviausia, bet mes visi, esant tokiai kritinei situacijai dėl pandemijos, turime prisiimti bendrą atsakomybę. Aš turiu omeny, visi politikai. Todėl reikia ieškoti sprendimo būdų, kurie paskatintų ir paspartintų žmones skiepytis. Ypač kalbu apie vyresnio amžiaus žmones. 

Reikia nenuleisti rankų. Girdėjau, kaip premjerė sakė, kad paštininkas kartu su slaugytoja nuvyko pas vyresnio amžiaus žmogų, o vaikai jam skiepytis neleidžia. Tai galbūt yra pavieniai atvejai, tačiau mobilios grupės turi nuolat eiti pas vyresnio amžiaus žmones.

Čia matau ir labai didelį potencialą panaudoti šeimos gydytojus, nes vyresnio amžiaus žmonės pasitiki savo daktare ar savo slaugytoja. Tada tikrai bus lengviau juos įkalbėti. Nebeveikia bendri reikalavimai ar pagąsdinimai. Čia reikia individualaus priėjimo prie kiekvieno vyresnio žmogaus.

Jūsų manymu, kodėl Vyriausybė to nedaro?

Man atrodo, kad tai patirties stoka ar tikėjimas, kad paskleisime žinią, pagrasinsime ar įvesime galimybių pasą ir visi žmonės eis skiepytis. Taip, deja, nebūna. 

Jūsų kolega Seime Algirdas Sysas, teigia, kad kitaip reikėtų apibrėžti galimybių paso galiojimą, iš naujo apibrėžti ekstremalios padėties taisykles. Ką jis turi galvoje?

Tai socialdemokratų bendra nuostata, kad galimybių pasų apibrėžtis, jo taikymo galimybės turėtų būti nustatytos įstatymu ir tai turėjo būti padaryta bent jau vasara, nes tada būtų tam tikras aiškumas, būtų išdiskutuoti klausimai, kam galimybių pasas yra reikalingas.

Jokiu būdu jis neturi įvesti tam tikros diskriminacijos, kad neturint galimybių paso nebūtų apribota žmonių galimybė prieiti prie bazinių paslaugų. Jei žmogus neturi galimybių paso, tai jis gali būti diskriminuojamas, o priėjimas prie bazinių paslaugų – sveikatos priežiūros, švietimo, socialinių paslaugų – yra tiesiog būtinas nepriklausomai nuo to ar žmogus turi galimybių pasą, ar ne.

Pats galimybių pasas niekada neapsaugos nuo apsikrėtimo COVID-19. 

Visą pokalbį žiūrėkite siužete, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
J
Joana
2021-09-27 10:11:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panelyte Blinkevičiūte, gal Jūs vietoj to, kad pilate į ugnį žibalo galėtumėte nuvykti nors pas vieną nesiskiepijantį ir atlikti gerą darbą-prikalbinti jį skiepytis. O jei to nesugebate ar negalite padaryti ,nepilkite purvo ant tų, kurie vienaip ar kitaip šį darbą dirba.Tamstos ,,gerus,,darbus atsimename. Sakyčiau, jei jau tokia protinga-palikite ,,auksinį,,Briuselį ir važiuokite, pasak Jūsų į mylimą Lietuvą ir padarykite kokį nors gerą darbą. Jūsų kritika-tuščias reikalas-geriau nekiršykite žmonių,kuriems ir taip nelengva .
Atsakyti
-4

O
Oo
2021-09-27 10:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kokia atsakomybe prisiėmė buvęs ministras bei partijos pirmininkė kai darė savo kliurkas, visi jūs vienodi, norite prieiti prie loviu
Atsakyti
-1

v
varge
2021-09-27 11:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir mes turime savą merkelienę – Blinkevičiūtę. Tad lauk bėdos, lietuvi!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų