Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Lietuvos gyventojai jau gali pasiskiepyti trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze. Praėjusią savaitę atsiradus galimybei tai padaryti anksčiau, norinčiųjų pasiskiepyti sustiprinamąja doze skaičius išaugo beveik tris kartus. Tiesa, atsiranda ir pasimetusių žmonių, neišsirenkančių, kuria vakcina skiepytis.

Apie tai TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo imunologė Aurelija Žvirblienė.

Visai neseniai visi buvo paraginti skiepytis trečiąja doze ir žmonės suplūdo skiepytis. Tačiau neretam kyla klausimas – kokia vakcina skiepytis?

Tas pasirinkimas nėra toks ir didelis, nes galima rinktis tarp „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinų. Jei žmogus yra pasiskiepijęs „AstraZeneca“ vakcina, tai jam yra pasirinkimas tarp dviejų vakcinų. Kokią nori, tokią gali rinktis, didelio skirtumo nėra.

Reikėtų turėti omeny, kad „Moderna“ vakcinoje yra šiek tiek didesnė aktyvios medžiagos dozė. Jeigu žmogus yra labiau linkęs patirti kažkokių nepageidaujamų reakcijų, „Pfizer“ vakcinoje yra mažiau tos aktyviosios medžiagos, tai gal tada reikėtų rinktis ją.

Jeigu žmogus yra pasiskiepijęs „Janssen“ vakcina, jis gali skiepytis tiek „Janssen“, tiek viena iš tų dviejų minėtų vakcinų. Čia pasirinkimas didesnis. O „ AstraZeneca“ vakcina apskritai nėra skirta revakcinacijai.

Daug kas galvoja, kad jei pasiskiepijo viena, o dabar kita, tai susidarys geresnis imunitetas, jei pamaišys. Kaip jūs manote?

Ne, didelio skirtumo tikrai nebus. Abi tos RNR vakcinos, kurios naudojamos revakcinacijai, jos pagal savo veikimą yra labai panašios, tai čia esminio skirtumo nebus. Bet jei žmogus RNR vakcinomis skiepijasi po „AstraZeneca“ arba „Janssen“ vakcinos, tai čia yra sukeliamas stipresnis atsakas.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonėms, kurie pasiskiepijo „Janssen“, galėčiau rekomenduoti geriau skiepytis viena iš tų RNR vakcinų negu antrą dozę „Janssen“. Tas hibridinis atsakas iš tikrųjų būna stipresnis.

Ar galima daryti prielaidą, kurios vakcinos apsauga geriausia ir ilgiausia?

Yra duomenų apie tai, kiek išsilaiko apsauga po pradinės vakcinacijos – po pirmų dviejų dozių. Ilgiausiai išsilaiko po „Moderna“ vakcinos, antroje vietoje yra „Pfizer“, ir po to eina „AstraZeneca“ ir „Janssen“ vakcina.

Kai kurie žmonės sako, kad po trečios vakcinos būna didžiausios nepageidaujamos reakcijos. Ar iš tiesų taip yra?

Čia yra labai individualu. Gali būti, kad kai kuriems žmonėms tikrai būna ta reakcija. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba registruoja tas nepageidaujamas reakcijas ir šiai dienai panašu, kad po trečios dozės jų nebūna nei daugiau, nei kažkokių stipresnių.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų