Armonaitė apie „jausmomatį“ už 678 tūkst. eurų: „naujų šieno ravėjimo instrumentų tikrai nereikia kurti"

Beveik 700 tūkstančiai eurų būtų kainavęs skandalingai pagarsėjusio žmonių jausmų ir emocijų matavimo prietaiso- „jausmomačio“ kūrimas. Tačiau aptikus neatitikimų, projekto kūrimas sustabdytas. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad tokie projektai primena „šieno ravėjimo“ prietaisų kūrimą, o ne mokslu grįstą prevenciją.

Emocijos liejosi, kai Trakų rajono gyventojai išgirdę, kad Trakų rajono savivaldybės psichologinė pedagoginė tarnyba už daugiau kaip pusę milijono eurų iš Trakų savivaldybės biudžeto ir Europos Sąjungos fondų pasišovė sukurti analogų nei Lietuvoje, nei pasaulyje neturintį jausmomatį.

Žmogus išrastą prietaisą turėjo segėti ant riešo. Jausmomatis, užfiksavęs emocijas, Trakų gyventojus turėjo išgelbėti nuo įvairių pasaulio nelaimių – depresijos, emigracijos, savižudybių. Gal net ir korona viruso? Tačiau psichologų ir IT specialistų negailestingos kritikos sulaukęs projektas po Lietuvos verslo paramos agentūros papildomo tyrimo dabar – nutrauktas.

Pasak Aušrinės Armonaitės, viešųjų investicijų reikalaujantys projektai neturi kelti nė menkiausios abejonės dėl jų skaidrumo ir tikslingumo. Anot ministrės, tai bus gera pamoka verslams ir institucijoms teikiančioms paraiškas paramai gauti.

„Kai mes kalbame apie emocinę žmonių sveikatą, reikia mokslo grindžiamų priemonių, tokių, kurių iš tikrųjų nereikia išradinėti iš naujo ir kažkokių naujų šieno ravėjimo instrumentų tikrai nereikia kurti, ypatingai dar brangių“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Trakų rajono savivaldybės atstovai sako, kad jiems oficialiai niekas nepranešė, jog projektas nutraukiamas, dėl to ir vertinti nesiryžta. Visgi savivaldybė teisinasi, kad jausmomačio prietaiso projektas ne jų vienų atsakomybė. Projekto paraišką vertino ir pritarė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. Jis buvo derinamas su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos verslo paramos agentūra.

REKLAMA

„Šitas projektas, kaip sakyti, jis nenukrito iš dangaus, buvo sugalvotas tik kažkieno vieno iniciatyva. Jisai buvo pakankamai inovatoriškas ir galbūt todėl jis buvo prieštaringai vertinamas“, – pasakoja Trakų rajono savivaldybės atstovė Sigita Nemeikaitė-Ivaniutina.

Psichikos sveikatos specialistai idėją sukurti  jausmomatį pavadino pseudomokslu. Jei projektas būtų patvirtintas, jam būtų skirta dvigubai daugiau lėšų nei savižudybių prevencijai Lietuvoje – 678 tūkstančiai eurų.


Rašyti komentarą...
z
zita
2021-02-28 14:47:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
sukurkit seimui durnomatį
Atsakyti
-2

D
Dangutė
2021-02-28 14:46:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar jūs jau visai nuprotėjot, ar nėra rimtų klausimų ir darbų ? Ko ėjot į seimą, jei nesugebat rimtai dirbti Lietuvos žmonėms ? GĖDA DĖL JŪSŲ KVAILYSČIŲ !
Atsakyti
-4

I
Irena
2021-02-28 15:03:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkas sėkmingai gyvuoja iliuziname pasaulyje ir su realybe seniai nebendravo.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų