REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po vakarykščio Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo sugrąžinti kandidatą į Anykščių merus Kęstutį Tubį, iš naujo rinkimuose balsuoti turi 100 vakar jau balsavusių žmonių. Dalis jų piktinasi neesantys tikri, ar dabar į rinkimus jiems nereiks vaikščioti kasdien.

Po vakarykščio Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo sugrąžinti kandidatą į Anykščių merus Kęstutį Tubį, iš naujo rinkimuose balsuoti turi 100 vakar jau balsavusių žmonių. Dalis jų piktinasi neesantys tikri, ar dabar į rinkimus jiems nereiks vaikščioti kasdien.

REKLAMA

Vyriausioji rinkimų komisija teisinasi, kad kandidatus šalina ar grąžina pagal teismų sprendimus.

Anykštėnas Romualdas, vakar atidavęs savo balsą mero rinkimų antrajame ture, šiandien vėl savo miesto rinkimų apylinkėje.

„Rinkimai iš naujo paskelbti būtų – būtų teisybė. Reikėtų labai kultūringai pasitraukti ir viskas, VRK pirmininkei. Ir tuo pasibaigtų triukšmai“, – sako Romualdas.

Tokių kaip Romualdas – ne vienas. Bent dar 13 iš 100, kurių balsai vakar buvo anuliuoti, jau atėjo iš naujo atiduoti savo balsą. Rinkėjai neslepia nepasitenkinimo: „Kiekvienų dienų reikia eit balsuot. Per radijų, per televizijų duoda, kad viskas... tvarkoj. Kada ateina rinkimų diena, šnipštas išeina.“

REKLAMA
REKLAMA

Ne tik piktinasi anykštėnai, bet ir juokiasi iš šių mero rinkimų:

„Labai linksma, labai įdomiai. Niekam nenuobodu. Aš tai pavadinčiau taip – Anykščių „Santa Barbara“. Taip juokaujam. Niekas nežino, kaip bus. Iš ryto nieko nežinom, o vakare jau kita situacija.“

REKLAMA

„Negražiai išėjo čia Anykščiams. Na, gal dabar viskas bus gerai.“

„Na, kaip man tokio amžiaus – 84 metai jau. Tai tik pasivaikščiot... Dar kitą savaitę būtų, ir vėl eičiau.“

Vyriausioji rinkimų komisija Anykščiuose iš kandidatų pašalino rinkimų pirmojo turo laimėtoją Kęstutį Tubį, o vakar vakarą jį turėjo sugrąžinti. Tad žmonių vakar supildyti biuleteniai nebegalioja. Politikas sako: menkas juokas, kai neaišku, už ką balsuoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai įtakos turi ne tik man, bet ir visiems rinkėjams – ne tik Anykščių krašto, bet visiems rinkėjams Lietuvoje. Jei nesupranta, kas gi Lietuvoje darosi, kodėl VRK tokius keistus sprendimus priima“, – kalba K. Tubis.

Vietoj Tubio dėl mero posto kovoti paskirtas, o vėliau turėjęs atsitraukti, konservatorius Sigutis Obelevičius nesigraužia, tik svarsto, ar šių rinkimų istorija taip greit baigsis, mat Tėvynės sąjungai antrasis rinkimų turas Anykščiuose kainavo 5 tūkstančius eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„VRK įrašė mano pavardę, aš kažkaip turėjau agituot, partija tam skyrė lėšas. Turbūt partija duos VRK į teismą, kad kompensuotų išleistas lėšas reklamai“, – sako S. Obelevičius.

Anykščiai nebuvo vieninteliai – vos dieną prieš išankstinį merų rinkimų balsavimą paaiškėjo, kad Visagine į kandidato postą grąžinama Dalia Štraupaitė. Taigi verdiktas aiškus.

„Idealiu atveju, tokios sumaišties neturėtų būti. Bet mes priimame sprendimus reaguodami į teismų situacijos išaiškinimus, kaip tik įmanoma operatyviai“, – tikina Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Maksimas Reznikovas.

REKLAMA

„Mažų mažiausiai Vyriausioji rinkimų komisija turėtų paaiškinti, kaip atsitiko tokia situacija, kokiais principais buvo priimti sprendimai. Neatmesčiau, kad bus reikalingi pokyčiai“, – sako konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Man atrodo, kad čia mūsų vidaus nesusitvarkymo problema. Taip, kad tikiuosi, kad iš to pasimokėm, ir klaidos nepasikartos“, – kalba kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Į balsadėžes rinkėjų balsai krenta ir Vilniaus rajono savivaldybėje. Čia laukia didžiausia intriga: ar pavyks po ilgų metų kitos partijos kandidatui įveikti Lenkų rinkimų akcijos kandidatą. Prie urnų sutikti rinkėjai sako norintys permainų:

REKLAMA

„Nežinau, ko aš tikiuosi. Viena žada, o kita daro. Nėra ko tikėtis.“

„Keliai yra tvarkomi ten, kur tos partijos labiausiai. Kurie kažkaip toliau nutolę – ten netvarkomi.“

„Vilniaus rajone labai daug naujų žmonių, šeimų įsikūrusių su vaikais, kurie nori darželių, mokyklų lietuviškų.“

„Kartais jau tokie konfliktai atsiranda ir viešojoje erdvėje, tai išlaikykim santūrumą, balsuokime už geriausią, kuris labiausiai patinka, o tada žiūrėsim, kokie rezultatai bus“, – sako kandidatas į Vilniaus rajono merus Robert Duchnevič.

Vakar ir šiandien iki 18 valandos 34 šalies savivaldybėse, kuriose dar neišrinkti merai, savo balsus atidavė daugiau nei 48 tūkstančiai rinkėjų – beveik puskevirto procento nuo visų balso teisę turinčių žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų