Antanas Valionis. Kokios grėsmės Lietuvai išryškėjo Miuncheno konferencijoje?

Miuncheno konferencija, 1963 metais pradėjo organizuoti NATO šalys ir ji kasmet sutraukia politikos lyderių iš viso pasaulio. Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras ir diplomatas Antanas Valionis pasidalijo asmenine patirtimi, kokie svarbiausi klausimai ir konfliktai buvo sprendžiami šioje konferencijoje jo vadovavimo ministerijai metais ir kas svarbiausio buvo sprendžiama šių metų susitikime. 

„Šiųmetė konferencija aptarė Vakarų pasaulio, Euroatlantinės erdvės valstybių santykių būseną, JAV ir Europos santykius. Neapsieita ir be svarbiausių pasaulio problemų aptarimo – Rusijos agresijos prieš Ukrainą, Europos – Rusijos santykių, kitų svarbiausių pasaulio problemų. Net Kalnų Karabacho konfliktas nebuvo apeitas“, – konferencijos gaires tv3.lt studijoje aptars A. Valionis. 

Anot jo, šiemet išskirtinio dėmesio Miunchene sulaukė Ukrainos prezidentas Volodymyro Zelenskio debiutas konferencijoje. Ukrainos prezidentas nesuprantantiems paaiškino, jog Ukraina Donecke ir Luganske kariauja ne tik už savo laisvę ir teritorinį integralumą, bet ir už Europos saugumą, o Ukrainos gynybos ministras užtikrino, jog jo šalis tvirtai žengia į NATO. 

Visą A. Valionio komentarą žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
R
Rolis
2020-02-22 18:35:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
1963 laizet ruras rusams o2020l laizot amerikonams cia politikai negali atsilaizyt
Atsakyti
-1

G
Gresme
2020-02-23 09:05:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Miuncheno konferencijoje, prie valgiais apkrauto stalo, sedejo musu prezidentas su parosenka. Su oligarchu, kuriam pateikti desimtys kaltinimu.
Atsakyti
-1

a
as
2020-02-22 15:07:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
didziausia grese yra lanzbergiai kubiliai ,kirkilai juknevicienes ir kitu panasu parazytai nuo situ kai lt apsivalis tai vel nuo nulio prades ir litas sugris naujai
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų