Aiškėja, kaip Klaipėdoje iškrito septynmetis: vaikas pasakoti nenori

Klaipėdoje pro atvirą langą iškrito septynmetis vaikų globos namų auklėtinis. Nors įstaigos vadovybė prisiekia, kad įvyko nelaimingas atsitikimas, policija ir Vaiko teisių apsaugos tarnyba aiškinasi kodėl mažametis su draugais klasėje buvo vieni be auklėtojos bei ar tikrai septynmečio niekas neišstūmė. Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, globos namai net gali netekti teisės rūpintis vaikais. Galvos traumą patyręs septynmetis šiuo metu guli reanimacijoje.

Ant žemės prie Klaipėdos vaikų globos namų vis dar mėtosi nesuvalgyti sumuštiniai. Būtent čia iš antro aukšto nukrito įstaigos septynmetis globotinis. Nors policija renka medžiagą ikiteisminiam tyrimui dėl nežymaus sužalojimo, globos namų direktorė tvirtina, kad įvyko nelaimė. Esą septynmečio niekas nepastūmė.

„Tikrai įvyko nelaimingas atsitikimas, dėl kurio labai išgyvenam ir laukiam rezultatų iš medikų, tyrimo rezultatų, kuris yra pradėtas“, – sako globos namų direktorė Regina Milašienė.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Aiškėja, kaip Klaipėdoje iškrito septynmetis: vaikas pasakoti nenori

Vis dėlto, atvykusius medikus vaizdas šokiravo. Nors vaikas neaiškiomis aplinkybėmis iškrito iš antro aukšto, tačiau galva trenkėsi į plyteles.

„Rado vaiką gulintį ant žolės, galva šiek tiek ant asfalto. Gyvybinės funkcijos vaiko nebuvo sutrikusios, jis buvo sąmoningas, jo kvėpavimas buvo normalus, kraujotaka taip pat“, – pasakoja greitosios pagalbos stoties atstovė Nijolė Dambrauskienė.

Šiuo metu septynmetis guli Klaipėdos vaikų ligoninėje. Pavojus jo gyvybei negresia, tačiau mažamečio būklė sunki. Jis gydomas reanimacijos skyriuje. Pasak medikų, vaiko gyvybę išgelbėjo tik tai, kad jis krito iš nedidelio aukščio.

„Tie sužalojimai nėra gyvybei pavojingi, tai irgi yra sėkmės dalykas. Sakyčiau, angelas sargas pasitaikė. Sužalojimai yra rimti, vaikas intensyvios terapijos skyriuje, mes jo neiškėlėme į traumatologijos skyrių. Iškrito pro langą, jo pasakojimas yra toks. Sėdėjo ten, ne vienas vaikas buvo ten, buvo daugiau. O kokių būdu nelabai jis ten nori pasakoti“, – teigia Vaikų ligoninės gydytojas Džeraldas Kazys Sivickis.

REKLAMA

Kaip viskas buvo iš tiesų, susidomėjo Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Jie aiškinasi, kodėl septynmetis ir dar keli globos namų auklėtiniai buvo klasėje vieni. Specialistai siekia sužinoti, ką tuo metu veikė juos prižiūrėti turinti auklėtoja bei kodėl klasės langas buvo atviras. Jei Vaiko teisių tarnybą nustatys pažeidimus, globos namai gali netekti teisės rūpintis vaikais.

„Tarnyba vertindama vaikų situaciją įvykus nelaimei globos įstaigoje, vertina globėjo tinkamumą globoti vaikus. Jei nusprendžiama, kad globėjas netinkamai vykdo pareigas, tai sprendžiama dėl globėjo nušalinimo ir pakeitimo. Irgi dar aiškinamės aplinkybes, nes auklėtojos tuo metu kambaryje nebuvo“, – kalbėjo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indrė Kryžiūtė.

Ar policija pareikš įtarimus vaikus prižiūrėti turėjusiai auklėtojai, pareigūnai neatskleidžia. Su kitais įstaigos globotiniais dirba psichologai.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-09-23 21:22:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau kad septynmetis pats iškristų, tai nesamonė!!!! Juk ne 3-jų metų vaikas!!! Puikiai supranta, kad užsigaus, jei neužsimuš!!! Tai reiškias, jei globos namai, tai nelaimingas atsitikimas, o jei tėvų namai, tai nepriežiūra su bausme? Dulkint vaiku teises per visus galus, šituos verslinykus, vaikų prekiautojus ir vaikystės griovėjus!!! O direktorę, ne auklėtoją, o direktorę į teisiamųjų suolą!!! Tas visas institucijas , kurios ant lygios vietos sau verslą ir darbą susimąstė, laikas į Gvantemalos kalėjimą!!!
Atsakyti
-3

P
Pupa
2020-09-24 08:45:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bus jį išstūmę kiti vaikai. Berniukas ko gero prigąsdintas kad niekam nesakytų
Atsakyti
0

a
abc
2020-09-24 03:02:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikra saraskino kontora,uždaryti be kalbu o ne vaikus laikyti be prieziuros
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų