Apie tai, kad ligoninėje gulintis panevėžietis, žinomas verslininkas, neseniai grįžęs iš Pietų Afrikos Respublikoje vykusios verslo kelionės, užsikrėtęs koronavirusu pranešta šiąnakt. Kai jo būklė pasidarė itin sunki, prireikė reanimuoti.
„Ligonis pas mus pakliuvo 12 d. naktį, jis keliavo po Pietų Afrikos Respubliką, visos kelionės metu jis negalavo ir grįžęs tiesiai atvažiavo į mūsų ligoninę, kur buvo paguldytas dėl gastroenterokolito“, – sako Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.
„Šiandien jo būklė yra sunki, nes jis reanimacinėj palatoj, pacientui reikia papildomo deguonies. Jis ventiliuojamas. Tai jis toks prislopintas, primigdytas“, – pasakoja pulmonologas Mindaugas Vaitkus.
Vos tik patekęs į ligoninę vyras nebuvo ištirtas dėl koronaviruso, o pirma gydytas dėl pilvo skausmų. Tyrimas dėl koronaviruso padarytas tik ėmus staigiai blogėti sveikatai ir atsiradus pirmiesiems viruso simptomams. O jie, pasak medikų, pasireiškė tik po 4 parų.
„Jo patekimo momentu niekas negalėjo įtarti, joks aiškiaregis negalėjo įtarti, kad galbūt jis turi virusą. Ir negalim šiai dienai pasakyt, ar jis Keiptauno oro uoste gavo tą virusą, ar jis gavo Stambule, niekas jums neįstengs pasakyti. Jis atvyko kaip ligonis su savo problemom, tai jos ir buvo buketas ligų ir gastroenterokolitas. Tai yra nusiskundimas pilvo skausmais, viduriavimu“, – teigia A. Skorupskas.
„Jo kelionė prasidėjo nuo infekcinių ligų skyriaus, paskui jis pateko į pagrindinį pastatą dėl savo sveikatos būklės, – kalbėjo Panevėžio visuomenės sveikatos centro direktorius Rolandas Vilčinskas. – Su šeimos nariais visais pabendrauta, jie neturi jokių sveikatos sutrikimų."
Į paprastą palatą paguldytas vyras šiuo metu izoliuotas vienas visame aukšte.
Paaiškėjo, kad tas dienas, kol buvo nustatytas teigiamas testas, skyriaus medikai su ligoniu dirbo be jokių apsaugos priemonių. Dabar kontaktą su užsikrėtusiu ligoniu turėję darbuotojai skubiai tiriami. Koks tikslus gydytojų kiekis, neatskleidžiama.
O karantine drauge atsidūrė ir vyro artimieji, verslo kelionės dalyviai. Medikai skundžiasi, kad ligoninėje nėra pakankamai kaukių, trūksta pirštinių.
„Dabar yra epideminis tyrimas: nei vieno mediko sveikata nėra net įtartina, bet jie kaip buvę kontakte yra testuojami. Ne dėl to, kad turi simptomus. Pirma partija išsiųsta iš tų 50, ne visi medikai, jie nedirba, jie karantine“, – sako A. Skorupskas.
Žinoma, kad į Pramonės amatų rūmų verslininkams suorganizuotą 2 savaičių kelionę keliolikos žmonių delegacija išskrido kovo 1 dieną. Blogai pasijutęs verslininkas Afrikoje išbuvo iki kovo 12 dienos, kai turėjo perskristi dar kelioms dienoms į Turkiją.
Tačiau vyras Stambulo oro uoste atsiskyrė nuo delegacijos ir skubiai grįžo namo. Iš Rygos oro uosto jo parsivežti atvyko artimieji, kurie negaluojantį verslininką ir atvežė skubiai į ligoninę.