naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėja daugiau Graikijoje įvykusios kraupios ir mažiausiai 42 gyvybes nusinešusios traukinių avarijos detalių. Esą dėl jos galimai kaltas stoties viršininkas, kuris traukiniams leido važiuoti ta pačia linija.

Aiškėja daugiau Graikijoje įvykusios kraupios ir mažiausiai 42 gyvybes nusinešusios traukinių avarijos detalių. Esą dėl jos galimai kaltas stoties viršininkas, kuris traukiniams leido važiuoti ta pačia linija.

REKLAMA

Be to, paaiškėjo, kad užsiliepsnojus vienam traukinio vagonui, liepsnos temperatūra siekė daugiau nei 1300 laipsnių, o žuvusieji sudegė tiesiog neatpažįstamai.

Larisos mieste Graikijoje, kur įvyko siaubinga dviejų traukinių avarija, žmonės lieja ašaras dėl žuvusių artimųjų. O kiti, net praėjus daugiau nei parai, nežino, kas nutiko jų mylimiesiems.

„Šį rytą mano draugai pranešė, kad trys mūsų draugai važiavo penktajame vagone. Mes čia laukiame. Jų nėra tarp sužeistųjų. Nėra tarp žuvusiųjų. Tam nėra precedento. Tai tragiška“, – kalba dingusių keleivių draugas Konstantinos.

Tragiška avarija, kurios metu susidūrė keleivinis ir krovininis traukiniai, įvyko pirmadienio naktį, šiek tiek prieš vidurnaktį. Keleiviniu traukiniu iš Atėnų į Salonikus vyko 350 keleivių. Žuvusiųjų skaičius jau išaugo iki 42-iejų. Ir nors gelbėtojai vis dar pluša nelaimės vietoje, viltis rasti gyvųjų blėsta. 57 žmonės gydomi ligoninėje, dalis jų – reanimacijoje.

REKLAMA

Aiškėja daugiau kraupių nelaimės detalių – užsiliepsnojus vienam traukinio vagonui, ugnies temperatūra siekė net 1300 laipsnių Celsijaus. Keleiviai, norėdami ištrūkti, turėjo spardyti langus. O tie, kurie nespėjo pasprukti, neatpažįstamai sudegė. Tad žuvusiųjų atpažinimas vyksta pagal mėginius, paimtus nuo kūno dalių.

REKLAMA

Taip pat daugėja ir informacijos apie nelaimės aplinkybes. Pirminė avarijos versija buvo ta, kad nuo bėgių nuvažiavo keli keleivinio traukinio vagonai. Tačiau dabar jau aišku, kad katastrofiška avarija kilo dėl žmogiškosios klaidos.

Policija suėmė avarijos metu stotyje budėjusį jos viršininką, kuris turės teisėsaugai paaiškinti, kodėl keleiviniam traukiniui kelis kilometrus leido važiuoti ta pačia linija kaip ir priešakyje važiavusiam krovininiam traukiniui. Jei jis bus apkaltintas nužudymo dėl aplaidumo ir bus pripažintas kaltu, jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

REKLAMA

Dėl šios nelaimės atsistatydidino ir šalies susisiekimo ministras, tačiau jis žada, kad nė viena katastrofos detalė neliks paslaptyje.

„Mes padarysime viską, kad išsiaškintume priežastis ir niekas neliktų paslaptyje“, – teigia Graikijos susisiekimo ministras Kostas Karamanlis.

Tačiau graikai tuo, panašu, netiki. Šimtai jų išėjo į gatves – ir Atėnuose, ir Salonikuose, kurių traukinys taip ir nepasiekė. Jų pagrindinis reikalavimas – viską daryti skaidriai ir tiesos „nesušluoti“ po kilimu.

Atėnuose įsiplieskė rimtos riaušės – protestuotojai sviedė akmenis į policijos pareigūnus. Streikuoti nusprendė ir geležinkelių darbuotojai, kurie po šios – didžiausia traukinių avariją šalies istorijoje vadinamos – katastrofos reikalauja modernizuoti prastą geležinkelių infrastruktūrą ir stiprinti kelionių traukiniais saugumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų