Uostamiestyje sukilo privačių laivelių ir katerių savininkai

Žmonės skundžiasi, kad jų bendruomenės problemas ignoruoja ir valdininkai, ir jų pačių išsirinktas pirmininkas, o situacija jau net keturis dešimtmečius tik blogėja. Uostelis, kuriame žmonės laiko savo laivelius ir katerius tapo tikru šabakštynu, o klaipėdiečiai šią teritoriją vadina Klaipėdos Šanchajumi.

Klaipėdos privačių mažųjų laivelių uostelyje savo katerius ir valtis laikantys klaipėdiečiai skundžiasi palikti už borto. Išsikeroję meldai, surūdiję garažai ant vandens ir laivai po jais – toks jūriniu save vadinančio miesto vaizdas atsiveria priešais atvykusiųjų akis.

Teritoriją uostamiesčio gyventojai jau seniai vadina Klaipėdos Šanchajumi. Tiesa, tikrasis Šanchajus Kinijoje šiais laikais atrodo kur kas geriau, įsitikinę laivelių savininkai.

„Klaipėda kaip miestas, kuris didžiuojasi savo jūrine kultūra, kuris turi tokias šventes kaip Jūros šventė, kaip regata, „Tall Ships Races", laivų paradą, tai visą tai yra imitacija. Ir tikrasis kultūros veidas yra man už nugaros“, – sako bendrijos narys Darius.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Uostamiestyje sukilo privačių laivelių ir katerių savininkai

„Už mašinos garažą moki 50 eurų, o mes už 30 kvadratų – 70. Nu tai skirtumas yra“, – pasakoja bendrijos narys Paulius.

Uostelis įkurtas šalia Smeltalės upelio, kuriuo galima išplaukti į Kuršių marias, o per jas į jūrą. Tačiau vietinių teigimu, tokia laivyba vos juda – upelis užneštas smėliu ir šiukšlėmis. Tad dauguma žmonių čia laivelius tiesiog laiko ar pramogauja garažuose.

„Jeigu būtų uostas išgilintas kaip seimūnai, kad šneka, pasikeistų visas vaizdas, žmonės nusipirktų kitus laivus, pasidarytų kitaip infrastruktūra jei būtų“, – teigia bendrijos narys Povilas.

Dėl visų šių problemų laivelių savininkai kaltina bendrijos pirmininką. Esą šis tik renka nario mokestį, tačiau pinigai nukeliauja neaišku kur, mat vaizdas uostelyje nesikeičia. O ir perrinkti pirmininko negali, neva jis neorganizuoja susirinkimų.

„Esam lygiai metai, kaip išsirinkę naują pirmininką ir  susiduriam su visišku neveiklumu. Neūkiškumas pasireiškia tuo, kad va, už mūsų nugaros matom gulintį laivą, kuris guli jau antrą dešimtį metų“, – kalbėjo bendrijos narys Julius.

REKLAMA

„Kai prašom susirinkimą, kad padarytų šiokį tokį, kad sužinotume, ką padarė, ką čia žadama daryti, kas ką, jisai pasakė ne jūsų reikalas ir šito susirinkimo nebus“, – sako bendrijos narys Povilas.

Tačiau bendrijos pirmininkas visus kaltinimus atmeta ir sako, jog darbai jau vyksta – netrukus išdygs laikina prieplauka, mat bus remontuojamos krantinės. Tam bendrija esą gavo 97 000 eurų projektinių lėšų. O su dalimi bendruomenės nebendrauja, nes neva dirba.

„Aš esu abstinentas, alaus gert negeriu ir sėdėti su tokiais žmonėm, kuriems to reikia, tikrai neturiu laiko. Yra dabar kita metodika, ne tai kaip duodavo gamykla ko reikia, dabar reikia rašyti projektus, o rašyt projektą reikia laiko turėti“, – pasakoja bendrijos pirmininkas Benas Šimkus.

Tačiau nematydami realių darbų, uostamiesčio Šanchajuje laivelius laikantys klaipėdiečiai patys ėmėsi daryti tvarką. Štai kokias šiukšles žmonės ištraukė iš vandens – čia ir telefonų įkrovikliai, ir moksleivio kuprinė, ir dar aibė kitokio šlamšto. Klaipėdos valdininkai tikina, kad žmonėms kentėti teks nebeilgai, esą jau ruošiami planai upelį pagilinti ir išvalyti, o vėliau, gal ir infrastruktūrą sutvarkyti.

„Klaipėdos miesto savivaldybė 2021 metam yra numačiusi finansavimą atlikti pilną poveikio apslinkai vertinimo procedūrą ir tuo pačiu pasidaryti Smeltalės upelio techninį projektą. Atlikus projektavimą, gylis bus iki 1,2 metro“, – teigia Klaipėdos savivaldybės atstovas Andrius Dobranskis.

Vis dėlto, su gražia aplinka gali atkeliauti ir nauji mokesčiai. Štai ir šis, tvarkingas Pilies uostelis kadaise buvo šabakštynas, tačiau kai jo veidas pasikeitė, padidėjo ir mokesčiai. Norintys čia laikyti laivelius ar jachtas turi kas mėnesį sumokėti po šimtą eurų. Klaipėdos Šanchajaus bendruomenės nariai moka po 70 eurų į metus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų