Minske – medikų protestas, sulaikomi žmonės

Minske milicija šeštadienį sulaikė kelis žmones per medikų protesto akciją, pranešė Baltarusijos sostinės milicijos atstovė Natalia Hanusevič.

„Keletas žmonių atvežti į vidaus reikalų teritorinį skyrių išsiaiškinti“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė N. Hanusevič.

Baltarusijos žiniasklaida, įskaitant portalus Tut.by ir „Naša Niva“, pranešė, kad teisėsauga sulaikė apie 20 protestavusių medikų.

Anksčiau kai kuriuose susirašinėjimo platformos „Telegram“ kanaluose buvo anonsuota akcija, į kurią buvo kviečiami gydytojai, nesutaikantys su valdžios politika ir rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų rezultatais. Mitingas turėjo vykti Nepriklausomybės prospekte šalia vienos iš miesto ligoninių.

Išvakarėse sostinės milicija ragino žmones nepasiduoti „provokacijoms“ socialiniuose tinkluose, kur aktyviai skelbiami raginimai dalyvauti „nesankcionuotuose renginiuose“.

Baltarusijoje jau trečią mėnesį vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autokratas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų