JK sieks visiškai uždrausti benzinu ir dyzeliu varomų automobilių pardavimą

Jungtinė Karalystė radikaliai keičia savo šalies autoparką. Šalies valdžia planuoja iki 2030-ųjų visiškai uždrausti naujų benzininių ir dyzelinių automobilių pardavimą. Britų valdžia tikisi, kad vairuotojai persės į elektromobilius ir taip prisidės prie kovos su klimato kaita.

Didžiojoje Britanijoje – nauji elektromobiliai kol kas sudaro vos 7 procentus iš daugiau nei 1,6 naujų automobilių, kuruos kasmet nuperka britai.  Tačiau Londonas planuoja, kad per ateinančius 10 metų, padėtis šalies keliuose pasikeis kardinaliai.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas iki 2030-ųjų ketina uždrausti parduoti visus benzinu ir dyzelinu varomus naujus automobilius. Išimtis bus taikomos tik hibridiniams automobiliams, kuriuos bus galima įsigyti iki 2035-ųjų. Šiuo metu dalinai elektra ir dalinai iškastiniu kuru varomi automobiliai sudaro ketvirtadalį  šalyje nuperkamų naujų automobilių.

Ambicingi planai atsisakyti benzinu ir dyzeliu varomų automobilių – tai dalis pradėto įgyvendinti Boriso Johnsono „žaliosios pramonės revoliucijos“.

Šis planas skirtas sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio išmetimą į atmosferą ir taip kovoti su klimato kaita. Didžiulės investicijos į atsinaujinančios energetikos infrastruktūrą kaip pavyzdžiui elektromobilių krovimo stotelės, turėtų sukurti iki 250 tūkst. darbo vietų energetikos, transporto ir technologijų srityse.

Tiesa, aplinkosaugininkai sako, kad net ir uždraudus iškastiniu kuru varomų naujų automobilių prekybą per ateinančius dešimt metų jų gatvėse nuo 31-no milijono sumažės tik 10-čia milijonų, tad norimo aplinkosauginio rezultato pasiekti nepavyks. Be to, pirkti taršius automobilius žmonės galės panaudotų automobilių rinkoje. Per ateinančius 15 metų uždrausti dyzelinu ir benzinu varomus automobilius jau planuoja ir didžiausia Jungtinių Valstijų autoūkį turinti Kalifornijos valstija.


Rašyti komentarą...
H
Ha ha
2020-11-20 11:09:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas anglus vis kitaip kaip ne pas zmones. Jie net po du ciaupus turi atskirus salto ir atskira karsto vandensDDD. Idiotizmas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų