Gyvūnų gynėjai piktinasi ir grasina meistrui, moksliniais tikslais ištatuiravusiam kiaulę

Su vaivorykštės spalvomis ištatuiruota kiaule pasipiktino ne vienas Facebook‘o vartotojas. Į žaibiškai internete išplitusią nuotrauką sureagavo ir Gyvūnų gerovės iniciatyvos atstovai. Jie piktinasi, kad tokia procedūra kiaulei yra nežmoniškas elgesys, mat ji galėjo kiaulei sukelti skausmą.

„Visi žmonės, kurie darėsi tatuiruotes, tarkim, žino, kad ir po procedūros tas skausmo ir nemalonus pojūtis yra. Taigi mes manome, kad šis gyvūnas galėjo jausti skausmą ir po procedūros. Procedūros metu nesame tikri. Bet vis gi didelę žalą organizmui daro ir gyvūno užmigdymas, pati narkozė. Tai manome, kad žala padaryta“, – sako Gyvūnų gerovės iniciatyvos atstovė Kamilė.

Tatuiruotę kiaulei padarė tatuiruočių meistras Donatas. Jis teigia taip pasielgęs ne dėl pramogos, o vardan mokslo. Prašymą taip ištaturuoti kiaulę Donatas gavo iš Inovatyvios medicinos centro, kuriančio lazerius skirtus tatuiruočių šalinimui. Vyras sako, kad procedūros metu kiaulė jokio skausmo nejautė, mat ją prižiūrėjo veterinarai ir mokslininkai.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gyvūnų gynėjai piktinasi ir grasina meistrui, moksliniais tikslais ištatuiravusiam kiaulę

„Prie pačio gyvūno visada stebėjo, žiūrėjo ir kvėpavimą, ir leido mačiau vaistus nuo skausmo. Ir migdė. Tai gyvūnas visiškai, manau, jokio skausmo nejautė“, – pasakoja Tatuiruočių meistras Donatas.

Inovatyvios medicinos centro atstovai sako, kad kiaulės tatuiravimo tikslas yra įvertinti didelio intensyvumo lazerinės spinduliuotės saugumą bei veiksmingumą naikinant odoje esančius pigmentinius darinius. Tai pirmas toks tyrimas Lietuvoje, kuomet naudojamos būtent moksliniams tyrimams skirtos kiaulės. Kalbėti prieš TV3 žinių kamerą mokslininkai atsisakė, tačiau situaciją paaiškino raštu:

„Siekiant sukelti kuo mažesnį diskomfortą ir skausmą gyvūnui, tatuiravimo eigos metu buvo taikyta bendra inhaliacinė narkozė, laikantis gyvūnų tiekėjo ir tarptautinėmis rekomendacijomis. Pasiekus tinkamą bendrosios nejautros lygį, gyvūnas buvo pozicionuojamas ant šildomo kilnojamojo stalo, o tolesnė tatuiravimo eiga buvo taikoma analogiška, kokia taikoma žmonėms. Visos procedūros metu gyvūnas buvo stebimas veterinarijos gydytojo“.

REKLAMA

Nors kiaulė skausmo ir nepatogumų jautė netgi mažiau nei jaučia savo kūną dėl grožio taturuojantys žmonės, ir jaučiasi puikiai, meistras Donatas sulaukė ne tik gyvūnų gynėjų pasipiktinimo, bet ir grasinimų susidoroti. Donatas sako, kad kai kurie net gi  žadėjo susprogdinti ir studiją, kurioje jis dirba.

„Ten aišku su keiksmažodžiais, aš nenoriu jų vardinti. Bet mes atvažiuosime pas tave ir tau bus „chana“, – teigia Donatas.

Taturuotojų bendruomenę telkiančio, „Baltic tatoo convention“ organizatoriai sako turėję konfliktų su kiaulę taturavusiu meistru ir mano, kad jo atvejį turėtų vertinti specialistai. Tačiau Aurimas Mockus, sako manantis, kad mokslinius tyrimus ir bandymus su oda verčiau reikėtų atlikinėti su žmonėmis, o ne su kiaulėmis:

„Manau, čia mano nuomone, jeigu jau galima be tų gyvūnų apsieiti ir tatuiruotes išbandyti ar bent jau būdus, kaip jos naikinamos, tuos pačius lazerius ar kažką galima ir ant savanorių, taip pat, kaip yra vaistai, kaip vakcinos kažkokios bandomos, tai lygiai taip pat galima ant savanorių mokant jiems kažkokius honorarus už tai, kad ji aukoja savo odą išbandyti“.

Tatuiruočių meistrai paprastai mokosi ir treniruojasi naudodami paskerstų kiaulių odą, dėl to skandalų nekyla. Gyvūnų gerovės iniciatyvos atstovė Kamilė aiškina, kad šiuolaikiniame pasaulyje yra ir kitų būtų bandymams atlikti neišnaudojant gyvūnų.

„Šiuo atveju, kada buvo tatuiruojama kiaulės oda, žinome, kad tikrai alternatyvų yra – ir sintetinė oda, ir kiti variantai, todėl šis variantas stebina“, – kalbėjo Gyvūnų gerovės iniciatyvos atstovė Kamilė.

Inovatyvios medicinos centras pažymi, kad alternatyvūs metodai jų lazerio atveju, negalėjo būti naudojami, nes jais remiantis neįmanoma būtų įvertinti tam tikrų žmogaus odos reakcijų.


Rašyti komentarą...
A
Aušra
2020-10-14 12:27:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Izoliuoti tokį psichinį už grotų... Siaubas, kas per antžmogis...
Atsakyti
0

!
!!!
2020-10-14 12:29:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad zinotu kiek tyrymu su kiaulytemis atliekama....ir organai ju mums tinka,kad ir laikinai....dar kaimuose galima pamatyti kaip peili joms suvaro-gaila tik senieji profai ilsisi,nebepamatysi kaip puoduka po durio kraujo prisipildo ir isgeria,po to lakstydavo 90meciai prie mergu su dviraciais....geriau prie tattoo salonu zmones gelbekite-prisidaro antkapiams tinkanciu paveikslu ir gasdina kitus i sviesa islinde,o paskui jau reikia moksliniu tyrimu kaip panaikinti...
Atsakyti
0

L
Labas
2020-10-15 18:22:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau kad sveiko proto žmogus, bet kokiu atveju supranta kad tiek žmogus tiek gyvas gyvūnas turi skausmo jausmą. Tai būtų malonu kad pirmą pats ant savęs išbandytų tokius dalykus, o tik po to darytų tai kitam.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų