Pirmosios miško gėrybės šokiruoja kainomis: vien už kilogramą baravykų prašo nuo 15 eurų

Užkietėję grybautojai jau džiaugiasi pirmaisiais miškuose pasirodžiusiais baravykais. Tiesa, pirmų grybų kainos šokiruoja – turguje jos svyruoja ties 15-20 eurų už kilogramą riba. Pigiausios voveraitės – už litrą norima nuo 4-6 eurų, tiek pat kiek už pirmąsias mėlynes.

Panevėžiečiai Janina ir Vytautas į Žaliają girią grybauti lekia kasryt. Pasirodė vertingiausios miško gėrybės – dygsta raudonviršiai su voveraitėmis. O dabar pasirodė ir grybų karaliai – baravykai:

„Koteliai balti, matot, čia iš lapuočių miško, todėl koteliai balti, o Žaliosios (girios) juodi kotai būna.“

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasirodę pirmieji grybai šokiruoja savo kainomis: už kilogramą prašo nuo 15 iki 20 eurų

Grybautojai neslepia vasarą iš grybų, uogų yra bene geriausias uždarbis. Tiesa, pirmieji baravykai nepigūs.

„Pirmieji baravykai jau smagu, bet, kad jų būtų daugiau, tai dar smagiau. Nors ne per daugiausia, tik tiek, kad geras ženklas – pradeda dygti. Ir raudonviršiai, ir baravykai. Kainos nemažos kilogramas baravykų 15-20 eurų, o raudonikių – 10 eurų“, – sako grybautoja Janina.

„Renkam, dabar prasidėjo šiek tiek baravykų, raudonikių žemuogės, mėlynės jau noksta. Visko galima jau prisirinkti ir bus galima užsidirbti pragyvenimui ypač pensininkams“, – pasakoja grybautojas Vytautas.

REKLAMA

Turgavietėje pigiausiai siūlomos voveraitės, jų kainos kritę iki 4 eurų už litrą. Tačiau pirkėjai ir jų nepuola pirkti. Daugelis tik nužvelgia prekystalius juokaudami, kad grybų kainos tokios, jog lieka jais kol kas tik grožėtis:

„Aš pats grybauju, ačiū, gyvenu šalia miško ir, kai turiu laiko, pats pasigrybauju. Ateinu pasigrožėti.“

„Tai dar per brangu bus, dar tegul paauga. Nėra pinigėlių.“

Na, o kol grybai neįkandami, uogautojai siūlo paragauti pirmųjų mėlynių. Uogautojas Aidas iš Anykščių sako per dieną prirenkantis jau po 15 litrų šių miško uogų. Už litrą mėlynių Panevėžio turguje prašoma 6-4 eurų.

Grybautojai ramina, kad jei kiek atvėsę ir su lietumi orai išsilaikys įsibėgėjus sezonui, grybai kaip ir miško uogos atpigs:

„Dar ne visos prinokę, bet jau daug maž prinokusių yra. Bus aviečių jau greitai bus, jau viena kita raudona. Greitai į turgų ir aviečių atnešim.“

„Mažokos, mažokos turėtų būti tokios dar čia labai didelės. Žemė išdžiuvus neturi kuo augalas misti užtai ir džiūsta viskas. Nu, dabar jau atsigavo negaliu pykti. Dievulis palaistė.“

„Yra pilnas miškas, bet tik reikia žinot vietas ir atrasti. Nežinodamas vietų, sunku bus, toks momentas rudenį, kada eisi ir užkliūsi ant baravyko ar raudonikio, bus toks momentas, bet neilgai.“

„Labai mažai yra ir padegusių pakirmijusių. Tokius paliekam miške, žiūrim ir renkam kur jau sveiki. Bet labai mažai ir mėnuo dar negeras.“

Grybų ir uogų rinkėjai sako, kad mėlynių miškuose dar nedaug. Kažkiek kaitra sutrukdė joms užaugti iki normalaus dydžio, tačiau uogų bus. Kol kas uogas renka tik pavieniai rinkėjai miško gėrybes parduodantis turgavietėse ir pakelėse.


Rašyti komentarą...
t
tt
2020-07-11 13:18:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nerašykite tokių nesąmonių, nepirkite ir nesistebėkite, nueikite ir prisirinkite. Viskam sava kaina, kodėl ji turi būti kitokia, reiskia ne jums.
Atsakyti
-1

R
Romanas
2020-07-11 12:35:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gali ir 50 eur prasyt svarbu kad atsirastu idejiniu klientu
Atsakyti
-1

V
Vytautas
2020-07-11 13:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražus baravykai buvau miške parsinešiau dziovinimui
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų