Nuo pirmadienio prasidėjęs nuotolinis mokymas dar labiau apnuogino didelę bėdą mokyklose – patyčias ir iš mokytojų. Virtualiose klasėse dalis vaikų pamokas paverčia apgailėtinu cirku – mokytojams tenka tik bejėgiškai stebėti, kaip vietoj virtualios pamokos klausymo kažkas bruka nepadorius vaizdus. Mokytojų profsąjungos aiškina, kad reikia griežčiau bausti tėvus už vaikų nepriežiūrą. Švietimo ir mokslo ministerija viliasi, kad visos bėdos išsispręs mokytojams ir vaikams pripratus prie nuotolinio darbo.

Virtuali geografijos pamoka Marijampolėje. Prasidėjus užsiėmimui mokiniai pradeda dalintis piešiniu su mokytoja. Tiesa, vaikai braižo ne užsienio valstybių sienų kontūrus, o vyriškus lytinius organus. Mokytoja mėgina palaikyti tvarką, tačiau kietais drąsuoliais pasijutusiems mokiniams, regis, nė motais ir pamoka, ir bendraklasių susikaupimas:

„Kiaušus prieš akis kabančius. Tai ką Jūs, mokytoja. Laba rytas. Kas čia vyksta.“

„Pirma F klasė laukit užduočių, kokias reikės atlikti.“

Netrukus pasipila ir įžeidinėjimai:

„Aš turiu klausimą? Mokytoja, ar ta spinta tokia sena kaip Jūs? 2 karus nugyvenusi.“

REKLAMA

Tai nėra vienintelis pavyzdys. Kitoje virtualioje pamokoje dalinamasi atvira sekso scena iš interneto platybių. Tiesa, ne visada aišku, kas transliuoja nepadorius vaizdus. Mat jei virtuali klasė nėra gerai apsaugota, prie jos gali prisijungti bet kas, ne tik mokiniai, bet ir pašaliniai asmenys:

„Tai kas čia tavo per draugas, čia tu jau pasikvietei. Man visai nemalonu žiūrėti į tai, traktorių tavo, tavo draugus.“

Ir tai dar ne pabaiga. Pasirodo, dalis įsijautusių mokinių nesidrovi mokytoją iškeikti ir asmenine žinute, kad tik ši virtualia pamoka esą netrukdytų miego:

„Kam rašai N raides, kas tau yra. Ką mums padaryti, kad miegojom. Miegas yra svarbiau negu ta jūsų pamoka.“

„Sekame informaciją, kas vyksta bendravimo kambariuose, feisbuke. Ir tikrinau jūsų minimą situaciją skaičiau, žiūrėjau vakar. Šita situacija yra viena iš daugelio. Daug yra neatskleistų. Daug kartų kartojame kiekvieną kartą, kad mokytojai kasdien patiria tą psichologinį smurtą“, – sako mokytojų profsąjungos vadovas Egidijus Milešinas.

„Situacija yra tikrai liūdna. Mes gauname labai daug pranešimų, video žinučių ir atvejų, kai būtent moksleiviai užsiima patyčiomis ir tas pamokas paverčiame labai sudėtingu procesu. Ir labai liūdna, kad kai kuriems moksleiviams trūksta sąmoningumo“, – pasakoja Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė.

Profsąjungos siūlo griežčiau bausti tėvus, kai jų atžalos trukdo virtualiai mokytis bendraklasiams ir dar įžeidinėja mokytojus. Esą toks elgesys galėtų būti laikomas nepriežiūra.

REKLAMA

„Taip, kaip ir vakar šnekėjo Seime, ten didina baudas ir panašiai, tai reikia padaryti taip, kad neišvengtų atsakomybės, jeigu įvyko toks faktas, reiškia, nusižengimas. Numatyta ir Administraciniam kodekse įvairiausių nuobaudų“, – teigia E. Milešinas.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį startavusią nuotolinio mokymosi sistemą vertina patenkinamai, tačiau taip pat pasigenda tėvų priežiūros.

„Patyčių problema mokyklose yra ir netaikant nuotolinio mokymo, dar kartą apnuogina tą mūsų didžiulę problemą. Su kuo susiduria mokytojai. Tai yra tėvų atsakomybė, ne vien mokyklų, tėvų atsakomybė, kad šitas reiškinys, kuris tokiose situacijose apnuogino didesnį mastą, turėtume tvarkytis, tai yra netoleruotina ir nepriimtina“, – kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Vaikų psichiatras Linas Slušnys siūlo kitą išeitį. Vietoj baudų tėvams – griežta nuotolinių pamokų kontrolė. Esą vaikams, kurie tyčiojasi, galima išjungti mikrofonus, riboti jų galimybę reikštis.

„Įvaldžius technologijas, nėra didelės problemos. Tu negalėsi dalyvauti normaliai pamokoje, nes aš iš tavęs atimu tam tikras teises dalyvavimo. Tu gali mane tik girdėti, bet kiti niekas už tai tavęs nematys, negirdės. Nori šitaip gyventi, prašom“, – sako Vaikų psichiatras Linas Slušnys.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atsargiai vertina visus siūlymus.

„Tam tikra atsakomybė persikelia ir tėvams. Jeigu vaikas, jeigu tuo pačiu metu ir tėvai yra namuose, tai tikrai nereikėtų uždaryti tyliai kambario duris ir pasakyti: ten, kol vyksta pamokos, aš nesikišu. Reikia matyti, kas vyksta tose pamokose. Galvojame apie pagalbą ir bendradarbiavimą šiandien dienai, bet ne apie kažkokį baudimą už vaikų nepriežiūrą“, – pasakoja ministerijos atstovė Jolanta Navickaitė.

Ministerija tikisi, kad kitą savaitę nuotolinio mokymosi procesas vyks sklandžiau.

Au au
2020-04-02 16:02:43
Vot jums ir lauktas avokatų teisinio nihilizmo rezultatas, kai vaikų teisės padaromos už Konstituciją teisesnėmis.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ana 2020-04-04 14:22:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vat ir matosi su kuo susiduriame vaikų nepagarba ir įžūlumas simbolis šeimų ,kuriuose jie gyvena ir visuomenės požiūrio,bei įstatymų gerų simbolis   ATSAKYTI
tevas 2020-04-03 13:48:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
bausti bausti tevus BAUSTI   ATSAKYTI
as 2020-04-03 10:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
reiketu sodyti ineplnameciu kolonija ir baiktusi tosnesamones pagarbos visai neliko daro ka nori   ATSAKYTI
Tėvas 2020-04-03 06:39:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip ir norėtųsi traukti per žaptus tokiam    ATSAKYTI
tevas 2020-04-03 00:15:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o ka tevai padarys? jug valdzia uzdraude bausti atzalas
   ATSAKYTI
Kitas tėvas 2020-04-03 06:41:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tu kiaušų neturi?
Nebūtina smurtauti kai yra daugybę kitų būdų.   
Svarznegeris 2020-04-02 23:17:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Zjbs vaka :D    ATSAKYTI
Mastantis 2020-04-02 19:07:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nu ir parasot kad nori nenori juokiesi iki asaru juokinga na vaikai nori paisdykauti ,juk jie ne is blogos valios cia nieko tokio preis epidemija ir grys viskas i senas vezias   ATSAKYTI
Mąstantis2 2020-04-02 20:01:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei tamstai su galva negerai, tai ją išsiplauk. o kas po tokios pamokos mokytojui pakvies psichologą. pabandy pats darbe su darbdaviu taip papostrigauti pažiūrėsi kuo pasibaigs
  
Vilas 2020-04-02 20:33:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nematau nieko juokingo, va taip vaikai siuntinėja nesąmonės kol pedofila susižavi. Koks gali būti isdykavimas, čia jau vaiko iškrypimas. Jaunasis iškrypėlis. Beto koks gali būti džiaugsmas vaipytis iš suaugusio žmogaus ir kitų bendraklasių. Jaunas šlikštūnas. Viską supranta mat yra lepunėlis.   
Brr 2020-04-02 19:01:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur Sakaliene,ko tyli? Tegul pati pabando pamoką pravesti   ATSAKYTI
r 2020-04-02 18:57:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O gal mokytojams reikėtų atsisakyti vesti gyvas vaizdo pamokas, pasipriešinti.   ATSAKYTI
Mokytoja 2020-04-02 17:47:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
AŠ PAPRASTAI IŠSPRENDŽIAU ŠIĄ PROBLEMĄ: VEDU TIK TIEMS, KAM TOS PAMOKOS IR MANO KONSULTACIJOS REIKIA. NEAPSIKRAUKIT, MOKYTOJAI, NES VAIKŲ IR JŲ TĖVŲ NEPAKEISITE, BAUDŲ SISTEMA YRA NEVEIKIANTI, PATYČIŲ IR DRAUSMINIMO SISTEMOS NĖRA, VIEN TIK POPIERIZMAS, KURĮ MES PATYS APSIKRAUNAME PATEIKDAMI PROBLEMĄ. NEI VIENA INSTITUCIJA NEPRISIIMA TO DARBO - PADĖTI TOMS PROBLEMINĖMS ŠEIMOMS, PADĖTI MOKYTOJAMS, KLASIŲ VADOVAMS. ŠIOJE SITUACIJOJE ŽIŪRĖKITE KAIP PADĖTI TIEMS VAIKAMS, KURIEMS TO REIKIA. SAUGOKIME SAVE IR KITUS. NEREIKALAUKITE TO, KO NEPAKEISITE. TIK SAVE PASTATYSITE Į NEPATOGIĄ PADĖTĮ. KALBĖTI APIE TAI GALIME DAUG, BET KAS IŠ TO, JAU ŠIOS PROBLEMOS SENIAI NESPRENDŽIAMOS, PALIEKAMA MOKYTOJŲ, MOKYKLOS LYGMENYJE, SPRĘSKITĖS PATYS, SVARBIAUSIA TINKAMAI SUTVARKYTI POPIERIAI. SAUGOKITE SAVE IR KITUS.    ATSAKYTI
Jonas. 2020-04-03 09:52:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tikrai taip !!!  
Tėvas 2020-04-02 16:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Baudas Tėveliams sudėlioti ir viskas, reikia atsakyti prieš įstatymą.   ATSAKYTI
Au au 2020-04-02 16:02:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vot jums ir lauktas avokatų teisinio nihilizmo rezultatas, kai vaikų teisės padaromos už Konstituciją teisesnėmis.    ATSAKYTI
!!!! 2020-04-02 15:43:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Viešosios mokyklos-tai savivaldybių nuosavybė. Kokie miestų merai, tokie ir mokiniai.   ATSAKYTI
Mąstytojas 2020-04-02 15:38:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia jau nebepades nei,kaip Afganistane,kai 1996 m.talibai uzeme Kabulą ir paskelbe 16 dekretų.Nebent,dar karta keisti MŠSM pavadinima,kaip ten-Dorybes išaukštinimo ir kovos su nuodėme ministerija.   ATSAKYTI
Demo+kratija 2020-04-02 15:34:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nieko čia tokio baisaus. Tai - kapitalistinės ir socialistinės Lietuvos ateitis, ugdoma viešuosiuose socialistiniuose centralizuotuose inkubaturiuose - valdiškose mokyklose. Tai ji ateis reabilituoti socialistinę Lietuvą po Covid-19 ligos.   ATSAKYTI
vida 2020-04-02 15:21:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
siulycimau daba tipo vasariniu atostogu o vasara tegu mokosi jai tokie mandri   ATSAKYTI
STASYS 2020-04-02 15:23:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar mokytojas kaltas? Ar jie sedes pamokose?  
Tėvai šiais laikais 2020-04-02 15:16:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
toks vaizdas kad nei griežto žodžio nenaudoja,nei auklėjimo tik lepina ir viską leidžia,reikia įvest taisykles ir ribojimus vaikui,kitaip vaikas neturės ribų ir elgsis kaip jam užsisuks,o vaikas turi suvokt su kuo galima taip elgtis ir kur reikia elgtis taip kaip priklauso elgtis.   ATSAKYTI
Analizė 2020-04-02 15:26:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
KA REIŠKIA:NENAUDOJA??????KODEL NEKLAUSI: KODEL NEGALIMA NAUDOTI?KODEL UZDRAUDE NAUDOTI?AR LEIDUS NAUDOTI,BEITŲ SUGRĮZTI Į NORMALIUS LAIKUS,Į NORMALŲ BENDRAVIMĄ??  
Vika 2020-04-02 15:50:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką jūs sakot? Norit kad šaka liepė gerklę perkastu   
vladas 2020-04-02 15:15:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ar atjungti tuos lodorius nemokat,jie mokintis nenori tai ir kitiems netrukdytu,nereikia jiems kompiuteriu jie nervus gadina ir klaseje ,kalciausi tevai ,kada vaikas daro ka nori    ATSAKYTI
Rimas 2020-04-02 14:39:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O ka gali tsvai tik ziureti   ATSAKYTI
vladas 2020-04-02 15:17:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
gali dar numove kelnes ir i uzpakali pabuciuoti near po to ir ko skustis  
Jo 2020-04-02 14:16:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir ka jiems nieko ? O juk niekuo nenubaude "boksininko" uz suzalojima o cia tai laiko jie kad tai smulkmena .....   ATSAKYTI
Analizė 2020-04-02 14:19:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuostabus komentaras.  
Sara 2020-04-02 15:34:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vat užtat ir reikia auklėti kad nenueitų boksininko keliu. Ereliai, o kai prisidirba glaudžiasi prie mamų kaip nusižindę veršiai.  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Kunigas (nuotr. stop kadras)
Sensacija internete tapo tikrai ne juoku turėjusi būti akimirka. Ryto maldą vedęs kunigas tapo pažiba dėl katino netikėto poelgio. Ramiai kalbėjęs į kamerą šis net nesutriko, ...
Braškės (nuotr. stop kadras)
Socialiniame tinkle „TikTok“ įrašas tapo sensacija: žmonės negalėjo patikėti, kad tai veikia. Itin greitai paplito būdas, kaip braškių išvilioti vabaliukus ir jų nesuvalgyti. ...
Gitanas Nausėda su žmona (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda padėkomis apdovanojo 18 pavyzdingų tėvų iš visos Lietuvos, daugiausia tų, kurie užaugino būrius savų ir svetimų vaikų. Prezidentas ceremonijos ...
Georg'o Floyd'o laidotuvės (nuotr. stop kadras)
Tūkstančiai gedinčių protestuotojų pradėjo atsisveikinimą su policijos pareigūno uždusintu afroamerikiečiu George’u Floydu. Mineapolyje vyko emocingos pamaldos, o ...
Bulvės (nuotr. stop kadras)
Įprastai tokiu metu jau mėgavęsi šviežiomis lietuviškomis bulvėmis, šiemet jų mėgėjams dar teks palaukti. Turguje kol kas siūlomos įvežtinės arba pernykštės mūsiškės. ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų