Opozicijoje esantys konservatoriai valdžią užsipuolė dėl pavojų gabenantis apsaugos nuo koronaviruso priemones išskirtinai iš komunistinės Kinijos. Dalį krovinio atgabeno Rusijos oligarchų lėktuvas. Anot konservatorių, taip Lietuva jau pateko į mums nedraugiškų šalių propagandos ir interesų gniaužtus. Valdžia aiškina, kad tokių didelių siuntų ir taip greitai iš niekur kitur atsisiųsti nebūtų pavykę, o už pagalbą kinams esą dėkoja net JAV.

Prieš pora savaičių Lietuvą pasiekė dovana iš Kinijos. Siuntoje buvo 20 tūkst. medicininių kaukių, 120 tūkst. porų pirštinių. Už siuntą Lietuva nemokėjo, tai humanitarinė Kinijos pagalba. Ją dovanojo Kinijos prekybos rūmai, o atgabeno Rusijoje aktyviai veikiančio verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos  „Avia Solutions Group“ valdoma užsakomųjų skrydžių bendrovė.

Be šios siuntos, į Lietuvą nusileido dar 5 lėktuvai su trūkstamomis medikų apsaugos priemonėmis ar technika. Tik šįkart Lietuva juos ne gavo, o nusipirko. Visos siuntos taip pat iš Kinijos.

REKLAMA

Seime į užsienio reikalų komiteto posėdį susirinkę konservatoriai Užsienio reikalų ministrui priekaištauja, kodėl tokios siuntos keliauja iš komunistinės Kinijos, o vienas iš siuntą gabenusių lėktuvų – rusų oligarchų.

„Mūsų žmonių smegeninė plaunama dabar nuo ryto iki vakaro vaizdais komunistinės Kinijos arba rusų oligarchų lėktuvais“, – sako konservatorius Emanuelis Zingeris.

Siunta

Siunta

Konservatoriai aiškina, kad taip Lietuva pateko į nedraugiškų šalių propagandos gniaužtus, esą padedame Kinijai ar Rusijai stiprinti galią regione.

„Akivaizdu, kad proteguojama komunistinė Kinija ir visas žaidimas sukamas su rusų oligarchų lėktuvais, kas prieštarauja nacionaliniams interesams, leidžia Putinui sakyti, kad mes vieninteliai gelbėjam pasaulį kartu su kinais, kurie užkrėtė pasaulį, nuimkite mums sankcijas, mes geručiai“, – pasakoja konservatorius Žygimantas Pavilionis.

„Jeigu kolegos žino kokią kitą vietą ir gali pasiūlyti kitą lėktuvą, kuris greičiau pristatys prekes Lietuvai, mes būsime dėkingi už tuos siūlymus, o dabar nelabai adekvatu sakyti, kad tai netinkama šalis gamintoja, ar netinkamas lėktuvas, kai mes kalbame apie mūsų medikų apsaugą“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tiek užsienio reikalų, tiek sveikatos apsaugos ministras tikina, kad niekas didesnės siuntos greičiau už Kiniją negalėjo atsiųsti. O dovanota tik viena – visos kitos pirktos.

„Net kreipdamiesi į tokias šalis kaip Suomija ir Jungtinė Karalystė, jos vis dėlto nurodydavo gamybos šaltinį pačioje Kinijoje. Kitaip tariant, tokiais kiekiais mes daugiau iš niekur negalėjome gauti tų prekių. Tai čia yra viskas objektyvu“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

REKLAMA

Apžvalgininkas Marius Laurinavičius aiškina, kad Lietuvai gali atsiliepti sprendimas Kinijos krovinį atsigabenti Rusijos karinio pramoninio komplekso lėktuvu, nes jį valdanti kompanija yra Pentagono juoduosiuose sąrašuose. O Kinija savo humanitarine pagalbą, kokią gavo Lietuva, teikia tik toms šalims, kuriose turi interesų.

„Ta humanitarinė pagalba turi padėti pasiekti tuos tikslus, kuriuos Kinija turi. Tai yra Klaipėdos uostas, į kurį investuoti Kinija ketinimų neatsisakė, tai yra 5G ryšys, „Huawei" technologijų pagrindu, ir Vakarų vienybės silpninimas“, – sako politologas Marius Laurinavičius.

„Kinai siuntė savo paramą tai pačiai Amerikai, Jungtinėms Valstijom, ir prezidentas Trumpas dėkojo už paramą. Krizės metu svarbiausia žmonių gyvybė ir sveikata“, – pasakoja L. Linkevičius.

Kritikos sulaukta ir dėl pačios produkcijos, kuri keliauja iš Kinijos. Neva šalys kaip Čekija, Ispanija, vienos rūšies greituosius testus išsiuntė kinams atgal, nes jų rezultatai buvo toli gražu ne tokie tikslūs kai žadėta. Tačiau ministras aiškina, kad Lietuva nusipirktus greituosius testus ras kur panaudoti.

„Nemanau, kad tai bus be reikalo išmesti pinigai, medikai rengia rekomendacijas testų panaudojimui. Jie nėra tinkami susirgimo ūmiai būklei vertinti, tai labiau persirgimui užfiksuoti, bet tai taip pat turi prasmę“, – teigia A. Veryga. 

Užsakomųjų krovinių gabenimas į Lietuvą bus tęsiamas.

onutė
2020-04-04 11:12:59
Man pikta darosi, kad konservatoriai, socdemai toliau politikuoja. Mums žmonėms aišku kad tik vyriausybei rūpima medikų, mūsų sveikata. Iš kur priemonė snesvarbu kaip dabar daug žmonių kovoja su gyvybe, šiuo virusu. Prezidentas tada krepšinį kaune stebėjo, o vyriausybė jau dirbo ir priimė sprendimus kaip užkirsti kelia kad virusas kuo mažiau išplistų. Stiprybės gydytojams, ir vyriausybės nariams kadneabejingi mums.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
negerbejas 2020-04-05 15:02:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Konservai tikriausia kritikuoja man regis kad ir pats nelabasis siųsti bet tai pagalba o ką konservai padėjo tik kritika ir liežuvio malonu artėja rinkimai atsitinka kur pelai ir kur grudai   ATSAKYTI
tpfu 2020-04-04 19:23:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
laurinavicius šlykščiausias padaras nuo nepriklausomybes atkurimo. šlykštesnis už visus landsbergius kartu sudejus. net,, tatai,, nekilo mintis is siuntų daryti politiką. pavilionis tas taip pat ne ka geresnis.    ATSAKYTI
N.l 2020-04-04 17:43:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu kas ten duo glusai.ar svarbu is kur .svarbu .kad kaskas padeda.aciu    ATSAKYTI
Irgi Marius 2020-04-04 17:10:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Marius Laurinavičius, tai žmogus, kuris neišgyventų be propagandos. Ar galim ja mokėti po 275 eur per mėnesį, kad nepraleistų progos patylėti.   ATSAKYTI
Elis 2020-04-04 15:48:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dieve saugok mus visus ir mūsų medikus   ATSAKYTI
Monika. 2020-04-04 16:06:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
... nuo šizofrenikų  
xxL 2020-04-04 15:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Deja bet visas pasaulis kencia nuo to kad visa gamyba perkele i Kinija. Ar kas esat mate kokia nors preke kuri pagaminta USA, Japan, Germany? Gal but ES ir USA suaiprotes po pandemijos gamyba reikia susigrazinti pas save nes tai ir darbo vietos ir saugumas na ir ekologine tarsa.    ATSAKYTI
Gintas 2020-04-04 14:59:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laurinavičiaus išvis neįmanoma klausytis,kritikuoja,kad rusai iš visko daro politiką,kas tiesa,bet ar kitaip daro konservatoriai ? Tegu negausim medicininių priemonių,teguserga ir miršta žmonės,bet neimkim nieko iš kinų,o jei dar atveš rusų lėktuvas tai pasaulio pabaiga,nėra priemonių,blogai,ne tie atvežė,dar blogiau.Visai praradę sveiką protą,apgailėtinas politikavimas,geriau patys ką nors konkretaus nuveiktų užuot malę liežuviu   ATSAKYTI
Kiesa 2020-04-04 14:20:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoje plinta debilizmo virusas.   ATSAKYTI
Grigorij 2020-04-04 14:16:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuviai, jusu dauguma jau apsisprende rudeni i Seima rinkti libkonservus. Tai turit puikia proga ivertinti savo pasirinkima. Siaip, kadangi vietoi V.Andriukaicio rinkot Simonyte ir Nauseda, G.Palucko neisrinkot Vilniaus Zirmunuose, antrai kadencijai isrinkot s*kmasiu vietoj Agurkicho, tai su tokiu pasirinkimu turit visus sansus iki rudenio neisgyventi, kaip valstybe. Karantinas zlugdo versla, ir taip suzlugdyta per 30 metu vienpusiska kara su RU, o karantino nesilaikymas sluoja zmoniu gyvybes, kaip JAV. Gi LR yra GYVYBISKAI svabu, butina kreiptis pagalbos pas RU ir Kinija VALSTYBINIAME lygyje, kad neuzsilenkti. Ar jusu Nauseda isdris "suklibinti" Vakaru "antirusiska vienybe"? Jau mirusiu ir mirstanciu nuo viruso lietuviu kraujas yra ant jo ranku! Nauseda - ant kuolelio! V.Anriukaiti - i prezidentus! G.Palucka - i Seimo ryskia dauguma!   ATSAKYTI
Zz 2020-04-04 19:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dėde ką tu šiandien rukei? Tavo Andriukaitis besmegenis pavasarinis, partija atsikratė išsiųsdama į briuseli, o dabar įsivaizduoja Europos lygio politikas.. Klaunai  
Grigorij 2020-04-04 21:07:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zz,
kai Dievas nori bausti - jis, visu pirma, atima prota. Reikia sugebeti neivertinti Andriukaicio!.. Todel dabar turit minimalius sansus isgyventi, kaip valstybe. Ta gresme LABAI greitai isitikinsit. Sakau, kol ne velu.  
Grigorij 2020-04-04 21:21:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zz,
pasakysiu daugiau. Susidesit su "Rusu" - galesit tiketis kredito gelbeti Versla itin lengvatinem salygom. O Nausedos issvajotu njuvasiukiniu eurobondu NEGAUSIT!!! Na, galit ir toliau, kaip konservai, bijoti, neapkesti "Ruso" ir "Kino".  
Deja 2020-04-04 14:05:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kažkas negerai Lietuvoje su koncervais. Jau labai genda. An ūkas, gal dėmesio pritrūkęs, šaukia, kad nereikia karantino, esą pažeistos žmogaus teisės. Jo kolegos siūlo neimti med.pagalbos iš Kinijos, nieko nepirkti...Tai iš kur tuomet imti ? Tik ministras Psichiatras gali tinkamai reaguoti į tokius siūlymus, todėl laikykis, Veryga !   ATSAKYTI
xxL 2020-04-04 15:42:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Del anuko pritariu bet veryga metas priverstinai gydyti o pagydzius i kalejima uz Lietuvos gyventoju genocida.  
Sigita 2020-04-04 14:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu, kaip galima pagalbos teikimo procese ieškoti kažkokių tai kabliukų ? Man tai jau čia virš visko !   ATSAKYTI
Morta 2020-04-04 13:35:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ir valdžiažmogių bukumas, kitos šalys padeda siuntomis, kad būtų mažiau mirties atvejų, o jie kaip tie ožiai spyriuojasi. Linkiu jiems mirtino ir ilgai kankinančio vėžio ligos.   ATSAKYTI
XYJ 2020-04-04 13:32:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
M. Laurinavičius pavirto tikru Kiseliovu. O TS KP jau daugiau niekam ir nepajėgi, kaip tik šaukti -...... puola. Vietoje taškų įrašykit TS KP mylimiausią šalį. Na iš kur atsiranda rinkėjų ,kurie už juos balsuoja.   ATSAKYTI
oo 2020-04-04 12:49:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o Lietuvos prezidento kokia yra nuomonė šiuo jautriu Lietuvos demokratijai klausimu? kad Čimašiaus iš miego žadint nevalia jau žinom, kad biski per anksti ar per vėlai kažkas daroma irgi žinom. o šiuo atveju kaip? ar pirkt per tarpinykus (juk reik leist savo žmonėm uždirbti) ir vaidint patrijotus :)   ATSAKYTI
Pilietė 2020-04-04 12:34:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebėra žodžių. Geriau išmirs tauta nuo koronos, negu užsikrės kinų ir rusų komunizmu nuo respiratorių! Dėkui dievui, kad dar .yra protingai mąstančių ir dirbančių šalyje.   ATSAKYTI
Na 2020-04-04 12:09:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laurinavičiau nustok varyt propoganda gėdos turėtum vien bjaurastis liejasi sušikti didžiaviriai.   ATSAKYTI
gaile 2020-04-04 12:00:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
lietuvis nebutu lietuviu jau ju fantazija oi oi ar tie komunistai su dvejomis galvomis    ATSAKYTI
sos 2020-04-04 11:46:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seimūnai privalo blokuot priešų siuntinius, čia daug rimčiau negu kotletai, tai grėsmė Lietuvos demokratijai. Seimaopozicininkų desantas privalo budėt muitinėse ir oro uostuos ir siųst atgal tuos siuntinius.. Betgi vienaip ir kitaip pavarčius, jei Trumpas nusileido rusams ir priėmė pagalbą, tai gal ir mūsų opozicija suteiktų šansą jiem ir priimtų pagalbą tiesiogiai, o ne tas pačias prekes pirkti iš tarpininkų, kaip įprasta Lietuvoj   ATSAKYTI
Lt 2020-04-04 11:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Konservatoriai tik ir tesugeba kritikuoti, patys darykite ką nors !   ATSAKYTI
onutė 2020-04-04 11:12:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man pikta darosi, kad konservatoriai, socdemai toliau politikuoja. Mums žmonėms aišku kad tik vyriausybei rūpima medikų, mūsų sveikata. Iš kur priemonė snesvarbu kaip dabar daug žmonių kovoja su gyvybe, šiuo virusu. Prezidentas tada krepšinį kaune stebėjo, o vyriausybė jau dirbo ir priimė sprendimus kaip užkirsti kelia kad virusas kuo mažiau išplistų. Stiprybės gydytojams, ir vyriausybės nariams kadneabejingi mums.   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Neringos valdžia planuoja atnaujinti skrydžius į Kuršių neriją (nuotr. stop kadras)
Neringos valdžia planuoja jau šio birželio pradžioje atnaujinti skrydžius į Kuršių neriją. Aerodromas čia yra ir toks susisiekimas prieš kelerius metus vyko, tačiau dėl ...
Po žmonos mirties vyras vienas augina tris vaikus: pasakė, kas teikia didžiausią džiaugsmą
Renginių vedėjas Evaldas Venskutonis – trijų berniukų tėtis, kurio žmona Julija mirė po gimdymo komplikacijų. TV3 laidoje „Tėvų darželis“ vyras sutiko papasakosi apie savo ...
Po skaudžių nelaimių virtinės Kauno krantinėje – valdžia susigriebė statyti atitvarus (nuotr. stop kadras)
Kaune pasipylė skaudžios nelaimės krantinėje, į Nemuną krenta dviratininkai, neišvengta ir tragedijų. Žuvo vyras. Miesto valdžia  pagaliau susigriebė, kad metas ten vėl ...
Takas Anykščiuose, kurį pamėgo daugelis: kilometrą teks įveikti basomis
Anykščių rajone, prie pat Lajų tako, jau išnykusio (bet matyt atsikuriančio) Puntuko kaime siūloma nauja pramoga ir mažiems, ir dideliems – ekologiškas basų kojų takas. Šiemet ...
Kunigas (nuotr. stop kadras)
Sensacija internete tapo tikrai ne juoku turėjusi būti akimirka. Ryto maldą vedęs kunigas tapo pažiba dėl katino netikėto poelgio. Ramiai kalbėjęs į kamerą šis net nesutriko, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų