Seimo detektyvas: nors su padėjėja kontakto neturėjo, Gaižauskas suskubo pasitikrinti

Apsiginklavę kaukėmis, akiniais, pirštinėmis Seimo nariai susirinko į neeilinį posėdį. Tačiau surimtėti net ir tokiomis sąlygomis nepavyko – posėdis pradėtas juokais ir pykstantis dėl koronavirusu užsikrėtusios trijų Seimo narių padėjėjos. Pastaroji epidemiologams ilgai neatsiliepė telefonu, o atsiliepusi įtikinėjo, kad tuo metu, kai galėjo ką nors užkrėsti, jokių kontaktų su žmonėmis neturėjo, nors vien darbe bendravo su visu būriu. Parlamentaras Dainius Gaižauskas Seime turėjo aiškintis, kaip jam penktadienį pavyko pasitikrinti, kai testų taip trūksta net medikams. Ir kam iš viso reikėjo tirtis, jei tiesioginio kontakto su padėjėja neturėjęs? Seimo detektyvas – išsamiau TV3 Žinių reportaže. 

Seimo posėdžių salėje užsiregistravę 70 Seimo narių buvo aprūpinti kaukėmis, respiratoriais ir pirštinėmis, naktį salė ventiliuota ozonu, viskas dezinfekuota ir visiems įeinantiems į posėdį pamatuota temperatūra.

Jaudintis tikrai yra dėl ko. Tarp Seimo narių daugiau kaip pusė – vyresni nei 60-ies metų ir jau vien dėl to patenka į rizikos grupę. Tad, jei Covid-19 būtų nustatytas bent vienam čia sėdinčiam, įstatymus leidžianti valdžia turėtų saviizoliuotis ir į posėdžius rinktis nebegalėtų.

Kol vieni įnirtingai trina rankas dezinfekciniu skysčiu, kiti ir į kaukes moja ranka su jomis ilgai neištvėrę – kalba bei kvėpuoja atvirais veidais.

„Kad kolegos nepaiso karantino nurodymo, tai tikrai apgailestauju, nereikia stebėtis, kaip gyventojai nepaiso“, – sako konservatorė Irena Degutienė.

Tiesa, kitaip nei karantino taisyklių, padėkoti medikams parlamentarai nepamiršta. Ir tylos minute pagerbia mirusius nuo koronaviruso.

Tačiau rimtis trunka trumpai ir parlamentarai prapliūpsta juokais.

„Gerbiamo Samalakino, Samalakino, gerai, Samakakino… esmė tokia, gerbiami žiūrovai“, – maišėsi valstietis Dainius Gaižauskas.

REKLAMA

Prasideda ir pykčiai. Dalis parlamentarų kelia klausimą, kodėl salėje pasirodė valstiečių frakcijos narys Dainius Gaižauskas, kurio padėjėjai nustatytas koronavirusas:

„Ar mes turim išeiti, ar jis turi išeiti, Seimo nariui reik įstatymo laikytis.“

Gaižauskas aiškina, kad pats su sergančia padėjėja tiesioginio kontakto neturėjo. Be to, penktadienį jis spėjęs ir pasitikrinti – nuvyko į Marijampolės patikros punktą ir gavo atsakymą, kad Covid-19 nėra užsikrėtęs, todėl atvyko į Seimą.

„28 d. aš, pajautęs gerklės skausmą, buvo atsiradęs kosulys, kaip paprastas pilietis paskambinau 1808 ir pasakiau, kad tiesioginio kontakto neturėjau, bet tas asmuo dirba patalpose, kur dirba ir kiti darbuotojai“, – pasakoja valstietis Dainius Gaižauskas.

Parlamentaras tikrinosi penktadienį, kai testų trūko, tad visiems neturėjusiems kontakto su sergančiuoju, negrįžusiems iš užsienio ar tik su gerklės perštėjimu tikrintis nebuvo leidžiama. Bet Gaižauskas aiškina, kad jo patikra vyko skaidriai – ne per pažintis ar prisidengiant Seimo nario statusu:

„Mane užregistravo, man labai pasisekė ir tai padėjo apsispręsti, kad galiu dalyvauti posėdžiuose.“

„Žinome, kad pasitikrinimo algoritmas yra įmanomas tik tuomet, kai turi aiškius simptomus, jeigu jis tą padarė neturėdamas aiškių simptomų, tai tada kyla klausimas, ar yra tarp mūsų kažkokie išskirtiniai žmonės, galia apdovanoti”, – teigia konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

Gaižauskui dabar tenka aiškintis ir dėl meluojančios ir besislapstančios Covid-19 užsikrėtusios padėjėjos.

Parlamentarai klausia, kaip gali būti, kad vienu metu trims parlamentarams – Dainiui Gaižauskui, Kęstučiui Mažeikai ir Valerijaui Simulikui dirbanti moteris nepaklūsta įstatymo numatytai pareigai. Užsikrėtusi moteris epidemiologams nesuteikė duomenų apie tai, kur lankėsi ir su kuo susitiko, kad būtų numatomas viruso plitimo kelias.

REKLAMA

„Jeigu ji nebendradarbiauja ir neatsiliepia į skambučius atsakingų institucijų, tai kaip mes atrodom, mielieji? Kokį pavyzdį rodom?“, – klausė konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

„Jos tas slėpimas… gali prisigalvot velnias žino ką… nuo ko slėpt, kam slėpt?“, – kalbėjo socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai aiškina, kad penktadienį su parlamentarų padėjėja susisiekti pavyko, bet ji melavo – sakė, kad kontaktų išvis neturėjo. Vėliau paaiškėjo, kad vien Seime kanceliarijos darbuotoja bendravo su septyniais žmonėmis.

„Penktadienį pokalbis buvo labai trumpas, šiandien tam asmeniui prisiskambinti nepavyksta, jeigu dar nepavyks – kreipsimės į teisėsaugą“, – sako Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Parlamentarai šiandien sprendė, ar leisti posėdžiauti nesėdint Seimo salėje – nuotoliniu būdu, kai paskelbiama ekstremalioji situacija, nepaprastoji padėtis arba karantinas. Tokias Seimo statuto pataisas šiandien pateikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Tačiau siūlymą Seimas atmetė.

„Mes turime laiku ir tvarkingai padaryt tą darbą, kurį turime padaryti ir sprendimai dėl kitokio darbo naudojant internetą nėra pagrįsti“, – pasakoja valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

Jei po šiandienos ar rytojaus posėdžio Covid-19 bus nustatytas bent vienam iš salėje buvusių tautos išrinktųjų, parlamento darbas nutrūktų – Seimo nariai turėtų izoliuotis be galimybės balsuoti posėdžiuose.

Antradienio vakarą taip pat paaiškėjo, kad Seimo kanceliariją jos darbuotojas informavo apie jam nustatytą Covid-19 diagnozę. Tai antras patvirtintas Seimo rūmuose dirbusio asmens atvejis.


Rašyti komentarą...
S
SOS
2020-03-31 22:35:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savo tik kailį žiūri, į kitus nusispjauti, įsigando kaip žiurkės, įgyvendinkit priemonės, gana tų keltų, rizika su kiekviena diena didesnė, imkitės darbus daryt, kiek snausti!
Atsakyti
0

k
kiek zinau
2020-03-31 22:51:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
jis ir uzsienyje buvo berods 17a kovo gryzes.
Atsakyti
0

7
79
2020-03-31 22:57:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prisipažins mat turėjo jie kontaktą ar ne. Bijo antrujų pusių
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų