Kai ankstų žiemiškai apniukusį rytą prieš kelias savaites laidos „Prieš srovę“ žurnalistai važiavo į Dievogalos kaimą Raseinių rajone pas Darijų ir Laimą net nežinojo, ko tikėtis. Iš poros prieš kelis mėnesius buvo atimti visi 4 vaikai. Tad žurnalistai manė, kad ras apleistus, landyne paverstus namus, kuriuose alkoholikai tėvai vieną po kito gimdo niekam nereikalingus vaikus.

Tačiau atvykę žurnalistai rado tvarkingus ir jaukius namus be jokių girtavimo pėdsakų. Tik štai vaikų kambarys šiandien tuščias. O susijaudinę tėvai apimti nerimo neranda sau vietos.

„Norėjome paklausti vaikų teisių, kodėl su mumis yra taip elgiamasi? Kodėl reikalaujami beprotiški pinigai vaikų išlaikymui? Juk mes norime patys juos užauginti. Atsistoti, atsikelti iš liūno, o ne žlugdyti, kaip jūs dabar tai darote“, – laidoje „Prieš srovę“ kalbėjo Darijus.

Pasak poros, vaikų teisės ne tik atėmė vaikus, bet dar pareikalavo mokėti daugiau kaip tūkstantį eurų per mėnesį už jų išlaikymą. Nors ir netekę teisių į savo vaikus, tėvai vis tiek privalo juos išlaikyti. Pora nesupranta, kaip jiems, bedarbiams kaimo žmonėms, gauti tokius pinigus.

REKLAMA

„Tokių pinigų sumokėti aš neturiu galimybių, o kadangi aš jų nesumokėsiu, vaikų aš neatgausiu. Kiekviena instancija pasakys, kad jūs nesugebėjote išlaikyti vaikų“, – sakė Darijus.

Darijus pasakojo, kad jo didžiausia svajonė yra susigrąžinti vaikus ir prieš televizijos kameras pažadėjo, kad yra pasiruošęs daryti viską, o svarbiausia – nebegerti.

„Mes – alkoholikai, nors šiandien nebegeriame nė lašo. Užtektų, kaip žmonės sako – kamštį nuo butelio pauostyti ir vėl atkristume. Šiandien viską atiduotume, kad, tuomet vasaros pradžioje, nebūtume susigundę taurele tų „velnio lašų“, kurie atima ir valią, ir sveiką protą“, – savo bėdos sutuoktiniai Darijus ir Laima jau nebeslepia ne tik nuo tarnybų, bet ir nuo savęs.

„Sau sakiau ir dabar sakau – tikrai nebegersiu. Išvis net nežiūrėsiu į tą pusę. Tas stikliukas daug ką padaro“, – laidoje pripažino Laima.

Pernai vasarą netekę savo keturių vaikų sutuoktiniai visgi atsipeikėjo, savo noru nuvyko gydytis nuo alkoholizmo ir šiandien svaigalų nevartoja jau pusę metų.

Tik štai vaiko teisių tarnybos Darijaus ir Laimos ryžtas blaiviai gyventi, net ir medikų pažymos, kad pora savo noru sėkmingai gydėsi nuo alkoholizmo – neįtikino.

Vaikų teisių gynėjai kreipėsi į teismą su prašymu apriboti tėvų teises ir priteisti iš bedarbių kaimiečių daugiau kaip tūkstantį eurų vaikų išlaikymui – po 1000 eurų per mėnesį iš bedarbių.

„Jie, tie vaikų teisių gynėjai, sako, kad mums padeda, o iš tiesų neria kilpą ant kaklo, kiša peilį po kaklu“, – graudinosi keturių vaikų mama.

REKLAMA

Laima pripažino, kad po gydymo jie per visas šventes gėrė tik limonadą. Esą vaikų teisių tarnybos teigė, kad vos pora išsigydys, jų vaikai grįš namo. Tačiau vietoj to pora gavo krūvą dokumentų ir žinią, kad jie vaikų nebeatgaus. Moteris pripažino, kad atsidūrė neviltyje.

Teismo nutartyje parašyta, kad nuspręsta apriboti tėvų valdžią ir priteisti iš sutuoktinių alimentus vaikų išlaikymui – po 130 eurų iš kiekvieno tėvo už kiekvieną vaiką. Vaikų keturi, o tėvų du. Vadinasi, iš viso Darijus su Laima privalo valstybei mokėti po 1040 eurų per mėnesį ir dar sumokėti už praeitus mėnesius atgaline data. Vaikai iš namų buvo paimti birželį, o tai reiškia, kad jau vien šiandien sutuoktiniams yra susidariusi beveik dešimties tūkstančių eurų skola.

„Gal vaikų teisių specialistė, ta, kuri tokį ieškinį teismui surašė, gyvena ne Lietuvos provincijoje, o kur nors Vokietijoje ar Norvegijoje. Gal ji nežino, kokia Lietuvoje minimali alga ir kad kaime darbo nė su žiburiu nerasi?“, – svarstė vaikų netekę tėvai.

Dievogalos kaime tokių pinigų sutuoktiniai akyse nėra matę. Darijaus ir Laimos kišenėse švilpia vėjai. Vyras vieną kitą eurą užsidirba ėmęsis atsitiktinių darbų pas ūkininkus, o žmona gauna bedarbio pašalpą – 260 eurų. Ir tai yra visos šeimos pajamos.

„Mūsų kaime tikrai darbo nerasi, o Raseiniuose nuomuotis būstą, alimentų sumokėti ir dar patiems išsilaikyti šansų nėra“, – kalbėjo Laima ir pripažino, kad daugiausia, kiek jie abu su vyru galėtų uždirbti, yra 600 eurų.

Darijus ir Laima vienas kitą pamilo, susituokė ir vienas po kito gimė keturi vaikai. Prieš trejus metus gautas apleistas socialinis būstas po truputį virto jaukiais namais ir jiems, ir jų vaikams. Tačiau, pasak Darijaus, jų vaikai buvo atimti tada, kai jie šventė žmonos trisdešimt trečiąjį gimtadienį ir truputį išgėrė.

REKLAMA

„Dėl vaikų ir laikomės – nevartojame. Be abejo, vaikų teisės mąstė, kad paims tuos vaikučius, padarys apribojimą, priteis beprotiškus alimentus bedarbiams, kai darbų aplink nėra, ir užsigers. Bus pretenzija visam laikui atimti tuos vaikučius. Bet ne, mes laikomės, net nemąstome apie jokį gėrimą. Mes norime vieno – susigrąžinti vaikus namo“, – laidoje pasako Darijus.

Sutuoktiniai savo kaltės neneigia.

„Nors alkoholio nevartojome jau kuris laikas, tą dieną nusipirkome alaus. Jei ne tas nelemtas mano gimtadienis, šiandien mūsų vaikai būtų namuose“, – graudinosi Laima.

Radę neblaivius tėvus tarnybos visus keturis vaikus skubiai išvežė.

„Mes ir nesakome, kad vaikus reikėjo palikti – mes buvo neblaivūs, tas tiesa. Bet kodėl jų dokumentuose parašyta tiek daug netiesos? Tarsi norėta pavaizduoti, kad mūsų namai – tikra landynė, o vaikai išbadėję, purvini ir net blusų sukandžioti. Juk teisėja, nagrinėdama mūsų bylą, į mūsų namus nevažiuos patikrinti, ar vaiko teisių gynėjos jai neprimelavo?“, – pasakojo Darijus.

„Jos viena kitai prieštarauja. Paėmė vaikų teisės, išvežė vaikus. Ikiteisminėje byloje parašyta, kaip paimti vaikai – pakankamai mergaitės švarios, tik nesušukuoti plaukai. Mums neleido netgi perrengti vaikų. Per pusvalandį mes nuvažiuojame iki vaikų globos namų ir viskas labai greitai pasikeičia – mergaitės nebešvarios, prasmirdusios, nesušukuotos, išbadėjusios, sukapotos blusų. Taip parašyta byloje, bet taip gyvenime nebuvo – pas mus blusų nėra. Mergaitės kaip tik pavalgiusios buvo“, – pasakojo Darijus ir piktinosi, kad vėliau tokiais dokumentais vadovavosi teismas.

REKLAMA

Darijus su Laima šiandien tikina, kad net ir išgėrę vaikais rūpindavosi, jie niekuomet nebūdavo nei alkani, nei purvini, ar, gink Dieve, sumušti.

„Jokių skandalų ar muštynių mūsų namuose niekada nebuvo“, – sakė Darijus ir Laima, o jų žodžius laidos „Prieš srovę“ žurnalistams patvirtino Raseinių policijos pareigūnai.

Tačiau sutuoktiniai neneigia, alkoholizmas – sunki liga, todėl jiems reikia pagalbos, o ne bausmės.

„Ar atėmę vaikus be jokios vilties juo susigrąžinti, ir dar priteisę mokėti milžiniškus pinigus valstybei – daugiau negu tūkstantį eurų per mėnesį – valdininkai mums padeda išbristi iš alkoholizmo liūno, ar vis tik riša mums akmenį po kaklu, kad vėl į jį – į tą liūną – prasmegtume?“, – retoriškai klausė sutuoktiniai.

„Aplink darbų nėra. Netgi tų vienetinių, dieninių darbų nėra. Niekas tavęs nesamdys, jeigu tu nesi išgeriantis žmogus. Už tuos vienetinius, dieninius darbus tie, kas samdo, po darbo duoda alaus, užperka, duoda cigarečių, pavalgyti vakarienę ir viso gero. Aš žinau vieną žmogų kaime, kuris iš tvarto išmeta mėšlą ir už tai gauna du eurus“, – situaciją kaime apibūdino Darijus.

„Tėvai, net jei vaikai iš jų atimti, vis tiek turi pareigą juos išlaikyti. Tokie įstatymai“, – laidos „Prieš srovę“ žurnalistams sakė Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė.

„Bet kodėl vaikų teisės neatsižvelgia į tai, kad tie žmonės, tėvai visomis išgalėmis kabinasi į tą gyvenimą, bando tuos vaikus susigrąžinti, bando kažkaip kurtis tame namelyje, bet jie yra bedarbiai? Net darbo aplink nėra, jie tikrai neturi pinigų. O pagal tą teismo sprendimą jie jau dabar yra skolingi kokius aštuonis tūkstančius eurų. Tai kaip jie kada nors gyvenime tuos pinigus susimokės?“, – specialistės klausė žurnalistė.

REKLAMA

„Aš jums dar kartą kartoju, kad mes rūpinamės ir užtikriname vaikų interesus, o galutinį sprendimą priima teismas“, – atsakė Neringa Martišienė.

Visą pokalbį su Darijumi ir Laima pamatykite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Jonas
2020-02-22 18:29:21
Pirma reik zmonems salygas sudarytigyventi,o poto atimineti vaikus.....betvarke valdzioja....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vikte 2020-02-28 14:44:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Susidare tokia situacija, kad žmonės niekada neatgaus savo vaiku? Taip yra traktuojama "pagalba" šeimoms?   ATSAKYTI
Loreta 2020-02-25 15:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš kur tokios sumos? Kaip tyčiojasi iš vargšų.    ATSAKYTI
PP 2020-02-25 08:34:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei Lietuvoj alkoholizmas yra pripažinta liga ,tai ar už susirgimą negalima bausti žonių. Nedirba ir nesidomi netinkamais įstatymais TM. Kodel mes tokius biurokratų darinius išlaikome ir dauginame? Nebendradarbiauja SAM ir TM nesuderinti įstatymai pažeidžia ŽT Lietuvoj.   ATSAKYTI
Ina 2020-02-23 23:40:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Košmaras kas dedasi. Kaip galima žaisti vaikų ir tėvų likimais,jausmais. Tikiuosi vaikučiai bus grąžinti tėveliams. O valdžios atstovams linkiu bemiegių naktų.   ATSAKYTI
Tikiuosi negrąžins 2020-02-24 21:05:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nes teks ketvirtą kartą imti iš girtuoklių.   
Aldona 2020-02-23 23:30:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aisku,ne   ATSAKYTI
Aldona 2020-02-23 23:05:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Zinot tuos socialinius darbuotojus saudyt reikia. Juokina visa pasauly kaip jiems negeda tokias nesamones suprantama kur reikia tai reikia bet tvert tokius dalykus tai tikrai saudyt reikia   ATSAKYTI
??? 2020-02-23 22:37:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gaila seimos
Esu maciusi ne viena seima ,kuri vakarienes metu isgeria taure vyno prie vaiko.Tokiu atveju vaiku teises turetu is visu seimu -atimti vaikus.
Vien nuvyke I restorana tegu pasiziuri kiek zmoniu isgeria prie vaiku.
Alus,ar nera sveikas
As pati jo nemegstu,bet vasara saltas suteikia atgaiva   ATSAKYTI
Inga 2020-02-23 22:27:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gėda tokia vaikų teisė, tai šeimų žudikai.    ATSAKYTI
Inga 2020-02-23 22:27:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gėda tokia vaikų teisė, tai šeimų žudikai.    ATSAKYTI
Neringa 2020-02-23 21:55:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pareikalavo daugiau nei tukstanti euru islaikymui   ATSAKYTI
Zita 2020-02-23 21:35:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nuo vieno krastutinumus iki kito, bet kiekvieną situacija skirtinga   ATSAKYTI
Tėtukas 2020-02-23 20:28:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip smagu kai kaimyno troba dega- ane!!! Tokia ta LIETUVA chi chi   ATSAKYTI
Mama 2020-02-23 19:49:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na taip, kaškam prireikė vaikų o iš ko atims tas kuris biedniausia   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-02-23 19:19:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O is kokiu pinigu jie gauna pasalpas? Taigi is musu moketoju, o mes turim moketi jiems.
Gal gana tyciotis is musu dirbanciuju. Paziureciau kaip jie gimdytu jei visai nemoketu vaiko pinigu.
Tegu eina dirbti ir islaikys vaikus, o ne taip kad prisigimdom vaiku ir pragyvensim is vaiku pinigu ir dar pagersim, iskviesim ziniasklaida ir busim zvaigzdes.
Seniau tokiu cirku maziau buvo, tokiu gaileti nereikia.   ATSAKYTI
Ukininkas 2020-02-23 21:16:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Seniau dirbo,gere,gyvulius augino,ukininkavo zmones,o dabar jusu valstybes deka dusta kaimuose,del suknistu draudimu.aisku inteligencijai 21 amziaus kurie sedi butuose apsiperde to nesuprast.tik komentuot sugebat bet kurioje situacijoje!!!  
Patys kalti 2020-02-23 19:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Matosi, kad megsta taurele. Juk isvaikų pinigu ir buvo girtuokliaujama. Dabar "mada" Lietuvoje musami vaikai, uz girtuokliavima atimami, o kai jau atima tuomet kreipiamasi i ziniasklaida, tuomet tampa tevai zvaigzdemis ir tiesiai i seima.
Gal mielieji teveliai apssispreskita, ar vaikus gimdot is meiles, ar tam, kad gautumete vaiku pinigus ir padarytumete karjera.
Kur sitie tevai dirba, ar turi pastovias pajamas?
Kada baigsis Lietuvoje cirkas?   ATSAKYTI
Ukininkas 2020-02-23 21:19:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Baigsis tada kada tokie teisinguoliai kaip jus dings is zemes pavirsiaus.  
irena 2020-02-23 18:49:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
vyksta paprastam zmogui nesuvokiami dalykai.   ATSAKYTI
Jonc 2020-02-23 17:58:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reikia gi vaikus parduoti pedofilams iš užsienio, iš ko gi atimsi. Išleido gandragalviai, visokie barbauskis kybiai debi laiškus įstatymus ale vaikų teises gina. Šlykštu į tas gandragalvių mordas žiūrėti.    ATSAKYTI
Vilma 2020-02-23 17:11:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne nu kiek gali parazitų valdžia draskyti žmonių gyvenimus!!!!? Žmonės,tai mūsų visų vaikai,tai mus visus persekioja valdžia!Ne tik tėvai rauda,bet ir vaikai,vaikam trauma kokia.Pati augau biednoj šeimoje,bet niekada nekeiščiau savo praeities,į turtingą gyvenimą kur yra auklė,ir nėra motinos švelnumo.   ATSAKYTI
To Vilma 2020-02-24 21:04:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei tai jūsų vaikai, tai kodėl pragėrėte 7 vaikus? Trauma vaikams - neišsiblaivantys tėvai.   
Airija 2020-02-23 14:30:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dar sako: ,,grizkit i Lietuva''... Ko? Vaikus parvezt, kad galėtų atiminėti ir iš to gyventu ,,kilmingieji". Velniop tokia Lietuva ir tokia valdžia. Bekit, žmonės, kol nevėlu...    ATSAKYTI
Močiute 2020-02-23 12:15:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Žiauru...labai žiauru.....Pagalbos ur żmogiškumo jokio, tik akmenį pakabino po kaklu. Va taip elgiasi Vaikų teisių tarnybos( kabinetinės)....Atskubějo gelbėti vaikų....ir dar globos namai visai,, pribaigė,, su melagingomis išvadomis. Va, taip pas mus yra- każkas punta ir bujoja nuo kitų skausmo ir kančių, deja tikėkime, kad viskas sugrįš atgal kitu galu.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Kostiumai (nuotr. stop kadras)
Kol mokyklos užsidariusios, o darbus reikia atlikti iš namų, gyventojai sumano įvairiausių būdų pasilinksminti. Internete paplito tėčio ir dukros ypatinga tradicija: jie ...
Taksi vairuotoja atskleidė skaudžią karantino realybę: taip gyvena jau 3 mėnesius
Gaunamas pranešimas, kad patruliuojantiems karo policijos pareigūnams reikia pagalbos. Automobilyje jie rado vairuotoją, galimai pavartojusią narkotinių medžiagų. Visą ...
Vyro svajonė sudužo į šipulius: viskas dėl neigiamo DNR testo
Į „TV Pagalbą“ kreipsi moteris, kuri pateko į keblią padėtį. Vienu metu Sigita susitikinėjo su trimis vyrais, todėl gimus vaikui nežino, kuris yra tikrasis vaiko tėvas. ...
Šeštokas pamokos metu susilaužė stuburą: mokytojo poelgis šokiravo tėvus
Gintarės gyvenime viskas buvo tobula – mylintis vyras, vaikai, didelis erdvus šeimos namas su ant sienų kabančiomis jų šeimos atostogų nuotraukomis iš viso pasaulio. Viskas ...
Poliklinika (nuotr. stop kadras)
Šeimos gydytojus užplūdo staigių oro permainų kankinami pacientai. Vieną dieną vasarišką šilumą, o kitą jau vėsą pajutę žmonės skundžiasi ne tik sąnarių skausmais, kraujagyslių ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų