Odeta (vardas pakeistas) šiandien baikščiai žvalgosi pro savo namų langus Kuršėnuose. Įbaugintai moteriai ramybės neduoda mintis, ar jos ir vėl neseka, kur nors netoliese pasislėpęs nestoviniuoja jos buvęs vyras ir vaikų tėvas Rimas (vardas pakeistas). Bet kodėl jauną moterį persekioja jos buvęs vyras? Kodėl buvusio vyro smurtą patyrusi moteris gali netekti ir visų trijų savo vaikų? Tai bandė išsiaiškinti laidos „Prieš srovę“ žurnalistai.

Odeta sako, kad nedideliame Kuršėnų miestelyje ji net į parduotuvę bijo nueiti, vengia eiti pagrindine gatve, o galvą slepia po šaliku, kad būtų kuo mažiau atpažįstama. Odeta ne kartą skundėsi ir policijai, kad jos buvęs vyras jai grasina ir persekioja, tačiau pareigūnų atsakymas jos nenuramino – „Kol jis tavęs neužmušė, tol mes nieko jam padaryti negalime.“

„Jis dabar bando išsiaiškinti mano tikslią gyvenamąją vietą. Kadangi kol nežino, tol jis nieko padaryti negali. Kol gyvenau mieste, jis žinojo tikslią gyvenamąją vietą. Privažiuodavo naktį automobiliai neaiškūs, stovėdavo po langais“, – apie atirtą persekiojimą prabilo Odeta.

REKLAMA

Kalbantis su Odeta pamažu tarsi mozaika ėmė ryškėti šios istorijos detalės. Netrukus iš moters lūpų pasigirdo žodžiai – karšta meilė, liguistas pavydas ir žiaurus kerštas. Kerštas už tai, kad jauna moteris galiausiai ryžosi palikti smurtaujantį vyrą ir susikurti naują, geresnį gyvenimą be jo.

Odeta su savo vyru pragyveno net šešiolika metų, susilaukė trijų vaikų ir vos ne kasdien, kaip liudija dokumentai, patirdavo vyro psichologinį bei fizinį smurtą.

„Šiandien aš neturiu nei vienos mūsų bendros nuotraukos, vietoje šeimyninių nuotraukų albumo kaip prisiminimą saugau šūsnis teismo nuosprendžių. Mano buvęs vyras pripažintas recidyvistu už smurtą prieš mane ir net buvo pasodintas į kalėjimą“, – pasakojo Odeta.

Pasak Odetos, iš kalėjimo grįžęs jos buvęs vyras ją sumušė iš pavydo.

„Trečią dieną po kalėjimo, balandžio 9-ąją, buvo jo gimtadienis. Jis nuėjo pas savo seserį, jam sesuo davė pinigų, jis prigėrė, jam kažkas kažko pripasakojo, neva per tuos du mėnesius, kol jis buvo įkalinimo įstaigoje, pas mane buvo draugų, aš turėjau meilužį, kad su kažkuo susitikinėdavau. Na, ir niekas nepasikeitė. Vėl bandė mane pasmaugti, nes aš tą dieną mergaitę laikiau ant rankų, mes žaidėme, mergaitė žiūrėjo per internetą filmukus ir jis tiesiog grįžęs be žodžių trenkė man kumščiu į veidą, aš pabėgau į kitą kambarį. Jis atbėgęs į kitą kambarį bandė atimti iš manęs telefoną, kad aš neiškviesčiau pareigūnų, nes jis pastoviai taip darydavo – sudaužydavo telefoną, kad negalėčiau išsikviesti pareigūnų. Bandydamas atimti telefoną jis vėl bandė mane pasmaugti ir tada vyresnė dukra iškvietė pareigūnus“, – sukrečiančią situaciją papasakojo Odeta.

REKLAMA

Šiandien Odeta su vyru jau pasuko skirtingais keliais, bet du vyresnieji vaikai auga pas tėvą, o baudžiamoji byla dėl smurto pradėta prieš pačią Odetą. Be to, vyras siekia iš mamos atimti ir paskutinę, trečiąją judviejų vos keturių metukų dukrytę.

„Gaunasi taip, kad aš blogiausia, o jis geriausias. Jis teistas, įkalinimo įstaigoje buvęs. Pasirodo, normalu čia. Vaikai vis tiek pas jį. Akivaizdu, kad psichologiškai vaikai yra terorizuojami, gąsdinami, bauginami. Vaiko teisėms neįdomu, balso įrašų nesiklauso“, – teigė Odeta.

Po sunkių skyrybų su vyru pradėti naują gyvenimą Odetai nebuvo lengva. Vis tik šiandien jauna moteris, padedama naujo širdies draugo, mėgina stotis ant kojų – Odeta ką tik persikraustė į naują butą. Nors Odetos aplinka kukli ir prabanga nežiba, vaikiškiems žaisliukams mama pinigų netaupo.

Odeta neslepia – jos vyras buvo liguistai pavydus ir nuolat įtarinėjo ją neištikimybe. Galbūt vien mintis, kad liekna, simpatiška, tamsiaplaukė jauna moteris kur nors gatvėje patrauks svetimo vyriškio žvilgsnį, Rimą vesdavo iš proto ir sukeldavo nevaldomo įsiūčio priepuolius.

Pasak Odetos, situacija pablogėjo, kai Rimas neteko darbo – prasidėjo išgėrimai. Odeta susirado darbą, bet negalėjo į jį eiti, nes vyras kėlė pavydo scenas, įtarinėjo, kad moteris ėjo ne į darbą, o susitikinėjo su kitais vyrais.

„Aš į parduotuvę negalėdavau išeiti, pas draugus negalėdavau išeiti, pas tetą negalėdavau išeiti. Jam paranojiškai atrodydavo, kad aš einu su kažkuo susitikti. Nes eini visąlaik su vaikais netgi, viena niekur neidavau – visur su vaikais. <...> Aš netgi siūlydavau jam kartu visur eiti, ir į sodus pas tetą. Kol jis blaivus, jis žmogus kaip žmogus, viskas tvarkoje, bet tik išgeria ir viskas. Būdavo toks tarpsnis, kad kol nebendrauja su seserimi, tol jis irgi žmogus kaip žmogus – namuose viskas gerai, jokio psichologinio smurto, jokių priekaištų. Tik vėl susideda su seserimi – ir vėl“, – pasakojo Odeta.

REKLAMA

Pasak Odetos, metams bėgant jos vyras darėsi vis pavydesnis, įtaresnis ir žiauresnis. Policijos pareigūnai jų namuose buvo dažni svečiai. Po eilinio smurto protrūkio Odeta Rimui vis atleisdavo ir patikėdavo pažadais, kad tai – paskutinis kartas. Tačiau panašu, kad vyro agresijos negalėjo sustabdyti niekas – nei ikiteisminiai tyrimai, nei žmonos ir vaikų ašaros.

„Iš pradžių aš pareigūnus iškviesdavau, bet pareiškimų nerašydavau, nes aš dar nežinojau, kad yra įstatymas smurto artimoje aplinkoje. Netgi policijos pareigūnai patardavo susitaikyti, kad nebūtų keliama baudžiamoji byla ir kad viskas tuo baigtųsi. Atrodo, kad viskas pasibaigė – ir vėl viskas iš pradžių. Jis atsiprašydavo prie policijos pareigūnų, kad viskas gerai, atvažiuodavo vaiko teisės, socialinės – atrodo, kad viskas tvarkoj, su juo pasišneka“, – vyro smurto protrūkius prisiminė Odeta.

Bet kaip atsitiko tai, kad pati daugiau kaip dešimtį metų vyro smurtą kentusi Odeta šiandien pati atsidūrė teisiamųjų suole? Už tai, kad neva mušė savo vyresniąją paauglę dukrą. Ir jei bus įrodyta jos kaltė, iš jos gali būti atimta ir mažiausia duktė, kuria mama be galo rūpinasi ir ją myli.

„Kai tą dieną į mano namus netikėtai atvažiavo policijos pareigūnai ir pasakė, kad esu sulaikoma dėl smurto prieš savo vyriausią dukrą, mane ištiko šokas,“ – šiandien pusantrų metų senumo įvykius prisiminė Odeta.

Tik vėliau moteris sužinojo, kad jos buvęs vyras galimai sukurstė paauglę mergaitę melagingai apskųsti mamą, kad galėtų atimti iš jos visus vaikus, o ją pačią be kaltės nuteisti.

REKLAMA

„Paprasčiausiai gal dukra supyko, kad per mažai pinigų davėme. Nes ji prašė 50-ies eurų, o mes davėme 10. Na, manau, kad 12 metų mergaitei 50 eurų yra daug“, – lemtingą įvykį papasakojo Odeta.

Moters teigimu, vėliau dukra nuvažiavo pas tėtį ir jis galimai ją pakurstė rašyti pareiškimą. Odeta pasakoja, kad nebuvo jokių įrodymų, kad jos dukra buvo mušama – tarnybos patikėjo mergaitės žodžiais. Ji papasakojo, kad neva Odeta jai delnu trenkė per veidą. Odeta tikina, kad ji niekada nemušė savo vaikų. Teismo procesai vyksta iki šiol.

„Drausmint drausmindavau, aš neišleisdavau, būdavo nuobaudos – atimdavau telefoną. Visko būdavo. Tėvas leisdavo daryti, ką nori, o pas mane griežtai – kad vakarais nevalkatautų. Nes buvo ir tokių įvykių, kad išėjo į mokyklą ir pabėgo iš mokyklos. Buvo paskelbta paieška, buvo rasti vaikai miške, pasistatę palapinę, prisipirkę cigarečių, maisto“, – apie savo paauglės dukros nuotykius pasakojo Odeta.

„Odeta net musės nenuskriaustų, ką jau kalbėti apie vaikus,“ – jos nuomone išgalvotais kaltinimais šiandien piktinasi ir Odetos draugė Kristina (vardas pakeistas).

Ji kaip ir Odeta baiminasi buvusio Odetos vyro keršto, todėl nenori atskleisti savo tikrosios tapatybės ir rodyti veido.

Ką laidos „Prieš srovę“ žurnalistams papasakojo Odetos draugė, žiūrėkite vaizdo siužete:

Byla dėl tariamo Odetos smurto prieš paauglę dukrą trunka jau pusantrų metų. Tuo pat metu nagrinėjama dar viena byla – dėl vaikų globos. Apkaltinus Odetą smurtu prieš vyresnę dukrą, to ir užteko, kad buvęs vyras šiandien galėtų pretenduoti į visų trijų vaikų globą ir prisiteisti iš buvusios žmonos alimentus.

REKLAMA

Šiaulių vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje laidos „Prieš srovę“ žurnalistai pasiteiravo, kodėl Odetos smurtaujantis vyras yra tinkamas auginti vaikus, o ji – ne.

„Šiuo metu vyksta teisminiai procesai ir, kad jie nebūtų įtakoti, tikrai nieko nekomentuosiu“, – teigė Vaiko teisių tarnybos patarėja Šiaulių rajone Edita Pleškaitė.

Laidos „Prieš srovę“ žurnalistai taip pat bandė pakalbinti ir buvusį Odetos vyrą. Deja, jų susitikimas nepraėjo sėkmingai.

Kaip baigėsi laidos žurnalistų susitikimas su buvusiu Odetos vyru, Odetos draugės komentarus ir visą Odetos istoriją jos lūpomis, žiūrėkite vaizdo siužete:

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

Visą laidos įrašą žiūrėkite čia:

Laura Marti
2019-11-23 20:42:32
Ir vel prasideda......Mama su tevu barasi,kazkokie pavydai,pimpiais,pyzom nepasidalina ir kaip visada manipuliuoja vaikais. Pagaliau atsibuskit,ne jus esat patys svarbiausi,auga karta nauja,o koki pavyzdi rodot?!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Kas cia 2019-12-09 18:59:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip cia pasakyti as manau kad mama jei butu buvusi kazkuom prasikaltusi pries savo vaikus bijotu viesumo dabar atvirksciai matosi kad tevas ir VTAT bijo viesumo ka tai pasako kad jie bijo tiesos kuri yra aiski
Manau mama drasi kad nebijojo viesinti visa tai ir tikiuosi jai pavyks irodyti kaltus ir apginti save bei apsaugoti vaikucius   ATSAKYTI
Buti ar ne 2019-12-09 18:54:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O gal institucijos viska zino apie ta seima,gal ta mama buvo tos seimos engiama ,pries ja naudotas tiek fizinis tiek psihologinis smurtas o jos niekas negyne ? Gal niekam ji nerupejo kad ir skundesi ? Gal si seima ja kaip nors terorizavo niekas apie tai nepagalvojo ? Gal ta seima tik naudojosi ja del naudos ? Gal ta moteris jokios pagalbos nesulauke is instituciju tik grasinimu ir gazdinimu ? Gal ta moteris buvo pabegusi nuo smurtautojo bet vardan vaiku jau susilaukusi 3 vaikelio gryzo pas smurtautoja kad galetu apsaugoti savo vaikus bet nemate jog lenda i dar didesne beda . Kad vaikai jau buvo nuteikti pries mama ismokinti meluoti jei kazko negaus is mamos ,o mama bandydama apsaugoti vaikus neturedama iseities kente nuolat smurta tiek is tevo tiek is instituciju kurios ne padeti ketino o tik pakenkti ,dabar mama nebijodama viesumo pradejo viesinti visa tai kad pamatytu visi ka ji kentejo budama toje seimoje ir dabar kencia del ko ogi tik del vaiku kuriuos labai myli ir nori apsaugoti    ATSAKYTI
Kerštauja. 2019-11-27 08:53:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoje buitinių konfliktų metu VYRŲ NUŽUDYTA ŽYMIAI DAUGIAU NEI MOTERŲ .Moterys klastingai naudojasi "silpnosios lyties" priedanga,šmeižia savo prarastus vyrus,kerštauja, sugalvodamos nebūtas istorijas..   ATSAKYTI
Ofelija 2019-11-25 10:29:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Meluojanti vargšė mama ir viskas melas. Aš jau gyvendama užsienyje esu kažkada su ta kabutėse gera mamyte susidūrusi. Na ji nori gyvent taip kaip ji nori. Noriu musu vaikus.,noriu mylinti vyrą padarau smurtautoju. Juk pagalvokit jei pradeda apriboti nuo motinos vaikus tai ne be priežasties juk. Geri jos vaikai ir geras jos buvęs vyras, tik ji vis neranda savo išrinktojo, kol visus prisimeruos tai daug vaikų ir vyrų dar kentės. Drąsi ji prieš visą Lietuvą melą skleisti, bet juk ir yra tam įstaigos kurios išsiaiškins ir ant visko sudes taškus.    ATSAKYTI
Vasia 2019-12-09 19:03:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodel vaikus ,mylinti vyra daro smurtautoju ? O tos baudziamosios bylos kurios parodytos buvo turbut melas ?
??? Kodel vyras nepasisake jei tai netiesa kad viskas melas ???  
Pelno galimybė 2019-11-24 09:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man mokama daugiau nei 132 USD per valandą, dirbant namuose su 2 vaikais. Niekada nemaniau, kad galėsiu tai padaryti, bet mano geriausia draugė per mėnesį uždirba daugiau nei 22688 USD, ir ji įtikino mane pabandyti. Šiuo atžvilgiu potencialas yra begalinis. Štai ką aš daraau

..................>>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.T­­r­­a­­b­­a­­j­­o­­s­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
J. 2019-11-24 05:18:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paskelbtų, kaip Kedys, kad motina vaikus pedofilų klanui pardavinėja, visi supuolę tuos vaikus iš motinos atimtų ir jam atiduotų.   ATSAKYTI
Venskus 2019-12-09 19:07:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai matyt ir ketinama atimti vaikus is motinos kad perduoti neva tevui ,jog sis galetu jais naudotis ir taip kenkti buvusiai draugei kuri ji paliko neapsikesdama jo ir jo seimos smurto ivairiapusisko ,manoma zmones ne be priezasties teismo sprendimu pripazystami RECYDIVISTAIS ir budami tikrai nekalti kaip sako
Gaila tik mamos ir vaiku kaip jie kencia   
nu 2019-11-24 00:29:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
dabar jau taip yra nenupirkai ko vaikas užsimanė pasiskus ir apkaltins,o tarnybos tiki vaiku,nesvarbu kad meluoja,aš tokio vaiko melagio ir nesiekčiau susigražint ,kaip pasiklos taip išsimiegos   ATSAKYTI
J. 2019-11-24 05:16:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Taigi Venckienė sakė, kad vaikai nemeluoja!  
Keista 2019-11-25 16:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu jai byla iškelta, vadinasi yra įrodymų surinkta pakankamai, kad pasiektų teismą. Kažkas čia nedasakyta. Ar žurnalistai netikrina faktų? O kaip gyvenant kartu tiek ilgai, vaikas kažkaip nuo kito tapo? O kur tikrasis vaiko tėvas? Kažkaip keistai skamba. Visur persekiojama??? Tai jeigu ji yra persekiojama, kodėl neperžiūri kamerų miesto ar dar ko, sakė Kuršėnai mažas miestelis. Gaila vaikų.   
Veronika 2019-11-23 21:07:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Net nebeskaitau. Ne mano daržas, ne mano pupos.    ATSAKYTI
ką veikia atvejo specialistės? 2019-11-23 20:44:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O tai nesupratau,o kodėl tada vaikų teisės neatima vaikų iš abejų ir netalpina į globos namus,juk būtų teisingiausia ir tada tegu tiria,svarsto,laiko į valias.Ir paauglė dukra pagalvoti turėtų laiko,ar smurtaujantis ir smaugiantis mamą tėvas yra normalu,ar normalu reketuoti mamą dėl pinigų.   ATSAKYTI
Ups 2019-11-25 08:36:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia kas parsyta viskAs melas ji turi keturis vaikus ir tevai nezinomi pati nuo vaikų atskirta nuo vaikų nes pati mušė valkajauja ir dabar gere vaikus priziuri kitas sugyventinis   
Ups 2019-11-25 08:36:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia kas parsyta viskAs melas ji turi keturis vaikus ir tevai nezinomi pati nuo vaikų atskirta nuo vaikų nes pati mušė valkajauja ir dabar gere vaikus priziuri kitas sugyventinis   
Hmm 2019-12-09 19:12:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ups,,kaip vaikai atskirti kad vaikai su ja buvo ? Koks sugyventinis priziuri ?is kur zinote kad ji muse vaikus dar tas neirodyta ir gal nebus irodyta ?gal tevas muse vaikus o visa kalte bando suversti motinai ? Taip manipuliuodamas vaikais   
Laura Marti 2019-11-23 20:42:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ir vel prasideda......Mama su tevu barasi,kazkokie pavydai,pimpiais,pyzom nepasidalina ir kaip visada manipuliuoja vaikais. Pagaliau atsibuskit,ne jus esat patys svarbiausi,auga karta nauja,o koki pavyzdi rodot?!   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
REKLAMA
 Lietuvoje pristatyta autentiška, atkurta partizano uniforma (nuotr. stop kadras)
Dizaineriai atkūrė autentišką, atkurtą Lietuvos partizano uniforma. Drabužių dizaineris Giedrius Paulauskas po 6-erių metų studijų bei autentiškų audinių, sagų rinkimo ...
Įspėja apie uolią higieną: kirmelėmis susirgusiųjų askaridoze – du kartus daugiau (nuotr. stop kadras)
Užkrečiamųjų ligų specialistai įspėja – šylant klimatui daugėja sergančiųjų kirmėlinėmis ligomis. Palyginti su pernai sausiu, šiemet užsikrėtusių kirmėlėmis ir susirgusiųjų ...
Autobusas (nuotr. stop kadras)
Šokiruojantis įrašas iš mokyklinio autobuso. Jame matyti, kaip įvykus avarijai viduje sėdėję vaikai skraido transporto priemonės viduje. Viskas įvyko dėl to, kai lengvojo ...
Gitanas Nausėda Knygų mugėje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Šeštadienį Knygų mugėje Gitanas Nausėda pasakojo apie tai, kokią knygą svajoja parašyti, kai turės daugiau laiko. O Dalia Grybauskaitė pristatė jau antrąją knygą apie ...
Aikštelė (nuotr. stop kadras)
Vaizdo įrašas iš Niujorko privertė už galvų susiimti ne tik aplinkinius, bet ir internautus. Įraše matyti, kaip vairuotojas ar vairuotoja bando išvažiuoti iš automobilių ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų