Siaubingos 17-mečio rūkymo pasekmės: plaučiai visiškai sunyko

Jungtinėse Valstijose vos 17-os metų elektroninių cigarečių rūkaliui persodinti abu plaučiai. Mičigano valstijos chirurgai sako, kad jaunuolio plaučiai nuo „garinimo“ buvo visiškai sunykę. Skelbiama, kad tai pirma tokia su „garinimu“ susijusi abiejų plaučių transplantacija Amerikoje.

Šiemet Amerikoje su elektroninių cigarečių rūkymu siejamų plaučių ligų ir mirčių pasipylė kaip iš gausybės rago – jau skelbiama apie mažiausiai 2000 patvirtintų ir potencialių ligų atvejų ir 39 mirtis.

O tai, ką šiandien skelbia Mičigano valstijos Detroito Henry Fordo ligoninės daktarai – dar negirdėta. Į ligoninę pateko sunkiai kvėpuojantis 17-metis, kuriam įtartas plaučių uždegimas. Jaunuoliui teko prijungti gyvybę palaikančią įrangą.

Paaiškėjo, kad nepilnamečio plaučiai visiškai sunykę dėl vadinamojo „garinimo“ – elektroninių cigarečių rūkymo. Nuotraukoje matyti, kad į plaučius jau beveik nepateko oras, todėl juos teko persodinti.

„Buvo labai smarkus uždegimas ir randai. Taip pat daug negyvų audinių. Plaučiai buvo tokie sukietėję ir randuoti, kad mes tiesiog privalėjome juos pašalinti iš krūtinės. Tai blogis, kokio dar nesu matęs“, – sako chirurgijos skyriaus vadovas Dr. Hassan Nemeh.

REKLAMA

„Šiandien mes čia tam, kad paprašytume žmonių atkreipti dėmesį į šį atvejį. Be rimtų priemonių, kurių turėjome imtis, šis jaunas pacientas būtų miręs. Dėl to nėra jokios abejonės“, – teigia anesteziologas Dr. Nicholas Yeldo.

Operacija jaunuoliui atlikta prieš mėnesį. Jo šeima norėjo išlikti anoniminė, bet sutiko pagarsinti istoriją, siekiant apsaugoti kitus „garintojus“. Dauguma su garinimu susijusių ligų JAV šiemet siejamos su marihuanos veikliųjų medžiagų turinčių komponentų naudojimu.


Rašyti komentarą...
A
Alah akbar
2019-11-13 22:08:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu tai blet čia visiem tiem grese kas garina ta thc ten gi grina chemija..
Atsakyti
-3

H
Hayato Kira
2019-11-14 10:39:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai apie cigaretes kurios sukelia daugiau mirciu ir ligu jau pamirsom ar kadangi jau taip normalizuotos cigaretes kad nebera tikslo apie jas kalbeti ir jas smerkti?
Atsakyti
-1

H
Hello
2019-11-14 19:16:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dauguma su garinimu susijusių ligų JAV šiemet siejamos su marihuanos veikliųjų medžiagų turinčių komponentų naudojimu

Taip iseina viena is svarbiausiu daliu informacijos parasot paciame gale, nes nu galo dauguma gi neskaito. Paskui taip ir prasideda kalbos, kad baisiau uz rukyma paprastu cigareciu ir t.t.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų