Ryte su automobiliais skendę klaipėdiečiai pikti, o kaltų – nėra

Klaipėdą ketvirtadienį skandino rudeninė liūtis. Rytą uostamiesčio gyventojus pasitiko nepravažiuojamos gatvės, milžiniškose balose užgesę automobiliai ir kaltų paieškos. Miesto valdžia tikina, kad atsakingos institucijos nepasimokė iš praeities klaidų. Šios – kaltina viena kitą.

Nepravažiuojamos centrinės gatvės, milžiniškos balos, spūstys ir pasipiktinimu trykštantys vairuotojai. Po pietų, vėl užplūdus lietui, situacija pasikartojo. Lietaus nuplauti medžių lapai užkimšo vandens nuotėkų groteles, o likusios nespėjo sugerti kritulių. Miesto gatvėmis plaukioję vairuotojai negailėjo piktų žodžių miesto valdžiai.

„Čia amžina problema Klaipėdoje. Ypač ten, kur yra tos žemumos. Kažką turi iš pagrindų keisti gal.“

„O jos (balos – aut. past.) dėl to, kad nevalomos gatvės, matyt, neišvalomi latakai.“

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Potvynis Klaipėdoje

„Nesusiurbia vandens kažkas, kažkokie vamzdžiai po gatvėmis. Žemėlapių jų nežinau, bet, matyt, ne taip veikia.“

Kas kaltas, kad Klaipėda virto milžinišku vandens telkiniu, valdininkai susirinko aiškintis sušaukę specialų posėdį. Uostamiesčio valdžia tikina, kad lietus atsakingas tarnybas užklupo netikėtai. Esą akivaizdu, kad jos iš ankstesnių metų analogiškų klaidų nepasimokė.

„Aš tikiuosi, kad po šito pokalbio mes vėl prisiminsim tas schemas ir istorijas, kurios buvo prieš du metus. Kur lietaus iškritimai buvo labai dideli ir tokių situacijų bei dar didesnių buvo ir daugiau. Tada buvo veiksmai suderinti. Visi nuosekliai darbuodavosi, tos problemos buvo spendžiamos. Dabar kai kurios organizacijos tą nusistovėjusią praktiką primiršo“, – sako Savivaldybės administracijos Direktorius Gintaras Neniškis.

REKLAMA

O štai atsakingos tarnybos kaltę verčia viena kitai. Už miesto nuotekas atsakingos bendrovės atstovas sako, esą požeminiai tinklai nuolat atnaujinami, tačiau juos užkemša nesugrėbti miesto lapai.

„Iš esmės, didžioji dalis tų problemų, dėl ko buvo užlietos gatvės, tai užsikimšusios lietaus surinkimo grotelės, kurios buvo užsikimšusios lapais. Tiesiog intensyvus lietus arba tuos lapus suneša. Tiesiog jos nebuvo tinkamai nuvalytos ir atitinkamai nesurenkamas vanduo“, – teigia AB „Klaipėdos vanduo“ atstovas Marius Martinaitis.

Dabar pagrindinės miesto gatvės nuo lapų valomos kiekvieną savaitę, o kitos – kartą per mėnesį. Nuo šiol darbus žadama tankinti. Tačiau už tai atsakingos įmonės vadovas dėl potvynių kaltina nuotekų sistemas.

„Nuvalius ta problema gal kažkiek ir sumažės, bet mes puikiai suprantame, kur tikrosios priežastys. Jos yra, kiek girdėjote, ir tinklai, ir didelis kritulių kiekis. Mes galime prisidėti, bet visiškai problemos tas tikrai neišspręs“, – kalbėjo UAB Ecoservice Klaipėda vadovas Laimonas Žemaitis.

O štai Klaipėdos meteorologai tikina, kad nakties kritulių kiekis – 7 milimetrai. Tai yra vidutinis kiekis. Todėl, specialistų tikinimu, kaltinti lietaus nereikėtų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų