Žemdirbiai ir toliau nori išskirtinių mokestinių sąlygų

Žemdirbiai norėtų, kad valdžiai keičiant kai kuriuos mokesčius, būtų atsižvelgta į jų interesus, nepalankią padėtį rinkose, prastėjančią finansinę padėtį. Finansų ministras sako, jog visi ūkininkų pasiūlymai bus apsvarstyti, o žemės ūkio ministras žada atsižvelgti į smulkiausių ūkininkų interesus.

Susitikime su ministrais antradienį dalyvavęs Grūdų augintojų asociacijos vadovas Aušrys Macijauskas BNS tvirtino, kad pagrindinis ūkininkų noras - nedidinti GPM tarifo, kuris dabar yra 5 proc. Žemdirbiai taip pat siūlo smulkiausius ūkininkus atleisti nuo administracinės naštos, įvesti kompensacinę pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą, leisti ūkininkams į apskaitą kaip sąnaudas įtraukti kai kurias išlaidas, pavyzdžiui, infrastruktūros tvarkymą ar investicijas į žemės pirkimą. Be to, jie nori, kad nedidėtų akcizas degalams.

„Buvome truputį nustebę, gavę iš Vyriausybės pasiūlymus, nes manėme, kad rengiant siūlymus reikėjo rengti konsultacijas su socialiniais partneriais, ir tie pasiūlymai būtų gimę kokybiškesni nei dabar. Mes šiandien klausėme ir ministras taip ir neatsakė, kodėl norima gyventojų pajamų mokesčio tarifą didinti tris kartus“, - kalbėjo A.Macijauskas.

REKLAMA

Jo nuomone, jei nepavyks įtikinti Vyriausybės, kad ši pakeistų poziciją dėl žemės ūkio apmokestinimo, ją bus bandoma pakeisti Seime.

„Aš manau, kad į kai kuriuos pasiūlymus bus atsižvelgta, tačiau matosi iš Finansų ministerijos pozicijos, kad turbūt ne į visus. Pamatysime. Laimė, kad ne Finansų ministerija priima įstatymus, o Seimas, tai lygiai tokias pačias diskusijas reikės vesti ir su Seimo nariais. Mes tikimės, kad iki galo išdiskutuosime ir bus priimti protingi sprendimai“, - tvirtino A.Macijauskas

Ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas BNS sakė, jog dabar yra pats netinkamiausias metas didinti mokesčius ūkininkams, nes jie ir taip sunkiai išgyvena.

„Ir pasaulyje, ir visoje Europoje žemės ūkis eina visas žemyn, perprodukcija didžiulė, kainos krenta. Sąnaudos sukurti produkcijos vienetui kyla. Žirklės didžiulės. Dabar didinti mokesčius, kai visi ūkiai balansuoja ant išgyvenimo ribos, yra visiškai nelogiška“, - teigė J.Talmantas.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis anksčiau teigė pritariantis mokesčių didinimui stambiesiems ūkininkams, o mokesčiai smulkiesiems, anot jo, nedidės.

Finansų ministras Vilius Šapoka po susitikimo BNS tikino, jog visi pasiūlymai bus analizuojami.

„Finansų ministerija ir Vyriausybė bendrai yra pakvietusi visas visuomenes grupes pateikti savo matymą ir pasiūlymus, kaip patobulinti mokesčių ir socialinių įmokų pertvarkymus. Iki liepos 1 dienos laukiame pasiūlymų. Visus pasiūlymus mes tikrai atidžiai išanalizuosime per liepą Manome, kad galutinis variantas bus geresnis ir patobulintas“, - sakė V.Šapoka.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas teigė, kad didesnis dėmesys bus skirtas smulkiems ūkininkams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų