„Youtube“ laikinai užblokavo Trumpo kanalą

Interneto platforma „YouTube“ neribotam laikui sustabdė Donaldo Trumpo kanalą ir paskelbė, kad taip pat neleis buvusio prezidento advokatui Rudy Giuliani užsidirbti iš savo klipų, pranešė JAV žiniasklaida.

Prieš savaitę ši socialinės žiniasklaidos milžinė patvirtino, kad pratęs draudimą kiek mažiau nei tris milijonus prenumeratorių turinčiam D. Trumpo kanalui, prisidėdama prie kitų socialinės žiniasklaidos platformų, uždraudusių eksprezidento paskyras po kruvinų sausio 6-osios riaušių JAV Kapitolijuje.

„Google“ priklausanti „YouTube“ sulaukė tam tikros kritikos dėl lėto atsako į smurtą Vašingtone ir dėl sąmokslo teorijų skleidimo šioje platformoje.

„Atsižvelgus į susirūpinimą galimu tolesniu smurtu, Donaldo Trumpo kanalas liks sustabdytas“, – leidiniui „Politico“ sakė „YouTube“ atstovas.

Atskirai kompanija pranešė, kad R. Giuliani paskyroje bus uždrausta naudotis programa „Partner“, sudarančia galimybes kūrėjams užsidirbti iš savo vaizdo klipų. Sprendimas priimtas R. Giuliani daug kartų pažeidus kompanijos politiką drausti klaidinančią informaciją apie JAV rinkimus.

76 metų R. Giuliani savo kanalu, turinčiu apie 600 tūkst. prenumeratorių, skelbė klipus pavadinimais „Bidenų (Baidenų) nusikaltėlių šeimos papirkinėjimo schema“, „Amžiaus rinkimų vagystė“.

Draudimas užsidirbti iš klipų paskelbtas tokiu metu, kai buvusiam Niujorko merui gresia 1,3 mlrd. dolerių (1,07 mlrd. eurų) ieškinys, kurį kelia rinkimų technologijų firma „Dominion Voting Systems“. Ieškinys susijęs su R. Giuliani tvirtinimais socialinėje žiniasklaidoje, kad ši firma dalyvavo klastojant rinkimų rezultatus.

Kaip nurodė „YouTube“, R. Giuliani per 30 dienų galės apskųsti sprendimą, jei bus išspręstos jį išprovokavusios problemos.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-27 13:51:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Garsioji ir pavyzdine JAV demokratija.
Atsakyti
0

P
Pikasas
2021-01-28 07:56:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žiniasklaida neblogai suvokia kas ir kaip. Sunkiai įsivaizduojamas kai kurių respublikonų politikų naivumas. Tikėtis , kad D,Trampas gali ,,suteikti pagalbą jiems (respublikonams) susigrąžinti daugumas" valstijose per 2022 metų rinkimus - visiškas absurdas. Kur kas būtų svarbiau šiai partijai išsiaiškinti kokios priežastys pastūmėjo dalį respublikonų į nacionalinių ultrų pozicijas. D.Trampas tuo keliu veikė per visą keturių metų kadenciją, o ypač atsiskleidė po lapkričio 3d. prezidento rinkimų. Jo neadekvatus situacijai blaškymasis, telkiant šovinistines isterijas kultyvuojančias grupuotes ir netgi jas aktyvuojant prie Kapitolijaus per rinkimų rezultatų tvirtinimą, turėtų būti tinkamai įvertintas. Kai to nebus, tai D.Trumpas gali bandyti rasti kitą būdą kaip gali pakenkti Jungtinių Valstijų demokratijai. Jis jau dabar nusiteikęs kurti ,,patriotinę" partiją ant minėtų grupių pagrindų. Kodėl jis turi tikslą padėti silpstančiam V.Putino režimui? - reiktų jo paties paklausti. Gal skolingas už kažką jaučiasi?. Jei sakyti tiesiai šviesiai, tai Senate esančių respublikonų svyravimas gali dar labiau pakenkti partijos įvaizdžiui. Asmuo. kuris net ir netekęs per rinkimus prezidento posto neturi pajusti turintis teisę toliau žlugdyti labiausiai istorijoje Pasaulio tvarkai pasidarbavusiai partijai. Daug kas pastebi JV ryškesnį skilimą pagal tradicines valdančias partijas, tačiau nepastebi, kad dar svarbesnis skilimas vyksta respublikonų partijos viduje. Kam amerikiečiams reikalinga politinė jėga, kuri dalinai pradėjo reikštis panašiai, kaip nacionalistai Hitlerio karjeros pradžioje. Bent jau jų lyderio D,Trampo raiškoje tai buvo galima nesunkiai pastebėti. Nereikia Amerikai savo fiurerio su absoliučios valdžios privilegija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų