Vyriausybė: energijos tiekėjai sąskaitas galės perskaičiuoti tik už du mėnesius

Prancūzijos koncerno „Velia“ valdomoms įmonėms „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ pernai perskaičiavus sąskaitas už 2010-2015 metais suvartotą šilumą, Vyriausybė nusprendė, kad tokį perskaičiavimą galima atlikti tik už du mėnesius. Tačiau vartotojų permokos tiekėjams bus skaičiuojamos už visą klaidingai skaičiuotą laiką.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Energetikos ministerijos siūlymui, kad energijos tiekimo bendrovės negalėtų perskaičiuoti sąskaitų už ankstesnį nei dviejų mėnesių laiką, jeigu klaida įsivėlė dėl įmonės, o ne vartotojo kaltės.

„Aiškiai sureguliuota vartotojų atsiskaitymo su visais energijos tiekėjais tvarka užtikrins vartotojų teisių apsaugą, nes būtent jie yra silpnesnioji pusė, kai kyla ginčai tarp vartotojo ir tiekėjo. Taip pat nustatytas trumpas tik dviejų mėnesių laikotarpis, už kurį gali būti priskaičiuojamos nepriemokos, skatins energijos tiekėjus geriau atlikti jiems priklausančias funkcijas”, - pranešime teigė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

REKLAMA

Jeigu siūlymui pritars Seimas, jis įsigalios kitų metų gegužę.

Šiuo metu skirtingiems energetikos sektoriams (šilumos, karšto vandens, gamtinių dujų, elektros energijos) nustatyti skirtingi nepriemokų, susidariusių dėl tiekėjo kaltės ar jo apskaitos, ar techninių klaidų, išieškojimo iš vartotojų terminai.

Pavyzdžiui, dėl dujų tiekėjo kaltės skolos gali būti išieškomos už 36 mėnesius, o elektros sektoriuje tai nėra aiškiai reglamentuota. Pernai rugpjūtį „Vilniaus energija“ pranešė, kad vartotojai už karštam vandeniui ruošti sunaudotą energiją, viršijusią normas, turės sumokėti 505 tūkst. eurų, o „Litesko“ vartotojai - dar 416 tūkst. eurų. Tuomet Kainų komisija anuliavo šias sąskaitas, o Vilniaus apygardos administracinis teismas šių metų birželį atmetė įmonių skundą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų