Vilniuje apsigyveno naujame būste, bet gatvės iki jo nėra: gyventojai patys kalti?

Naujame NT projekte būstą įsigiję vilniečiai skundžiasi, kad niekam nerūpi privažiavimas prie jo. Anot gyventojų, niekas jo netvarko, atėjus žiemai nenuvalo net sniego. Tuo metu savivaldybė tikina, kad gatvės baigtumas nėra įformintas, todėl jos ir netvarko. O nekilnojamo turto bendrovė kaltina kito sklypo savininką, bet žada problemą išspręsti kitais metais.

Vilnietė Erika (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad prieš metus Pilaitės mikrorajone Elbingo gatvėje įsigijo būstą.

„Gyvename naujoje NT vystytojų „Citus“ nutiestoje gatvėje. Tačiau jau 2 metus ta gatvė niekam nerūpi, atėjus žiemai niekas nenuvalo nuo gatvės ir šaligatvio sniego, neatlieka kitų darbų.

NT bendrovė šios gatvės dar nepridavė savivaldybei, tad ji ir nenori gatvės prižiūrėti. Kreipėmės į „Citus“, tačiau įmonės atstovas atsakė, kad šiai situacijai ištaisyti neskirs nė euro“, – piktinosi moteris.

Anot jos, kol NT bendrovė vėluoja priduoti projektą gyventojai yra palikti likimo valiai.

„Atrodo, kad mes gyventume paralelinėje visatoje, darbus atlikti atsisako tiek savivaldybė, tiek statytojai. O daugiau nežinome, kur kreiptis“, – skundėsi Erika.

Paprastai kalbant, kol NT objektas (šiuo atveju gatvė) nėra baigtas 100 proc. ir jo baigtumas nėra tinkamai įformintas, galima laikyti, kad teisiškai tokio objekto nėra.

Atsiprašo, bet norėtų savivaldybės supratimo

Nekilnojamo turto bendrovės „Citus“ komunikacijos vadovas Rytas Stalnionis sakė, kad pagal Vilniaus miesto savivaldybės išduotas infrastruktūros įrengimo sąlygas Elbingo gatvės pridavimas gali būti atliktas tik ją sujungus su Pilaitės prospektu.

„Plėtotojai turi pratęsti Pilaitės prospektą, įrengti lėtėjimo–greitėjimo juostas ir sujungti Pilaitės pr. ir Elbingo g. Projekto ir darbų vertė viršija 0,5 mln. eurų. Šiuo metu Pilaitės pr. pratęsimo projektas yra baigiamas derinti su savivaldybe, iki šių metų pabaigos planuojama gauti statybos leidimą ir, priklausomai nuo orų sąlygų, pradėti kuo anksčiau baigti darbus“, – komentavo įmonės atstovas.

Anot jo, darbų tempą lėtina tai, kad Elbingo gatvė ir jos jungtis su Pilaitės prospektu priklauso dviem įmonėms, kurios turi ją įrengti ir perduoti savivaldybei.

„Tačiau kyla sunkumų, nes „Citus“ plėtoja „Karaliaučiaus slėnio“ projektą. O kita įmonė turi sklypą už Elbingo gatvės, tačiau jame nieko nedaro, nesutinka prisiimti gatvės įrengimo sąnaudų ir darbų.

Su pastarąja įmone yra pradėtos bylos dėl tinklų ir gatvės įrengimo sąnaudų prisiteisimo, patiriamos bylinėjimosi sąnaudos ir pan. Dėl tokios situacijos visa atsakomybė ir finansinė našta tenka „Citus“, – aiškino R. Stalnionis.

REKLAMA

Jis tikino, puikiai suprantantis gyventojus dėl įrengtos ir faktiškai nepriduotos Elbingo gatvės ir apgailestauja, kad susiklostė situacija, kai nėra galimas greitas gatvės pridavimas ir perdavimas Vilniaus miesto savivaldybei, o jos valymas nėra išspręstas kompleksiškai.

„Ieškome sprendimų artėjant žiemos sezonui. Prisidėsime prie gatvės tvarkymo. Tą darėme ir praėjusią žiemą. Tačiau manome, kad reikėtų svarstyti ir visapusišką sprendimą. Esamoje situacijoje galėtų veikti tam tikri išimčių mechanizmai, kurie, nepakeičiant reikalavimų plėtotojams, leistų savivaldybei jos naudai įrengtose, bet dėl tam tikrų priežasčių neperduotose gatvėse atlikti priežiūros darbus“, – pastebėjo įmonės atstovas.

Gyventojai patys kalti?

Vilniaus savivaldybė portalui tv3.lt patvirtino, kad įmonė „Citus“ nėra įvykdžiusi visų sąlygų, todėl gatvė nėra priduota.

„Iki kol objektas nepriduotas, negalime vykdyti priežiūros, nes atlikti ne visi įsipareigojimai. Todėl gyventojai turėtų įvertinti visas rizikas prieš pirkdami butus nepriduotuose objektuose“, – perspėjo savivaldybė.

Darbus žada baigti kitais metais

Taip pat situaciją ir darbų eigą komentavo ir projektuotojų įmonės „Projektavimo sprendimai“ direktorius Karolis Sankauskas.

„Šiuo metu projektuojame Pilaitės prospekto atkarpą. Tokio tipo projektai iki statybos leidimo išdavimo įprastai trunka apie 9 mėnesius. Tikimės, kad esame finišo tiesiojoje: per artimiausias savaites ketiname baigti derinti projektą su Vilniaus miesto savivaldybe.

Derinimas užtruko – nuo pavasario jau turėjome keletą projekto korekcijų, nes savivaldybė ieškojo geriausių ir patogiausių sprendimų Pilaitės gyventojams. Kitu etapu projektą suderinsime su kitomis atsakingomis institucijomis ir iki metų galo planuojame gauti statybų leidimą“, – pasakojo K. Sankauskas.

Anot jo, kadangi projekto derinimas užtruko, fizinius įrengimo darbus gali tekti perkelti į pavasarį.

„Pats gatvės ir sankryžos įrengimas turėtų trukti 3–6 mėn. ir priklausys nuo orų, Pilaitės pr. eismo intensyvumo ir jo nukreipimo galimybių, rangovų užimtumo ir pan.“ – teigė įmonės vadovas.


Rašyti komentarą...
O
Oi
2021-10-16 16:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neduoda klerkams ramybės !Dar gal darželio,mokyklos,poliklinikos užsimanys ?!
Atsakyti
0

A
Aha nu jo
2021-10-17 09:08:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pries pirkdami domekites, ka ir kur perkat. O tai dabar brezini popieriuj nusiperka ir nepatenkinti....
Atsakyti
0

A
A
2021-10-19 11:57:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Citus jau 2.5 metus žada tuos darbus bet nieko nedaro. Parduoti namai nėra priduoti 100%, bent jau dalis jų. Pasitikėti negalima tokiais statytojaia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų