Vilniuje šiandien oficialiai atidaryta nauja koncertų salė „Compensa“. 2300 vietų salė puikiai užpildo vidutinio dydžio salių nišą sostinėje, nes iki šiol tiek žiūrovų talpinančios modernios erdvės koncertams Vilniuje trūko.

"Esu itin maloniai nustebintas, kad Vilniuje atsirado tokios aukštos kokybės moderni, vidutinio dydžio koncertų salė, ir ne pačiame miesto centre, kaip įprasta, bet gyvenamajame rajone - Šnipiškėse. Tai puiki kalėdinė dovana visiems vilniečiams, tiems, kam kultūriniai renginiai yra neatsiejama gyvenimo dalis ir Vilniaus svečiams. Tikiu, kad „Compensa“ salėje lauks daugybė puikių tiek populiariosios, tiek klasikinės muzikos koncertų. Dėkoju privatiems investuotojams, projekto iniciatoriams, savininkams, priėmusiems šį sprendimą ir įgyvendinusiems tokį nepakartojamą projektą “, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Salei vardą suteikė draudimo bendrovė „Compensa“. „Mūsų tikslas – kad kokybiški kultūriniai renginiai būtų prieinami visiems Lietuvos žmonėms. Siekėme, kad salė suteiktų naujas galimybes tiek žiūrovams, tiek atlikėjams. Norime, kad salė taptų erdve kūrėjams, kur jie turėtų galimybes augti ir tobulėti“, – kalbėjo gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ Lietuvos filialo vadovas Tomas Milašius. Jo teigimu, motininės bendrovės „Vienna Insurance Group“ pagrindinis mecenavimo strategijos prioritetas yra kultūra, tad filialas Lietuvoje nuosekliai tęsia užsibrėžtą kryptį.

REKLAMA

Salė buvo statoma dvejus su puse metų. Vystytojai buvo apsisprendę orientuotis ne tik į populiariąją muziką, bet ir į aukštosios kultūros renginių organizavimą. Planuojant salės akustinius sprendimus buvo pasirinktas toks variantas, kuris leistų su malonumu klausytis tiek klasikinės muzikos kūrinio, kurį atlieka orkestras, tiek gero pop muzikos koncerto.

Koncertams bus galima naudoti ne tik pačią salę, bet ir fojė erdvę. Marmuru išklota fojė taip pat buvo ruošiama koncertams, čia ypač gerai skamba kameriniai klasikinės muzikos kūriniai.

Vystytojai dėl akustikos konsultavosi su vienos didžiausių renginių įgarsinimo kompanijų „Mex Pro“ specialistais. Pavyko išgauti išties švarų garsą, salėje negirdėti atsimušančio aido. Skambant vieno instrumento melodijai ar balsui, girdisi tyras ir skaidrus garsas. Visą galingumą salė atskleidžia, kai koncertuoja pilnos sudėties orkestras arba grupė.

„Vilniuje po Sporto rūmų uždarymo trūko būtent tokio dydžio salės, kuri talpintų iki 4 tūkst. žiūrovų. Kai kuriems koncertams „Siemens“ arena yra per didelė, koncertinės salės iki tūkstančio vietų – per mažos. Tuo tarpu Vilniaus Sporto rūmai sutalpindavo tinkamą kiekį žmonių. Džiugu, kad atsirado tokio dydžio ir būtent koncertams pritaikyta salė“, – kalbėjo žymus Lietuvos dainininkas ir kūrėjas Andrius Mamontovas. Jis teigiamai įvertino skambėjimo kokybę. „Jaučiasi, kad buvo pagalvota apie akustiką, garso rezonansus, atspindžius“, – komentavo salės akustiką A.Mamontovas. Jo manymu, žiūrovai turėtų pamėgti šią vietą.

Salės valdytojai 2015 metais ketina surengti apie 120 renginių. Jau sutarta, kad kitais metais „Compensa“ koncertų salėje pasirodys: Macy Grey, Yann Tiersen, Emir Kusturica, Stas Michailov, Sex Guru su Aleksandru REEVA. Įvyks premjera „Darius ir Girėnas per Atlantą skrido”, Vladimir Spivakov jubiliejinis koncertas, Example su DJ Wire, Vaido Baumilos albumo „Iš naujo“ pristatymas.

Informacija apie salę:

Salėje yra 2300 sėdimų vietų. Beveik iš bet kurios vietos scena matosi gerai, salėje yra labai nedaug apriboto matomumo vietų. Pagal renginio organizatorių poreikius parteryje gali būti sukurtos sėdimos arba stovimos vietos. Parteryje galės susėsti iki 1200 žiūrovų. Balkone yra įrengta 1100 stacionarių, itin patogių kėdžių.

REKLAMA

Įėjimas suplanuotas taip, kad sklandžiai pasiskirstytų žiūrovų srautai. Pirmame aukšte įrengta rūbinė, antrame – erdvus fojė ir du barai. Trečiasis, nuošaliau esantis mažesnis baras bus skirtas uždariems vakarėliams. Įrengta daug tualetų kabinų, kad per pertraukas nesusidarytų eilės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų