„Vilniaus energijos“ vadovų konsultacijos vartotojams kainavo milijonus

Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma „Vilniaus energija“ dviem savo darbuotojams 2012-2014 metais išmokėjo apie 2 mln. litų (579 tūkst. eurų) „papildomų administracinių išlaidų“, kurios buvo įskaičiuotos į šilumos tarifą, o tai reiškia, kad šiuos pinigus įmonė surinko iš Vilniaus vartotojų.

Kainų komisija, patikrinusi „Vilniaus energijos“ veiklą, nurodė, jog bendrovė negalėjo šių lėšų įtraukti į šilumos sąskaitas.

„Vilniaus energijos“ veiklos ataskaita: milijonai - dviem darbuotojams

Bendrovės veiklos patikrinimo ataskaitoje, kurios kopiją turi BNS, rašoma, jog pinigai buvo išmokėti darbuotojams, kurių inicialai - A.H. ir J.S. BNS žiniomis, tai - tuometinis „Vilniaus energijos“ viceprezidentas Alexander'as Husty (Aleksandras Huštis) ir buvęs prezidentas bei valdybos pirmininkas Jeanas Sacrestas (Žanas Sakrestas).

A.Husty mėnesio atlyginimas 2012-2014 metais buvo 1-1,35 tūkst. litų, be to, per trejus metus jam papildomai išmokėta 1,578 mln. litų (457 tūkst. eurų) : 2012 metais - 551,5 tūkst. litų (159,7 tūkst. eurų), 2013 metais - 478,6 tūkst. litų (138,6 tūkst. eurų), o 2014 metais - 548 tūkst. litų (158,7 tūkst. eurų).

REKLAMA

J. Sacrestas už konsultacinę veiklą 2012 metais gavo papildomai 497,1 tūkst. litų (144,14 tūkst. eurų).

Pasak „Vilniaus energijos“, šie pinigai jiems buvo išmokėti už konsultacinę veiklą.

Be to, „Vilniaus energija“ samdydavo ir kitus konsultantus, pavyzdžiui, po 1,9 mln. litų (550 tūkst. eurų) kasmet ji mokėjo Verslo plėtros ir administravimo agentūrai - šias lėšas įmonė taip pat įtraukė į šilumos tarifą, nors to negalėjo daryti.

Dviejų vadovų kelionės kainavo 200 tūkst. litų

Kainų komisijos surašytoje „Vilniaus energijos“ veiklos ataskaitoje taip pat nurodyta, kad A.Husty 2012-2014 metais gavo 100 tūkst. litų (29 tūkst. eurų), J.Sacrestas - 99 tūkst. litų (28,7 tūkst. eurų) už keliones, dienpinigius ir reprezentacines sąnaudas. Tačiau, anot komisijos, šie darbuotojai nebuvo nurodyti „Sodros“ komisijai pateiktame bendrovės darbuotojų sąraše.

Be to, Kainų komisija nurodo, kad ne bendrovės darbuotojams buvo apmokėta kelionių iš viso už 504 tūkst. litų (146 tūkst. eurų).

„Vilniaus energija“ išmokų buvusiems vadovams nekomentuoja

„Vilniaus energija“ šios informacijos nekomentuoja. Bendrovės atstovas Nerijus Mikalajūnas BNS pakartojo, kad atsakymus, susijusius su patikrinimo aktu, bendrovė pateiks po Seimo rinkimų.

Komisijos ataskaitoje nurodoma, kad „Vilniaus energija“ nepateikė konkrečių konsultavimo darbų, už kuriuos šiems asmenims buvo sumokėta, ir kodėl A.Husty mokėtas ir darbo užmokestis, ir papildomos išmokos. Įmonė komisijai nurodė, kad tokia informacija yra konfidenciali.

V.Vildžiūnaitė: papildomomis sutartimis gali būti slepiami mokesčiai

Buvusi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pavaduotoja, Finansų ministerijos vyriausioji patarėja mokesčių klausimais Vilma Vildžiūnaitė BNS teigė šio konkretaus atvejo pakomentuoti negalinti. Anot jos, pasitaiko, kai bandoma sukčiauti, vietoj darbo užmokesčio pinigus išmokant esą už papildomas paslaugas.

„Reikia žiūrėti konkrečią situaciją, tačiau paprastai vertinama, ar pajamos nebuvo gautos darbo santykių pagrindu. Su darbo santykiais susijusios pajamos apmokestinamos daugiau negu pagal paslaugų sutartį, ar panašiai. Bet čia, aišku, vertinama visų aplinkybių visuma“, - BNS sakė V.Vildžiūnaitė.

REKLAMA

Pasak jos, paaiškėjus, kad pagal papildomas sutartis buvo teikiamos paslaugos, kurias darbuotojas turėjo vykdyti pagal darbo sutartį, tai galima laikyti pažeidimu: „Taikomas turinio viršenybės prieš formą principas“. Tačiau jeigu papildomas paslaugas teikia vienas įmonės vadovų, tai savaime nereiškia mokesčių vengimo.

Nenorėjęs savo pavardės skelbti viešai darbo užmokesčio ekspertas pritarė nuomonei, kad tai savaime nereiškia pažeidimo. Jis BNS paaiškino, kad šiuo atveju nebūtinai buvo sukčiaujama - kai kuriais atvejais konsultacines paslaugas teikiantys asmenys būna įdarbinami įmonėje, kad paprasčiau galėtų prieiti prie duomenų ir panašiai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų