„Vilniaus energija“ nesutinka mokėti už termofikacinės elektrinės nuomą

Prancūzijos koncerno „Veolia“ (buvusi „Dalkia“) valdoma bendrovė „Vilniaus energija“ nesutinka mokėti nuomos mokesčio už trečiąją Vilniaus termofikacinę elektrinę (TEC-3), kurią praėjusių metų pabaigoje vienašališkai nusprendė išjungti. Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas sako, kad „Vilniaus energija“ klaidingai interpretuoja nuomojamo turto grąžinimą, kadangi TEC-3, pasak jo, vis dar yra valdoma bendrovės ir ji privalo mokėti nuomos mokestį.

„Vilniaus energija“ ketvirtadienį išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad savivaldybės įmonė Vilniau šilumos tinklai (VŠT) bando reikalauti nuomos mokesčio už TEC-3.

„Vilniaus šilumos tinklai puikiai žino, kad TEC-3 nebeveikia, o „Vilniaus energija“ pasinaudojo sutartyje numatyta teise grąžinti jėgainę Vilniaus šilumos tinklams. Žino ir tai, kad „Vilniaus energija“ nebeįtraukia TEC-3 operavimo ir amortizacijos kaštų į šiuo metu perskaičiuojamą bazinę šilumos kainą. Nepaisant to, Vilniaus šilumos tinklai išrašė klaidingą sąskaitą, kuria, pažeidžiant nuomos sutartį, bandoma priversti „Vilniaus energiją“ mokėti TEC-3 nuomos mokestį“, - pranešime spaudai sakė „Vilniaus energijos“ prezidentas Linas Samuolis.

REKLAMA

V.Benkunskas BNS teigė, kad TEC-3 Vilniaus šilumos tinklams nėra grąžinta.

„Visas turtas, kurį „Vilniaus energija“ išsinuomojo iki šios dienos yra jų dispozicijoje ir pagal nuomos sutartį kas ketvirtį už amortizacinius atskaitymus Vilniaus šilumos tinklai išrašo sąskaitą „Vilniaus energijai“. „Vilniaus energija“ traktuoja, kad vienašališku sprendimu sustabdė TEC-3 veiklą ir nebenaudodami tos jėgainės elektros ir šilumos gamybai, jie traktuoja, kad Vilniaus šilumos tinklai yra atsiėmę TEC-3. Mums tai yra visiškai nesuprantama pozicija, nes apie tai net kalbos nebuvo“, - BNS sakė Vilniaus vicemeras.

Anot jo, „Vilniaus energijos“ ir Vilniaus savivaldybės šilumos ūkio nuomos sutartyje yra numatyta, kad anksčiau sutarties galiojimo pabaigos nuomojamas turtas gali būti grąžintas tik abipusiu sutarimu.

„TEC-3 dabar yra „Vilniaus energijos“ dispozicijoje, jokių susitarimų dėl ankstesnio grąžinimo savivaldybei tikrai nėra sudaryta. Tai yra nepagrįstos „Vilniaus energijos“ interpretacijos“, - kalbėjo V.Benkunskas.

Pasak jo, TEC-3 išlaikymo kaštus „Vilniaus energija“ įtraukė ir į sausio bei vasario mėnesių bazines šilumos kainas: „Kitaip tariant, gyventojai ir šiai dienai moka už TEC-3 eksploataciją“.

Vyriausybei panaikinus VIAP kvotas termofikacinių elektrinių gaminamai elektrai, „Vilniaus energija“ praėjusių metų pabaigoje išjungė TEC-3, nes esą jos veikla būtų nuostolinga. Tuomet pradėta svarstyti, kad jėgainę perims VŠT ir vėliau ją parduos „Lietuvos energijai“, tačiau neradus bendro sutarimo perėmimo procesas buvo sustabdytas.

Sutartis dėl Vilniaus šilumos ūkio nuomos su „Veolia“ baigiasi 2017 metų balandį. Sausio pabaigoje „Veolia“ pateikė Lietuvai maždaug 100 mln. eurų vertės ieškinį Tarptautiniame investicinių ginčų arbitraže (ICSID) Vašingtone.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų