REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių JAV verslininkas ir investuotojas Warrenas Buffettas ne kartą ragino investuotojus nepanikuoti, bet ieškoti palankių situacijų net ir tokiais laikais kaip šie, kai vis dažniau kalbama apie galimą naują krizę.

Vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių JAV verslininkas ir investuotojas Warrenas Buffettas ne kartą ragino investuotojus nepanikuoti, bet ieškoti palankių situacijų net ir tokiais laikais kaip šie, kai vis dažniau kalbama apie galimą naują krizę.

REKLAMA

Daugiau nei tris dešimtmečius Warrenas Buffettas pataria investuotojams nepasiduoti baimei ir panikos laikotarpius finansų rinkose vertinti kaip galimybę įsigyti gerų sandorių, rašo portalas „Insider“.

Legendinis investuotojas ir „Berkshire Hathaway“ vadovas taip pat įspėjo, kad investuotojai, karštligiškai pardavinėjantys turimas akcijas, rizikuoja sulaukti didelių mokesčių, o tiems, kurie nesižvalgo ir išlaiko „mėlynųjų žetonų“ portfelį, ilgalaikė grąža yra beveik garantuota.

Štai 7 geriausios Buffetto citatos apie baimę:

1. „Paprastai geriausius pirkinius įsigydavome tada, kai baimė dėl kokio nors makro įvykio būdavo didžiausia. Baimė yra madistų priešas, bet fundamentalistų draugas.“ (1994)

REKLAMA
REKLAMA

2. „Per pastarųjų dvejų metų chaosą investavome daug pinigų. Tai buvo idealus laikotarpis investuotojams: baimės atmosfera yra geriausias jų draugas. Tie, kurie investuoja tik tada, kai komentatoriai yra optimistiškai nusiteikę, galiausiai sumoka didelę kainą už beprasmį nuraminimą.“ (2009)

REKLAMA

3. „Tokiais bauginančiais laikotarpiais niekada pamirškite dviejų dalykų: pirma, plačiai paplitusi baimė yra jūsų, kaip investuotojo, draugas, nes ji padeda įsigyti pigių pirkinių. Antra, asmeninė baimė yra jūsų priešas. Ji bus lygiai taip pat nepagrįsta. Investuotojams, kurie vengia didelių ir nereikalingų išlaidų ir tiesiog ilgesnį laiką išlaukia su didelių, konservatyviai finansuojamų Amerikos įmonių portfeliu, beveik neabejotinai seksis gerai.“ (2016)

4. „Flash crash“ ar koks nors kitas ekstremalus rinkos svyravimas negali pakenkti investuotojui lygiai taip pat, kaip nepastovus ir nekalbus kaimynas negali pakenkti mano investicijoms į ūkį. Iš tiesų, tikram investuotojui rinkų svyravimai gali būti naudingi, jei jis turi grynųjų pinigų, kai kainos smarkiai nukrypsta nuo įprastos vertės. Baimės atmosfera investuojant yra jūsų draugas, o euforijos apimtas pasaulis – jūsų priešas.“ (2013)

REKLAMA
REKLAMA

5. "Nors paprastai rinkos yra racionalios, kartais jos daro beprotiškus dalykus. Norint pasinaudoti tuomet atsiveriančiomis galimybėmis, nereikia didelio intelekto, ekonomikos mokslų diplomo ar Volstryto žargono, tokio kaip alfa ir beta, išmanymo. Vietoj to investuotojams reikia gebėjimo nepaisyti minios baimių ar entuziazmo ir sutelkti dėmesį į kelis paprastus pagrindinius dalykus. Taip pat labai svarbu būti pasirengusiam ilgesnį laiką atrodyti neįžvalgiu ar net kvailu.“ (2017)

6. „Kai kurie žmonės yra labiau linkę bijoti nei kiti. Tai kaip virusas – vienus jis užkrečia daug rimčiau nei kitus. Kai kurie žmonės gali psichologiškai su tuo susidoroti. Jei negalite, tuomet tikrai neturėtumėte turėti akcijų, nes jas pirksite ir parduosite netinkamu metu.“ (2020)

7. „Investuotojų bendruomenėje amžinai pasitaikys atsitiktinių šių dviejų itin užkrečiamų ligų – baimės ir godumo – protrūkių. Šių epidemijų laikas bus nenuspėjamas. Ir jų sukeliami rinkos nukrypimai bus lygiai taip pat nenuspėjami tiek trukmės, tiek laipsnio atžvilgiu. Todėl niekada nebandome numatyti nei vienos iš šių ligų atėjimo ar išėjimo. Mūsų tikslas kuklesnis: mes tiesiog stengiamės bijoti, kai kiti yra godūs, ir būti godūs tik tada, kai kiti bijo.“ (1986)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų