Pastaruoju metu pasipylus skundams dėl trukdymų vykdyti statybas Kuršių nerijoje ir pradėjus tyrimą dėl jų, Klaipėdos regiono verslininkams surengtas susitikimas su aplinkos ministru Artūru Paulausku.
„Sieksiu, kad bylos būtų kuo greičiau išnagrinėtos, teismai turi panaikinti detaliuosius planus, leidimus statyboms, o nelegaliais pripažinti statiniai turi būti likviduoti. Negali būti jokių taikos sutarčių, nors to yra prašoma. Jei bylos taip ilgai bus nagrinėjamos, nebebus galima patraukti kaltų asmenų atsakomybėn, tada finansinė našta gali tekti valstybei“, - sustabdyti nelegalias statybas pasiryžęs aplinkos ministras Artūras Paulauskas.
Ministro taikiniu tapusi konservatorė Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aurelija Stancikienė mano, kad bylos vilkinamos specialiai. Jos manymu, tuo suinteresuoti gali būti ir Seimo nariai, inicijavę kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl generalinio plano.
Parko direkciją gina Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorė Rūta Baškytė. Ji teigia, kad visi skundai rašyti trijų asmenų, nusižengusių įstatymams: I.Baltrušaitienės, V.Valcerio, R.Drungilo.
„Kodėl niekas nekelia klausimo, ar nėra per griežtos eismo taisyklės - jomis turi vadovautis visi. Jei yra taip blogai, galbūt keiskim kai kuriuos teisės aktus. Yra parengtas naujas parko ribų planas, Neringos savivaldybė jį vos suderino per 3 metus, o tvarkymo plano nederina iki šiol, nes naujieji dokumentai neįteisintų detaliųjų planų, dėl kurių bylinėjamasi. Bet savivaldybei atrodo, kad ji savo nutarimais gali keisti Vyriausybės patvirtintą teritorijų planavimo dokumentą“, - teigia R.Baškytė.
Neringos verslininkai, net ir nesusiję su statybomis, kone vienu balsu tvirtina, kad ribojimai Kuršių nerijoje yra „nesveiki“, stabdo investicijas ir iš peties kerta tradicinius verslus: maitinimo, apgyvendinimo paslaugas bei žvejybą.