Vasaros atostogos būtų vagims – pats darbymetis

Draudimo bendrovės Seesam Insurance AS Lietuvos filialas įspėja per artėjantį ilgąjį Joninių savaitgalį ir atostogų metu nepamiršti pasirūpinti būsto saugumu – vasarą Lietuvoje 25 proc. išauga vagysčių skaičius iš butų ir gyvenamųjų namų. Vidutiniai vieno įvykio nuostoliai siekia maždaug 8,5 tūkst. litų.

Remiantis 2011–2012 metų Seesam statistika, per tris vasaros mėnesius įvyksta trečdalis visų metų vagysčių. Dažniausiai nuo jų nukenčia 26–40 m. amžiaus klientai, turintys naujesnį būstą Vilniaus ir Kauno apskrityse. Naujesni būstai grobiu yra patraukliausi vagišiams ir net 70 proc. visų užregistruotų vagysčių įvyksta būtent tokiuose namuose, o juose patiriama turto žala yra 20 proc. didesnė už vidutinę vasaros vagystės žalą.

„Išanalizavus Seesam trijų metų būsto draudimo žalų statistiką matyti, kad vagystė – dažniausiai pasitaikantis įvykis ne tik butuose, bet ir individualiuose namuose. Gyvenamuosiuose butuose ji yra net du kartus dažnesnė negu užliejimas. Tiesa, gyventojai nuostolių patiria ne tik dėl pavogto turto – vagysčių metu apgadindamos durys, išdaužiami langų stiklai ar apgadindami baldai“, – teigia Seesam turto draudimų grupės plėtros vadovė Gintarė Strazdienė.

REKLAMA

Draudimo specialistai pastebi ir kitą tendenciją: „Nors populiarios apsaugos sistemos sumažina vagystės riziką, praktika rodo, kad dažnėja vagystės be įsilaužimo žymių – vagys tikrina butus ieškodami neužrakintų durų ir, jas užtikę, be įsilaužimo žymių įvykdo spontaniškas vagystes“, – pasakoja G. Strazdienė.

Seesam atstovė G. Strazdienė pasakoja, kad dažniausiai vagys taikosi pavogti tai, kas yra paprasčiausiai paimama – nešiojamuosius kompiuterius, telefonus, fotoaparatus, papuošalus, planšetinius įrenginius ar grynuosius pinigus. Neretai pasisavinami asmeniniai daiktai – dokumentai, drabužiai, avalynė ar net asmeninės rūšinių vynų kolekcijos. Vasaros metu itin dažnai vagiami dviračiai iš sandėliukų, balkonų ar laiptinių.

Seesam draudimo atstovai primena: „Pirmiausia visiems gyventojams rekomenduojame prižiūrėti savo turtą pasirūpinant elementaria apsauga – visada rakinkite namų duris, išeidami nepalikite atvirų langų ir balkonų durų, nepalikite raktų po durų kilimėliais, rinkitės patikimas durų spynas bei pažinokite savo kaimynus. Taip pat patariame domėtis naujausiomis saugos sistemomis ir pagalvoti apie finansinių nuostolių rizikos perdavimą draudimo bendrovei“,– pataria G. Strazdienė.


Rašyti komentarą...
r
ritoncė
2013-06-21 12:09:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
O antraštėj gramatinės klaidos nėra?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų