• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinės institucijos ir įstaigos valdo daug nekilnojamojo turto, kurio dalis yra nenaudojama, dar dalis – nekokybiška, teigia Finansų ministerijos Turto valdymo direktorė Aušra Vičkačkienė.

Valstybinės institucijos ir įstaigos valdo daug nekilnojamojo turto, kurio dalis yra nenaudojama, dar dalis – nekokybiška, teigia Finansų ministerijos Turto valdymo direktorė Aušra Vičkačkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, planuojama, kad ilgainiui dalį šio nekilnojamojo turto administravimo perims Turto bankas, o kai kuriuos objektus bus galima parduoti ar išnuomoti rinkoje,

REKLAMA

„Kitąmet planuojame pateikti ataskaitą apie inventorizuotą nekilnojamąjį turtą Vyriausybei, prieš pradedant rengti 2018 metų biudžetą. Dabar pas mus valstybėje galioja tokia sistema, kad kiekviena institucija pagal patikėjimą valdo pastatus ir patalpas, kiekviena yra atsakinga už šią funkciją. Tam, kad pradėtume apsivalymo procesą, reikia identifikuoti nereikalingų ir netinkamų naudoti objektų sąrašus ir nuspręsti, ką daryti su tuo nekilnojamuoju turtu“, - ketvirtadienį konferencijoje „Efektyvus valstybės turto valdymas“ sakė A.Vičkačkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Finansų ministerijos ir Turto banko preliminariais duomenimis, šių metų lapkričio viduryje 859 valstybės institucijos valdė 30,2 tūkst. objektų, kurių plotas siekė 16,5 mln. kvadratinių metrų. Iš jų administracinės paskirties pastatų buvo 2,9 tūkst., o jų plotas – 1,61 mln. kvadratinių metrų. Skaičiuojama, kad Turto bankas galėtų preliminariai perimti 1,4 mln. kvadratinių metrų ploto administracinės paskirties pastatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia valstybės valdomo turto buvo „kitos“ arba „nežinomos“ paskirties – 6 mln. kvadratinių metrų, dar 2,56 mln. kvadratinių metrų ploto turto paskirtis buvo nenurodoma. Apie 1,64 mln. kvadratinių metrų ploto sudarė mokslo, 1,13 mln. kvadratinių metrų – gydymo, 1,11 mln. kvadratinių metrų – sandėliavimo paskirties nekilnojamasis turtas.

REKLAMA

„Negaliu sakyti, kad tai yra tiksli informacija, bet tai yra indikacija apie valstybės užimamus plotus. Didžiosios dalies objektų paskirtis yra nurodoma kaip „kiti inžineriniai statiniai" arba paskirtis apskritai nežinoma. Tai indikacija, kad Registrų centre duomenys apie valstybės nekilnojamąjį turtą nėra labai kokybiški, kad galėtume juos tiesiog paimti, suskirstyti ir suprasti, kur kas yra“, - teigė A.Vičkačkienė.

REKLAMA

Vien ministerijos visoje Lietuvoje valdo 1,55 mln. kvadratinių metrų turto, jų turimi administraciniai pastatai Vilniuje užima 132 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Realiai visoje Lietuvoje ministerijos naudoja 298 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų, iš jų 94,5 tūkst. kvadratinių metrų – administracinių pastatų Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybė ir Turto bankas yra sudarę beveik 1,6 tūkst. nekilnojamojo turto nuomos sutarčių, iš kurių per metus gaunama 6,5 mln. eurų pajamų.

„Šie skaičiai leidžia identifikuoti, kad valstybės turtas nuomojamas rinkai ir jis nėra reikalingas valstybei. Nesakau, kad valstybė neturi turėti nė vienos nuomos sutarties, tačiau iš visų nuomos sutarčių dalis yra pateisinama. Dabar mūsų tikslas, identifikuoti objektus, kurie yra atskiri ir kurių tikrai nereikia“, - sakė A.Vičkačkienė.

REKLAMA

Anot Finansų ministerijos atstovės, dalį valstybės valdomų administracinių pastatų planuojama perduoti centralizuotai valdyti Turto bankui. Manoma, kad turto naudojai jam turės mokėti tam tikrą mokestį, taip pat viliamasi, jog ilgainiui nebeliks valstybės turto, perduodamo panaudai atvejų.

Planuojama, kad iki metų pabaigos Turto bankas perims 32 tūkst. kvadratinių metrų ploto administracinių pastatų, 2017-2018 metais po ne mažiau kaip 100 tūkst. kvadratinių metrų, 2019-2020 metais – po ne mažiau kaip 200 tūkst. kvadratinių metrų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų