Valdininkų, politikų ir teisėjų algų bazinio dydžio siūloma nekeisti

Kitąmet politikų, teisėjų, tarnautojų, pareigūnų pareiginė alga turėtų būti skaičiuojama vadovaujantis tuo pačiu baziniu dydžiu, kaip iki šiol, siūlo Socialinių reikalų ir darbo ministerija.

Pagal registruotą projektą, 2017 metais valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinis dydis siektų 130,5 euro. Toks pat bazinis dydis yra nustatytas ir skaičiuoti šiemetiniams tarnautojų, teisėjų bei politikų atlyginimams.

Pastarąjį kartą pareiginės algos bazinis dydis keistas 2009 metais – prasidėjus ekonominei krizei jis sumažintas nuo 490 litų (144 eurų) iki 450 litų (130,5 euro).

Pernai Seime tik antru kartu užteko balsų patvirtinti ministerijos siūlomam 130,5 euro baziniam dydžiui, tačiau prieštaraujančių buvo ir tarp valdančiųjų, ir tarp opozicijos atstovų. Argumentuota, kad mažiausiai uždirbančių tarnautojų algos jau beveik prilygsta minimaliai mėnesio algai.

Seimo Teisės departamentas tuomet buvo pateikęs išvadą, kad per krizę pareiginės algos bazinis dydis sumažintas iki 130,5 euro dėl pablogėjusios valstybės ekonominės ir finansinės būklės, bet duomenų, kad itin sunki ekonominė ir finansinė padėtis tęstųsi, nepateikiama.

Naudojant minėtą bazinį dydį skaičiuojami atlyginimai valstybės politikams, tarp jų ir Seimo nariams, bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjams, valstybės pareigūnams, valstybės tarnautojams. Iš viso – maždaug 50 tūkst. žmonių Lietuvoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų