Vakarų Australijos ministras: „Lietuva – viena iš pasaulio lyderių“

Žinios apie Lietuvoje sėkmingai veikiančią užstato sistemą pasiekė ir Australiją – pirmadienį šalyje lankėsi Vakarų Australijos aplinkos apsaugos ministras Stephenas Dawsonas, kuris siekia, kad 2020 m. tokia sistema startuotų ir Vakarų Australijoje. „Norime mokytis iš geriausių“, – taip vizito tikslą apibūdino ministras.

6

Užstato sistema Lietuvoje skaičiuoja vos trečius metus, tačiau aukšti ir itin greit pasiekti surinkimo rodikliai nuolat traukia kitų šalių dėmesį.

„Vakarų Australijoje norime įsivesti depozito sistemą ir mus pasiekė žinios, kad šioje srityje Lietuva yra viena iš pasaulio lyderių, tad atvykome pasimokyti ką reikia ir ko nereikia daryti, kad surinkimo ir perdirbimo rodikliai būtų tokie pat aukšti kaip pas jus“, – sakė Vakarų Australijos ministras.

Delegacija taip pat susitiko su Aplinkos apsaugos viceministru Daliumi Krinicku, susipažino su sistemą administruojančios VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) darbu.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vakarų Australijos ministras: Lietuva – viena iš pasaulio lyderių

„Norime būti tokie pat geri kaip ir lietuviai“

„Surinkimo ir perdirbimo rodikliai Vakarų Australijoje labai žemi – daug pakuočių atsiduria sąvartynuose. Norime apsaugoti savo aplinką ir palikti ją ateities kartoms. Permainų nori ir visuomenė. Neturime tiek ežerų kaip čia, Lietuvoje, tačiau matome kaip mūsų paplūdimius teršia plastiko atliekos.

REKLAMA

Kitose Australijos dalyse veikia kitokios užstato sistemos. Vienur jos veikia gerai, kitur – nelabai, o mes norime būti geriausi Australijoje – tokie pat geri kaip ir lietuviai“, – kalbėjo S. Dawsonas.

„Lietuvos patirtis diegiant užstato sistemą pati šviežiausia – tą padarėme vos prieš 2 metus. Be to, mūsų rezultatai pranoko lūkesčius bei prognozes, tad Lietuvos pavyzdys užsienyje matomas kaip sėkmės istorija ir visiems rūpi sužinoti šios sėkmės priežastis“, ¬– sako ne pelno organizacijos USAD vadovas Gintaras Varnas.

Šiemet planuoja surinkti 93 proc. pakuočių

Šiuo metu užstato sistema veikia visose Skandinavijos šalyse, Suomijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Estijoje, Kroatijoje ir Lietuvoje. Artimiausiu metu ją žada įsivesti Škotija ir visa šiaurinė Jungtinės Karalystės dalis. Tokiems pokyčiams rengiasi ir Baltarusija bei kitos šalys. Užstato sistema taip pat veikia Izraelyje, atskirose JAV valstijose, Kanados provincijose ir teritorijose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų