V. Gapšys: dažnai reklamuotis sutartys buvo šnipštas

Seimo vicepirmininkas Vytautas Gapšys, kalbėdamas apie praėjusios kadencijos Vyriausybės sutartį su tarptautine korporacija IBM, pažymi, jog dažnai daug reklamuojamos sutartys Lietuvai reikiamos pridėtinės vertės nesukūrė.

"Tendencijos rodo, kad dažnai labai reklamuotos, labai blizgučiais nukabintos sutartys buvo šnipštas ir realiai jos Lietuvai nesukūrė reikiamos pridėtinės vertės. Tai yra politinės klaidos, nesėkmės, už kurias atsakinga praėjusios kadencijos Vyriausybė ", - trečiadienį interviu "Žinių radijui" kalbėjo politikas.

Seimo vicepirmininkas teigia įžvelgiąs tendenciją, kad į panašaus pobūdžio sutartis buvo žiūrima neatsakingai. Jis taip pat neatmeta galimybės, jog pinigai, vykdant tokių sutarčių sąlygas, buvo naudojami ne pačiu geriausiu valstybei būdu.

"Nepuolu kažko kaltinti, tiesiog tai yra ne mano darbas, tai yra specialių institucijų, teisėsaugos institucijų įvertinimo reikalaujantis darbas", - pažymėjo jis.

Paklaustas, ar Darbo partijos kuruojamose ministerijos buvo rasta panašių klaidų, V. Gapšys pastebėjo, jog jos yra kiek kitokio profilio.

"Mūsų ministerijos yra šiek tiek kitokio profilio, jos nėra ūkinės, dirbančios su privačiomis įmonėmis. Jų kuruojamos sritys yra šiek tiek sudėtingesnės. Tai yra socialiniai klausimai, švietimas, čia sistema reikalauja ilgesnio laiko patikrinti ir įsigilinti į situaciją", - kalbėjo jis.

REKLAMA

ELTA primena, jog Ūkio ministerijai atėjusi vadovauti Birutė Vėsaitė yra pareiškusi, kad Vyriausybės sutartis su tarptautine korporacija IBM buvo sudaryta nevykusiai.

Sutartis su IBM padaliniu "Research GmbH" buvo sudaryta 2010 m. rugsėjį, ją savo parašais patvirtino tuometis ūkio ministras Dainius Kreivys bei švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Pagal šią sutartį, buvo įsteigtas ir Lietuvos tyrimų centras (LTC).

Penkerių metų LTC veiklos sąnaudas, kurios turėjo siekti 216 mln. litų, planuota padengti Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės ir privačių investicijų lėšomis. Valstybė į įmonės veiklą investavo per 6 mln. litų, bet ES struktūrinių fondų paramos gauti nepavyko.

LTC šiuo metu merdi, o bemaž 19 mln. litų siekiančias bendrovės skolas kreditoriams gali tekti dengti ministerijai.


Rašyti komentarą...
j
ji
2013-01-16 10:13:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vytautas, teisus, uz visus neracionalius sprendimus, kuriuos prieme buvusi vyriausybe, turejome moketi ir vis dar turbut mokame MES. Kazkoks absurdas!
Atsakyti
0

b
bet
2013-01-16 10:15:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
bet kam tai dabar rupi?! visas nesamones, kurias pridare buvusi vyriausybe dabar tures srebti dabartine kadencija... Na ka stiprybes ir geru sprendimu!
Atsakyti
0

T
Taip
2013-01-16 10:48:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kubiliaus vogravimai jau varo į pasiutimą. Konservatorių arogancija, nesveika paranoja Darbo partijai, tapo liga, kurią išgydyti gali tik Butkevičiaus ryžtas, atsiribojimas nuo Prezidentės amžiaus užgaidų, ir tęsimas darbų, kuriuos pažadėjo rinkėjui. Stipri koalicija, neatiduoti DP vilkams sudraskyti ir dirbti. Tik nuoseklus darbas Lietuvos vardan išgelbės mus nuo skurdo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų