• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šilumos tiekėjai jau ragina gyventojus ruoštis šildymo sezonui, sandarinti langus, duris. O jeigu namas yra senos statybos, pagalvoti ir apie renovaciją. Langų meistrai sutinka, kad pasirūpinus langų sandarumu galima tikėtis ir mažesnės sąskaitos už šildymą.

Šilumos tiekėjai jau ragina gyventojus ruoštis šildymo sezonui, sandarinti langus, duris. O jeigu namas yra senos statybos, pagalvoti ir apie renovaciją. Langų meistrai sutinka, kad pasirūpinus langų sandarumu galima tikėtis ir mažesnės sąskaitos už šildymą.

REKLAMA

Šilumos tinklų atstovai tikino, kad sąskaitos už šildymą dydis priklauso ne tik nuo galutinės vartotojams tenkančios šilumos kainos, bet ir nuo suvartoto šilumos kiekio.

Dėl šios priežasties gyventojams, norintiems sutaupyti, rekomenduoja atlikti kompleksinę arba mažąją daugiabučio renovaciją, mat daugiausiai šilumos netenkama per pastato nesandarumus – langus, duris, plyšius sienose.

Būtina susitvarkyti ir prižiūrėti langus

Languremontas.pro langų meistras Albertas iš Klaipėdos sakė, kad beveik 90 proc. žmonių net nežino, kad langus reikia paruošti šildymo sezonui.

REKLAMA
REKLAMA

„Didžioji dalis žmonių prieš 15–20 metų keitė langus. Tuomet langų montuotojai nepapasakojo, kaip juo reikia prižiūrėti. Todėl gyventojai net nežino, kad juos apskritai reikia kažkaip prižiūrėti. Gyventojai nesupranta, kad langus reikia reguliuoti, gumas sutepti kas pusmetį ar metus“, – pasakojo Albertas.

REKLAMA

Anot jo nuo langų montuotojo priklauso ir langų kokybė.

„Kartais langų montuotojai sugeba sugadinti langus juos montuodami. Todėl vos pasikeitęs langus žmogus jau turi kviesti langų meistrą, kuris juos turi taisyti.

Tačiau ne tik montuotojai kalti. Kartais žmonės net patys nežinodami gadina langus. Pavyzdžiui, išvyksta atostogauti, o langus palieka pravirus, kad vėdintųsi namai. Taip negalima daryti, nes saulė kaitina, o lango guma išbringsta, todėl langas nebeužsidaro. Tokiu atveju tenka keisti gumą arba lango prispaudimo elementus“, – pastebėjo langų meistras.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, langus reikėtų susitvarkyti, kol dar šilti orai, pavyzdžiui, rugsėjį.

„Patys gyventojai gali rūpintis langais, juos plaudami, valydami, prižiūrėdami jų gumas. Kiekviena langų detalė prisispaudžia ir sukasi, tačiau geriau patiems nesiimti remonto darbų, nes galima langus tik dar labiau sugadinti. Netgi meistrus patartina pasirinkti patikimus, kad jie irgi nesugadintų langų.

Kažkada nuvykau pas vyresnę moterį, kuri verkė, kad langas beveik nebeužsidaro, o atvykę meistrai tikino, kad remontas atsieis 600 eurų. Tačiau užteko tik sutvarkyti keletą detalių ir tas remontas moteriai kainavo keliasdešimt eurų“, – pasakojo langų meistras

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Alberto teigimu, lango keitimas gali kainuoti iki 600 eurų.

„O paruošimas žiemai atsieina nuo 8 eurų iki 15 eurų. Tiek mokėti tektų už vieną langą“, – skaičiavo langų meistras.

Siūlo sandarinti būstą

„Vilniaus šilumos tinklų“ klientų komandos vadovas Laurynas Jakubauskas patarė pasirūpinti būsto sandarumu.

„Tai daliai gyventojų, kurie gyvena senos statybos būstuose, mes, kaip ir visuomet, rekomenduojame domėtis, kaip jų namo administratoriaus samdomo šilumos punkto prižiūrėtojas paruošia vidaus šildymo sistemą, t.y. kaip sureguliuoja, įdiegia tam tikrus balansinius sprendimus.

REKLAMA

Gyventojai turbūt irgi turėtų patys turėtų atkreipti dėmesį į savo būsto langų sandarumą, apšildinimą, taip pat rekomenduojama patikrinti ir lauko durų, rūsių sandarumą“, – teigė pašnekovas.

„Klaipėdos energija“ generalinis direktorius taip pat antrino, kad sienų, stogo, rūsio patalpų apšiltinimas izoliacinėmis priemonėmis, kompleksinė namo renovacija – geriausia šilumos taupymo priemonė.

REKLAMA

„Pakankamai efektyvu yra ir šiuolaikiškai sutvarkyti šildymo sistemas: įsirengti automatinį šilumos punktą, pastate subalansuoti šildymo sistemą, butuose ant radiatorių sustatyti šilumos reguliatorius. O paprasčiausios priemonės, ką kiekvienas klaipėdietis gali padaryti savo bute ar biure, tai prieš šildymo sezoną patikrinti ir sutvarkyti langų tarpines, jei langai seni – užsandarinti juos papildomai.

Patartina neužstatyti radiatorių baldais, už radiatorių užkišti folijos ekranus, kad šiluma būtų nukreipiama į patalpų vidų, o ne šildytų laukinę sieną. Šildymo sezono metu labai svarbu, kad rūsio, laiptinių langai ir durys būtų uždarytos, nes šiluma iš pastatų išgaruoja per nesandarias bendro naudojimo patalpas – laiptines, rūsius, pastoges“, – kalbėjo R. Baltuonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiluma išeina pro langus

„Panevėžio energijos“ atstovai savo ruožtu primena, kad šilumos srautą per langą galima sumažinti, įstačius papildomą stiklą ar skaidrią plėvelę tarp stiklų ar iš kambario pusės.

„Keisdami radiatorius, juos rinkitės ne tik pagal projektinį galingumą, bet stenkitės, kad jų išmatavimai būtų tokie, jog liktų bent po 10 cm tarpai nuo grindų ir nuo palangės; jei įmanoma, rinkitės mažesnio tūrio (plieninį) ir plokštesnį, bet ilgesnį radiatorių, nes tai užtikrins greitesnį reguliavimą ir efektyvesnį šilumos atidavimą patalpai“, – teigė D. Paulauskienė.

REKLAMA

Anot jo, papildomu barjeru, neleidžiančiu šilumai sklisti į lauką, taps ir naktį nuleistos žaliuzės bei užtrauktos užuolaidos, o dienos metu atvirkščiai – atitrauktos užuolaidos leis saulei prišildyti butą.

„Rekomenduotina neužstatyti radiatorių baldais ir dekoratyvinėmis grotelėmis, o patalpas geriau vėdinti kelis kartus per dieną intensyviai, iki galo atidarant langus, bet trumpai. Svarbu, kad būtų taupoma šiluma bendro naudojimo patalpose – uždarytos laiptinių durys ir langai, rūsiuose, jei nebūtina, papildomai uždengti langeliai“, – patarė specialistas.

Pvz pas mane butas 1 kambario su balkonu nuo kambario iki virtuvės, tai pats lauko siena apsišiltinau puta ir nusitinkavau uždejas tinkleli ir dekoras, 200 euru net neišleidau, o su tom jūsų renovacijom bučiau bankams mokejas daug metų.
universalus pasiūlymas
universalus pasiūlymas

teksto tęsinys

Minimali alga Ispanijoje - 1160 eurų "į rankas", tiesa, faktas, kad apie 80% gyventojų (tame tarpe - ir patys ispanai) ir dirba - viso labo - už minimumą, tame tarpe - paramedikai, gaisrininkai ir t.t.

Jei norėsite dirbti kvalifikuotą darbą pagal savo turimą aukštojo mokslo diplomą, teks prieš tai atitinkamame Ispanijos universitete - pasidaryti to diplomo "adaptaciją", - jei prireiks, kai kurias disciplinas išklausyti paskaitas, išlaikyti egzaminus ir - apsiginti diplominį darbą, arba - išlaikyti valstybinį baigiamąjį egzaminą bei po visko - gauti to universiteto baigimo diplomą.
Vargas vertas to, jei jūsų specialybė - itin paklausi Ispanijoje ir gerai apmokama (pvz. teisininko, advokato, aukštos kvalifikacijos mediko ir panašiai). Nedarbo lygis Ispanijoje - šiuo metu - itin mažas. Tik rekomenduotina darbo ieškotis tokiose srityse, kurios mažiau jautrios galimoms pasaulinėms krizėms (svarbiausia ne turizmo, kavinių, viešbučių sektoriuose).

Už šildymą ten mokėti nereikia.
Visi mėnesio mokesčiai už butą sudaro:
- šiukšlių išvežimas - (apie 5 eurus),
- elektra - (9-14 CT/kWh),
- šaltas vanduo (tiksliai nepamenu, bet nebrangu tikrai),
- dujų baliono pakeitimas - pagal poreikį, jei vyryklė bute yra dujinė - (apie 6 eurai už 19 litrų balioną su pristatymu į namus arba 16 eurų už jį- jei pakeiskite pats bet kurioje artimiausioje degalinėje),
Internetas namams - (apie 9 eurai, priklausomai nuo tiekėjo ir nuo tų tiekėjų esamos konkurencijos jūsų gyvenamajame rajone).
administracinis daugiabučio mokestis
(už liftą, laiptinės ir teritorijos valymą, apskaitos vedimą) - apie 5 eurai,
VISKAS

Mobiliajam ryšiui turėti -
įsigijate "Lebara" išankstinio mokėjimo sim pakuotę už 10 eurų, už juos gaunate -
- nemokamus neribotus skambučius ir sms visoje Ispanijoje, - 400 minučių - į bet kurią Pasaulio šalį - bet kokį ten esantį tinklą,
- 40 GB mobilaus interneto duomenų mėnesiui ( daugiau, negu pakankamai, nes šiaip miestuose - ant kiekvieno kampo veikia įvairių įstaigų, kavinių, viešbučių nemokamas Wi-Fi).

Geros kloties emigruosiantiems ir pradėsiantiems naują savo gyvenimo etapą šalyje, kur amžina vasarą ir kur Karališkoji šeima ir tos šalies vyriausybė - dirba žmonėms, o ne atvirkščiai, kaip kad, deja, yra pas mus - Lietuvoje...

Kai ka ras vyksta tai kokios renovacijos? pirma ismokyt taikiais zmonem buti, tada galima ir apie renovacijas kalbeti. o taip visi renovuoti butai liks griuvesiais kai aplinkui pilna karo kur stytoju su agresyviom mintim
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų