Šešerius metus vykęs karas tarp dviejų Klaipėdos jūrų uoste dirbančių žinomų verslininkų Igorio Udovickio ir Martino Gusiatino baigėsi taika.  Verslininkai sutarė dėl Birių krovinių terminalo (BKT) likimo ir nusprendė, kad bendradarbiavimas jų kompanijoms duos daugiau naudos nei teismus pasiekę skundai.

„Respublikos“ duomenimis, taikos sutartis tarp I.Udovickio ir M.Gusiatino pasirašyta praėjusią savaitę. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje šnibždamasi, kad tai padaryta naktį, Laivų krovos akcinės bendrovės „Klaipėdos Smeltė“, kurios prezidentas yra M.Gusiatinas, teritorijoje.

„Taip, turiu žinių, kad jie susėdo prie vieno stalo ir sprendžia, kaip nutraukti visus konfliktus bei teismus. Be abejo, nuo to uostui bus tik geriau“, - vakar „Respublikai“ sakė uosto direkcijos generalinis direktorius Sigitas Dobilinskas.

Pagrindinė šios sutarties esmė - per porą mėnesių abi pusės nutraukia visus tarpusavio konfliktus, kurie truko apie šešerius metus. Taikos sutartį sudarė daugybė dokumentų. Jų pasirašinėjimas truko net kelias valandas.

Kertiniu šios sutarties akmeniu tapo „Klaipėdos Smeltė“ įsipareigojimas parduoti I.Udovickiui valdomas BKT akcijas. Jų vertė - keliolika milijonų litų.

Karas tarp M.Gusiatino ir I.Udovickio būtent ir prasidėjo, kai verslininkai ėmė nesutarti dėl BKT.

Dar 1999 metais „Klaipėdos Smeltė“ iš bendrovės „Ferteksos transportas“, kurią valdo I.Udovickis, įsigijo 50 procentų BKT akcijų. Tačiau bendradarbiavimas tarp uoste įsikūrusių verslininkų truko neilgai, nes terminalo savininkai ėmė pyktis.

REKLAMA

„Respublika“ jau ne kartą rašė, kad 2003 metais I.Udovickį pasikėsinta nušauti. Pats verslininkas ne kartą sakė neatmetąs galimybės, kad bandymas jį nužudyti gali būti susijęs su vykstančiais BKT ir „Klaipėdos Smeltės“ nesutarimais.

Po taikos sutarties „Klaipėdos Smeltė“ ir BKT tapo lygiaverčiais verslo partneriais. Pirmoji bendrovė atsisakė bet kokių pretenzijų antrosios atžvilgiu, tarp jų teritorinių bei dėl uosto krantinių.

Teigiama, kad karo pabaigos iniciatorius buvo M.Gusiatinas, kuris pamatė, jog gali pralaimėti. Būdamas protingas verslininkas, klaipėdietis greitai suprato, kad geriau uždirbti didelius pinigus bendradarbiaujant, nei juos prarasti kariaujant. Abi kompanijos jau pradėjo dirbti kartu naujoje verslo nišoje - krauti trašų konteinerius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų