Ketvirtadienį Klaipėdos gyventojams ir miesto svečiams duris atveria pirmasis daugiafunkcinis sporto ir pramogų kompleksas „Švyturio arena“. Universalios arenos atidarymo iškilmėse koncertuos legendinė britų roko grupė „Smokie“ ir simfoninis orkestras.

„Švyturio areną“ valdančios UAB „Klaipėdos arena“ direktorės Jolitos Krickės teigimu, naujojoje arenoje vyksiančiais renginiais tikrai liks patenkinti ir sporto mėgėjai, kurie, be Europos krepšinio čempionato kovų, čia galės stebėti ir kitas sporto varžybas, ir įvairios muzikos gerbėjai.

„Siekdami patenkinti pačios įvairiausios publikos poreikius ir skonį, pirmojo sezono metu klaipėdiečiams ir miesto svečiams planuojame pasiūlyti ne mažiau nei 60 kokybiškų sporto ir pramoginių renginių, kuriems anksčiau rengti Klaipėdoje tiesiog nebuvo tinkamos vietos. Esame tikri, jog nuo šiol kokybiškų renginių pasiūla uostamiesčio gyventojams turiningu laisvalaikiu leis mėgautis neišvažiuojant iš savo miesto“, - sako J. Krickė.

Keturių aukštų, apie 23 tūkst. kv. m „Švyturio arenoje“, priklausomai nuo renginio tipo, tilps nuo 1800 iki beveik 7000 žiūrovų. Arenos valdytojai prognozuoja, jog nuo atidarymo per ateinančius metus naujoji uostamiesčio arena sulauks apie 200 tūkst. lankytojų.

„Švyturio arenoje“, be įprastų vietų salėje, renginius taip pat bus galima stebėti iš geriausioje matomumo zonoje įrengtų VIP klubo kėdžių bei VIP ložių, kurių nuomininkams bus suteikiamos išskirtinės renginių stebėjimo sąlygos. Pertraukų metu renginių lankytojai taip pat laiką galės leisti 13 arenos barų.

REKLAMA

Investicijos į naująją uostamiesčio areną siekia apie 60 mln. litų, iš kurių 0,5 mln. litų investavo „Klaipėdos arena“. 2010 m. spalį pasirašytoje Klaipėdos arenos valdymo sutartyje numatyta, jog Klaipėdos savivaldybė nemokės koncesijos mokesčio, tačiau arenos valdytojas savarankiškai ar su partneriais įsipareigoja į areną investuoti mažiausiai 12 mln. litų.

„Švyturio areną“ 2008 m. projektavo kauniečių bendrovė „Miestprojektas“, o jo statybomis nuo 2009 m. rūpinosi statybų bendrovė „Vėtrūna“.

Areną stačiusi UAB „Vėtrūna“ objektui suteikia 5 metų, o įrangai - 2 metų garantiją.

Prieš dvejus metus rangos konkursą laimėjusi bendrovė areną už beveik 55 mln. litų žadėjo pastatyti iki 2010 metų gruodžio pabaigos, tačiau šiuos terminus teko kelis kartus atidėlioti. Apie 30 proc. išaugo ir jos kaina.

Arena pabrango dėl akustikos bei priešgaisrinės sistemų pagerinimo, interjero perprojektavimo. Akustika, anot valdytojų, bus išbandyta per „Smokie“ koncertą".

Prie arenos esančioje aikštelėje tilps 1250 automobilių.

„Švyturio arena“ - viena iš šešių arenų, kuriose vyks „Eurobasket 2011“ rungtynės, iki šiol nebaigta tik „Žalgirio arena“ Kaune. Ją taip pat stato „Vėtrūna“.

Rugpjūčio 2-6 dienomis arenoje vyks kelios draugiškos krepšinio rungtynės, kurias čia žais ir nacionalinės vyrų krepšinio rinktinė. Šių susitikimų metu bus patikrinta, kaip arena paruošta artėjančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui.


Rašyti komentarą...
w
ww
2011-07-28 13:21:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
galu gale
Atsakyti
0

D
Do
2011-07-28 13:34:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
na ką, dabar ir į Kauną bei Klaipėdą ims važinėt užsienio grupės
Atsakyti
0

V
Viktorija
2011-07-28 14:10:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai klaipėdiečiams, o Kaune, girdėjau, per atidarymą savo kėdes reikės neštis.Arba stovėti ...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų