Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieno didžiausių šalyje komercinio banko „Swedbank“ ūkininkas šių metų pirmąjį pusmetį suteiktų paskolų suma, palyginti su tuo pačiu 2020-ųjų laikotarpiu, išaugo apie 2 kartus iki 34 mln. eurų. 

Vieno didžiausių šalyje komercinio banko „Swedbank“ ūkininkas šių metų pirmąjį pusmetį suteiktų paskolų suma, palyginti su tuo pačiu 2020-ųjų laikotarpiu, išaugo apie 2 kartus iki 34 mln. eurų. 

REKLAMA

Dėl finansavimo vis dažniau kreipiasi jaunesnio amžiaus ūkininkai, valdantys santykinai didesnius ūkius, teigiama „Swedbank“ pranešime.

„Sparčiai augančias šalies ūkininkų finansavimo apimtis stebime jau antrus metus iš eilės, ir vertinant šio ekonomikos sektoriaus plėtros perspektyvas, tai nuteikia pozityviai. Apie 85 proc. visų lėšų pagal sudarytas finansavimo sutartis ūkininkai planuoja naudoti investicijoms. Tai rodo, kad jie šiuo metu aktyviai įgyvendina plėtros planus ir stiprina savo ūkių konkurencingumą“, – pranešime sakė  „Swedbank“ Smulkių verslo klientų ir rinkodaros skyriaus vadovė Rasa Verkauskaitė-Kazanskienė.

Pasak jos, ūkininkai šiuo metu renkasi investuoti į naujos technikos ir kitos įrangos įsigijimą, modernizuoja savo ūkius, taip pat naudojasi galimybe pasididinti valdomos žemės plotus.

REKLAMA

Tuo metu 10 proc. banko suteikiamų lėšų yra skirta finansuoti apyvartiniam kapitalui, dar 5 proc. – kitų nedidelių sumų trumpalaikiam ir ilgalaikiam finansavimui.

„Dažniausiai dėl finansavimo kreipiasi daugiau kaip 100 ha dirbamos žemės valdantys ūkiai, tačiau aktyvūs ir vidutiniai, 50-100 ha dirbamos žemės valdantys ūkiai. Mažiau nei 50 ha valdantys ūkiai dėl finansavimo kreipiasi rečiau, tačiau ir čia pastebimas aktyvumas“, − teigė R. Verkauskaitė-Kazanskienė.

„Swedbank“ duomenimis, banke ūkio poreikiams finansuojasi 6 iš 100 ūkių, kuriuos valdo iki 45 metų ūkininkai, ir tik 2 iš 100 ūkių, kuriuos valdo vyresni nei 46 metų ūkininkai. Jaunesni nei 25 metų ūkininkai taip pat aktyviai investuoja ir šioje amžiaus kategorijoje finansuojasi 6 iš 100 ūkių.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak R. Verkauskaitės-Kazanskienės, pastebima, kad jaunesnės kartos ūkininkai išsiskiria sveika ambicija ir siekia valdyti modernius, augančius ūkius. Ateityje šiame verslo sektoriuje jie bus varomoji jėga. Be to, keičiantis ūkininkų kartoms, bus matoma tam tikro masto ūkių konsolidacija.

Šiuo metu didžiausią dalį visų ūkių (27 proc.) valdo 56-65 metų amžiaus grupės ūkininkai. Tiesa, tarp jų valdomų ūkių dominuoja smulkūs, tai yra, iki 22 ha dirbamos žemės turintys ūkiai.

„Swedbank“ pateikti rezultatai apima smulkius ir vidutinio dydžio ūkininkus, kurių bendra visų sutarčių dėl finansavimo vertė neviršija 200 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų