Tyrimas: kokių markių automobilius Lietuvoje parduosite greičiausiai ir lėčiausiai

Naujų automobilių rinka Lietuvoje Europos mastu yra nykštukinė, tačiau to paties negalima pasakyti apie naudotų automobilių paklausą. Net ir pandemijos metu gyventojai aktyviai ieškojo automobilių, kuriuos galėtų priglausti savo namų garažuose.

2020 metais Lietuvoje pirmą kartą buvo įregistruoti 147 104 naudoti automobiliai. Šį įspūdingą skaičių sudaro tūkstančiai skirtingų modelių automobiliai, kurie gamykloje išriedėjo turėdami sedano, hečbeko ar kitą kėbulo tipą. O po variklio dangčiu buvo benzinu arba dyzelinu maitinamas variklis, hibridinė ar elektros pavara.

Kadangi naudotų automobilių rinkoje netrūksta, automobilių istorijos ataskaitas generuojančios platformos carVertical ekspertai atliko eksperimentą. Jie išanalizavo duomenis ir atsakė į klausimą, kurie naudoti automobiliai Lietuvoje parduodami greičiausiai sulaukia pirkėjų, o kurie – lėčiausiai?

Lengviausiai parduodami – vokiški automobiliai

Lietuvių meilė vokiškiems automobiliams prasidėjo dar 1990-ųjų pradžioje, kuomet atsivėrę vartai į Vakarų Europą leido pasirinkti automobilį, atitinkantį ne tik turimą biudžetą, bet ir ilgai slėptus norus.

Daugelio tai neturėtų stebinti, bet į mylimiausių gamintojų gretas netrukus buvo įtraukta eilė skirtingų gamintojų iš Vokietijos, pradedant „Audi“ ir baigiant „Volkswagen“.

Praėjus keliems dešimtmečiams nuo vakarietiškų automobilių invazijos į Lietuvą, viena vokiška markė iki šių dienų turi išskirtinę paklausą.

„Audi A4“ yra tas automobilis, kuris naują šeimininką suranda greičiausiai. Nepriklausomai nuo automobilio pagaminimo datos, variklio ar kėbulo tipo, „Audi A4“ automobilį asmuo parduoda per vidutiniškai 13 dienų.

Tuo metu antroje ir trečioje vietose likę 5 serijos „BMW“ ir „Audi A6“ naujų namų vidutiniškai ieško porą dienų ilgiau – 14 dienų.

Patys nepaklausiausi – korėjietiški

Pačių paklausiausių automobilių penketukas – akivaizdus. Jis leidžia susidaryti įspūdį, kad lietuviai didžiausias simpatijas reiškia vokiškai technikai, tačiau tai nėra tiesa.

carVertical atlikto tyrimo duomenimis, ilgiausiai naujo pirkėjo ieškančių automobilių penketuką sudaro net du vokiški automobiliai. Vis tik, jų pardavimo trukmė gerokai nublanksta prieš automobilį, kuriam Lietuvos vairuotojai, regis, nedemonstruoja simpatijų.

Europietiškų genų turintis „Kia Cee’d“ naujo šeimininko laukia vidutiniškai 62 dienas, o tai – net 14 dienų daugiau negu antroje vietoje likęs „Ford Fusion“. Pastarojo laukimo vidurkis siekia 48 dienas.

Nepopuliariausių automobilių penketuką užbaigia ekonomiškas, biudžetinės klasės „Škoda Rapid“ (46 dienos), „Mercedes-Benz“ GL visureigis (43 dienos) ir dailiosios lyties atstovių pamėgta „Opel Mokka“. Šis automobilis naują šeimininką randa po vidutiniškai 43 dienų.

Renkantis naudotą automobilį – kruopštesnė apžiūra yra privaloma

Kadaise naudoto automobilio įsigijimas prilygdavo liaudiškam posakiui „perki katę maiše“. Vis dėlto, naujų technologijų dėka naudoto automobilio paieškos dar niekada nebuvo tokios lengvos. Pavyzdžiui, internetu patikrinę VIN numerį galite iš karto pamatyti automobilio istoriją, tikrąją dominančios transporto priemonės ridą, automobilio aptarnavimo oficialiose atstovybėse istoriją bei dar šūsnį informacijos, kurią nesąžiningi pardavėjai dažnai mėgsta nutylėti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų