Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje ir kitose Europos valstybėse didėjanti infliacija toliau gąsdina gyventojus. Ekspertai ragina nenustebti, kad šiemet atostogauti kitose šalyse gali būti pigiau nei Lietuvoje. Tai liudija ir dalis skelbimų – štai nakvynė Šventojoje gali kainuoti ir 652 eurus, o pusryčiai po jos – dar 10 eurų papildomai.

Lietuvoje ir kitose Europos valstybėse didėjanti infliacija toliau gąsdina gyventojus. Ekspertai ragina nenustebti, kad šiemet atostogauti kitose šalyse gali būti pigiau nei Lietuvoje. Tai liudija ir dalis skelbimų – štai nakvynė Šventojoje gali kainuoti ir 652 eurus, o pusryčiai po jos – dar 10 eurų papildomai.

REKLAMA

Išankstinės būsto rezervacijos puslapyje Booking.com galima surasti daugybę skirtingų pasiūlymų, kuriais siekiama privilioti klientus.

Naujienų portalui tv3.lt skaitytojas Ernestas (tikrasis vardas redakcijai žinomas – red. past.), kuris norėjo išsinuomoti būstą atostogų laikotarpiui, liko priblokštas tuo, kai išvydo, kiek gali kainuoti nakvynė Šventojoje.

„Dabar kainos Lietuvoje yra itin didelės. Tikriausiai, kad suplanuoti atostogas kitoje šalyje gali būti kur kas pigiau“, – teigė Ernestas.

REKLAMA

Vyriškis pasidalijo internetine nuoroda, kurioje matyti, kad viena iš apgyvendinimo įstaigų Šventojoje nuo birželio 4 d.  iki birželio 5 d. dviems suaugusiems asmenims siūlo nakvynę už 652 eurus.

Be to, Ernestas pastebėjo, kad šioje apgyvendinimo įstaigoje pusryčiai gali kainuoti ir 10 eurų. 

Primename, kad minimalioji mėnesinė alga Lietuvoje yra 730 eurų neatskaičius mokesčių, arba apie 533 eurai į rankas. Vadinasi viena nakvynė Šventojoje gali atsieiti daugiau nei mėnesinis uždarbis.

Visgi, pasak vyriškio, rasti kur kas patrauklesnių pasiūlymų atostogoms galima užsienyje, pavyzdžiui, Ispanijoje. Štai Kasareso mieste esantis viešbutis su vaizdu į jūrą, o taip pat ir atskiru baseinu šalia gyvenamosios vietos vienai nakčiai 2 asmenims kainuoja 193 eurus.

Įvertino kainų šuolius

Dalis ekspertų įsitikinę, kad nors pragyvenimo lygis Lietuvoje yra žemesnis nei Italijoje ar Ispanijoje, atostogos šį sezoną mūsų valstybėje gali kainuoti kur kas nei užsienyje. 

REKLAMA
REKLAMA

O Kol vienus gąsdina, kad pajūryje už nuo lietuviškos vasaros tiesiog neatskiriamus šaltibarščius galima sumokėti net ir po 8–9 eurus, ekonomistas Nerijus Mačiulis pastebi, kad už tokią kainą juos perkančių taip pat atsiranda. 

„Paprasčiausias atsakymas būtų toks – jei nebūtų perkančių šaltibarščių už tokią kainą, jie tiek ir nekainuotų.

Sakėte, kad pragyvenimo lygis Ispanijoje ar Italijoje aukštesnis, bet jei žiūrėtume į vidutinio italo ar ispano perkamąją galią, kiek jie gauna pajamų, lyginant su kainų lygiu, tokio atotrūkio tarp Lietuvos ir Pietų Europos valstybių, koks buvo prieš 10-metį, jau nebėra.

Žiūrint į minimalų mėnesinį atlyginimą, jis taip pat yra priartėjęs prie daugelio Vakarų valstybių. Perkamoji galia yra – dėl to mes turime ir perpildytus kurortus, ir kainos yra tokios, kurias gyventojai moka“, – sakys jis.

Taip pat, anot N. Mačiulio, verslininkai neretai pabrangusių maisto produktų, padidėjusių atlyginimų ir energetinių išteklių kaštus perkelia galutiniam vartotojui.

REKLAMA
REKLAMA

Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius pabrėš Lietuvos apgyvendinimo įstaigų kokybę, tačiau sutiks, kad kai kur užsienyje šią vasarą, matyt, galėtumėte paatostogauti kur kas pigiau nei Lietuvoje.

„Net ir pridėjus skrydžio kainas, nors ir nedaug variantų, tikrai galima rasti net ir vasaros viduryje, kur paatostogauti pigiau ar už tokią pat kainą, kaip ir Lietuvoje“, – sakė jis, o vėliau pridūrė, kad liepos mėnesio viduryje panašaus tipo viešbutyje Bulgarijoje ir Lietuvoje kainos skiriasi net keliais šimtais.

N. Mačiulis atkreipė dėmesį į tai, kad neretai mūsų šalies verslininkai yra nepatogioje padėtyje dėl to, kad šiltasis sezonas mūsų šalyje yra gerokai trumpesnis nei užsienyje. Skaičiuojama, kad Lietuvoje jis trunka 2–3 mėnesius, tuo tarpu, pavyzdžiui, Turkijoje, net 7 mėnesius.

„Akivaizdu, kad jei tu investuoji į žemę, pastatai ten viešbutį, ir iš jo gali uždirbti tik 2–3 mėnesius per metus, atitinkamai tam, kad ta investicija atsipirktų, ir kaina turėtų būti didesnė.“

REKLAMA
REKLAMA

Visai kitaip, anot ekonomisto, yra kitose Pietų Europos šalyse, tačiau tam taip pat yra paaiškinimas.

„Mažesni mokesčiai, ypač alkoholiui. Kita priežastis – masto ekonomija. Jei gali nuomos kaštus, maitinimo įstaigos ar viešbučio pastatymo kaštus išskirstyti per visus metus, natūralu, kad vidutinė parduodamo patiekalo ar nuomojamo kambario kaina bus mažesnė“, – priežastis vardijo N. Mačiulis.

Daug lemia ir orai. Lietuvoje, anot R. Širvinsko-Makaliaus, tai yra viena priežasčių, kodėl kainos gali staiga pakilti.

„Dažniausiai rezervuojame vietą pajūryje tada, kai orų programėlėje matome, kad bus geri orai, ir tai būna likus vos kelioms dienoms iki apsistojimo.

Tačiau tą patį mato visa Lietuva, todėl rezervacinėse sistemose kainos šokteli iki kosmoso“, – sakys jis. O štai užsienyje, ypač Turkijoje, anot kelionių organizatoriaus, paatostogauti pigiau galima ir dėl karo sukeltų padarinių.

„Kainos koreguojamos nepaisant to, kad labai stipriai išaugo aviacinio kuro sąnaudos – daugiau nei 50 proc. – tos kelionės taip stipriai nepabrango.

Greičiausiai, pavyko susiderėti dėl geresnių kainų Turkijos kurortuose, kurie, manoma, šiais metais bus apytuščiai“, – sakys kelionių organizatorius. 

Kodėl tik šiemet bus brangiau nei užsienyje?Visais laikais būvo pigiau užsienyje tad niekas ir nepasikeitė.
na, juokiausi labai, nes tikrai juokinga... idomu kiek suns buda kainuoja sventojoje...
Reikėtų statybininkams kai stato tokias nakvynių vietas skaičiuoti už darbą 652 vienam žmogui už diena aišku medžiagos atskirai. O šiaip tai tegul savininkai patys nakvoja už tokią kaina
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų