Spalio mėnesį labiausiai butai pigo Kaune

Tarp didžiausių šalies miestų spalį butų kainos labiausiai nukrito Kaune - 0,6 proc. Vidutinė kvadratinio metro kaina laikinojoje sostinėje sumažėjo 19 Lt/kv. m.

„Ober-Haus“ duomenimis, Klaipėdoje ir Vilniuje atitinkamai buvo užfiksuotas 0,4 proc. ir 0,1 proc. kainų smuktelėjimas. Vidutinė kvadratinio metro kaina Klaipėdoje šiuo metu yra 3 tūkst. 310 litų, Vilniuje - 4 tūkst. 105 litai.

Šiauliuose ir Panevėžyje vidutinės butų kainos spalį nekito ir išliko tokios pačios kaip ir rugsėjį: Šiauliuose - 1 tūkst. 891 Lt/kv. m, o Panevėžyje - 1 tūkst. 835 Lt/kv. m.

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), reikšmė šių metų spalio mėnesį smuktelėjo 0,2 proc.

Rugsėjį buvo fiksuotas 0,3 proc. sumažėjimas. Palyginti su praėjusių metų spaliu, per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuose smuko 1,7 proc.

Registrų centras skelbia, kad spalį butų pirkimo-pardavimo sandorių Lietuvoje sudaryta maždaug 18 proc. daugiau nei rugsėjį ir 21 proc. daugiau nei praėjusių metų spalį.

„Ober-Haus“ Vertinimo departamento vadovo Sauliaus Vagonio teigimu, jau kelis mėnesius iš eilės sandorių ir kainų kreivės juda skirtingomis kryptimis.

„Sandorių kiekiai pastebimai auga, o kainos, nors ir nežymiai, bet leidžiasi žemyn“, - situaciją rinkoje apibūdina S. Vagonis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų