„Tai Lietuvos finansų istorijoje precedento neturintis įvykis“, - taip banko „Snoras“ prezidentas Raimondas Baranauskas vertina sprendimą įsigyti 100 proc. AB „Finasta įmonių finansai“ akcijų. Sandoris turėtų įsigalioti per tris mėnesius, visiškai bankų sujungti neketinama.

Išliks savarankiški

Vakar AB banko „Snoras“ ir AB „Invalda“ valdybos pritarė finansinės grupės AB „Invalda“ įmonių įsigjimo-pardavimo sandoriui. AB „Finasta įmonių finansai“ valdo AB banką „Finasta“, FMĮ „Finasta“, turto valdymo įmonių „Invalda turto valdymas“ ir „Invalda Asset Management Latvia“ akcijų.

Pasak banko „Snoras“ atstovų, visiškai sujungti bankų neketinama – planuojama, kad „Finasta ir toliau veiks savarankiškai ir dirbs investicijų srityje.

„Kol sandoris įsigalios, tikrai niekas nebus keičiama. Planuojama, kad „Finasta“ tęs savo veiklą atskirai, ir darys tai, ką darė – generalinė kryptis nesikeis“, - Verslosavaite.lt sakė AB banko „Snoras“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros departamento direktorius Dominykas Mertinas.

Sustiprins pozicijos investicinėje bankininkystėje

„Šis žingsnis – tai natūrali AB banko „Snoras“ grupės plėtra siekiant sutvirtinti pozicijas visuose bankininkystės sektoriuose. Bankas „Snoras“ pirmauja mažmeninėje bankininkystėje, pastaraisiais metais įsitvirtino verslo bankininkystėje, o įsigijus finansinę grupę „Finasta“, bus sustiprintos pozicijos investicijų valdymo ir privačios bankininkystės srityse.

REKLAMA

„Finasta“ yra šios srities lyderė, todėl neabejojame, kad mūsų sandoris taps iššūkiu kitiems finansų rinkos dalyviams“, - teigia AB banko „Snoras“ prezidentas Raimondas Baranauskas.

R. Baranausko teigimu, dviejų bankų pajėgų suvienijimas šalies finansų istorijoje – precedento neturintis įvykis, kuris dar kartą patvirtina, jog bankas „Snoras“, ne vieną kartą pirmasis šalies rinkoje įgyvendinęs novatoriškus sprendimus, ir toliau lieka vienu pažangiausių savo srityje.

Teigiama, kad po sandorio banko „Snoras“ grupės valdomų investicinių fondų vertė išaugs net keturiolika kartų ir viršys 150 mln. Lt. Klientams banko grupė siūlys 16 investicinių fondų, iš kurių 9 bus perimti iš „Invalda“ grupės, ir 8 pensijų fondus, kurių paslaugų bankas iki šiol neteikė.

„Invalda“ neturi investicijų

„AB „Invalda“ finansų sektoriaus įmonės yra vienos iš savo srities lyderių, turi stiprią komandą, didelę ir kokybišką klientų bazę, todėl neabejojame šio sandorio sėkme. Mūsų parduodamas verslas yra geras ilgalaikėje perspektyvoje, tačiau šiame sektoriuje reikalingos investicijos, kurių AB „Invalda“ nėra pasiruošusi didinti.

Tai paskutinis stambus sandoris, atliekamas siekiant stabilizuoti „Invalda“ grupės veiklą. Galime konstatuoti, kad dabar „Invalda“ adaptavosi prie pokyčių ir yra pasirengusi veiklai esamoje ekonominėje situacijoje“, - teigia AB „Invalda“ valdybos pirmininkas Vytautas Bučas.

Banko „Snoras“ grupės ir AB „Invalda“ grupės įmonių perėmimo sandorio įsigaliojimo datos paaiškės gavus patvirtinimus iš finansų rinkos kontrolės institucijų – Lietuvos banko, Vertybinių popierių komisijos, Konkurencijos tarnybos, taip pat Latvijos finansų priežiūros tarnybos bei konkurencijos tarnybos.Baigė reorganizaciją

Banko „Snoras“ grupė investicinės bankininkystės pajėgas sustiprino ir š. m. kovo 10 d., baigdama reorganizaciją, po kurios veiklą pradėjo UAB „Snoras Asset Management“, sudaryta iš investicijų fondų valdytojų UAB „Snoras fondų valdymas“ ir UAB „JT investicijų valdymas“.

REKLAMA

Banko „Snoras“ grupė investicijų valdymo paslaugas savo klientams teikia nuo 2006 m.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų