Skirs pinigų perkant transporto priemonę, modernizuojant namą

Ekologiško transporto, įskaitant paspirtukus, įsigijimui, šiemet planuojama skirti 58 mln. eurų. Tai numatyta Vyriausybei pateiktame Klimato kaitos programos sąmatos projekte.

Klimato kaitos suvaldymo priemonėms šiais metais siūloma skirti iš viso 161,6 mln. eurų, pranešė Aplinkos ministerija. 

4 mln. eurų numatyti mažai taršioms transporto priemonėms įsigyti (pernai 2762 žmonėms išmokėta 2,5 mln. eurų) ir 5 mln. eurų – naujam ar iki penkerių metų naudotam elektromobiliui (652 žmonėms – 1,5 mln. eurų).

6 mln. eurų skirta norintiems taršų automobilį pakeisti į viešojo transporto paslaugas arba paspirtukus, dviračius ir kitas transporto priemones, dalijimosi paslaugas. 

Įmonėms numatoma paskirstyti 43 mln. eurų: 28 mln. eurų – mažiau taršiam viešajam transportui, 5 mln. eurų – elektromobiliams, 10 mln. eurų – infrastruktūrai ir aplinkai palankiam sunkiasvoriam transportui įsigyti.

Gyventojai galės pretenduoti į paramą daugiabučiams, namams modernizuoti – tam skirta 31,3 mln. eurų.

Be to, įmonės galės gauti paramos atsinaujinančių energijos išteklių technologijoms (10 mln. eurų), modernizuoti senus pastatus (2,5 mln. eurų).

10 mln. eurų skirta ES apyvartinių taršos leidimų (ATL) prekybos sistemoje dalyvaujančioms įmonėms jų modernizavimui, dar 5 mln. eurų – ATL neprekiaujančioms įmonėms.

Įmonės, įgyvendinančios projektus besivystančiose šalyse, galės gauti 2 mln. eurų, o bandomuosius projektus šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui mažinti – taip pat 2 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
J
Jurgis
2021-03-24 17:13:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
O, rado gerą ir svarbiausiai oficialų būdą lėšų grobstymui, nes kas ten suseks kam kiek išmokėta...
Atsakyti
0

N
Nomeda
2021-03-27 20:50:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel nieko neskiriama privačių namų kuro ar vandentiekio sistemų modernizavimui? Ar ten gyvenantys žmonės kitokie nei daugiabučiuose? O iš jų taip pat reikalaujama.
Atsakyti
0

K
Kaip
2021-04-01 13:27:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
gudriai parašyta "Gyventojai galės pretenduoti į paramą daugiabučiams, namams modernizuoti". Ir suprask dabar, ar čia turėta omenyje tik daugiabučiams namams, ar ir privatiems? Ką reiškia tarp daugiabučiams ir namams padėtas kablelis???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų