Valdančioji koalicija grįžta prie siūlymo viešbučiams taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas. Viešbučio paslauga laikytina eksporto paslauga, tad jai neturi būti taikomas PVM, mano valdantieji.

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Jurgio Razmos, toks siūlymas koalicijoje svarstomas ne kaip lengvata, o dėl to, jog viešbučio paslaugos priskirtinos eksporto paslaugoms, per 70 proc. šios paslaugos gavėjų sudaro užsienio piliečiai.

„Dar diskusijai palikome siūlymą dėl mažesnio pridėtinės vertės mokesčio viešbučiams, kadangi tai vis dėlto yra kaip eksporto įforminimo išraiška. Negaliu sakyti, kad tai jau tvirtai sutarėme, bet, atmesdami kitus naujų PVM lengvatų siūlymus, šitą dar palikome diskusijai, svarstymams“, – trečiadienio rytą po tradicinių valdančiųjų koalicijos pusryčių sakė J. Razma.

Anot jo, kitų metų valstybės biudžete naujos lengvatos išbalansuotų biudžetą, sumažintų įplaukas. Tuo tarpu PVM lengvata viešbučiams didelės įtakos valstybės biudžetui neturėtų.

„Dar galutiniam sutarimui reikės diskutuoti, ar tikrai šitaip galime traktuoti, kokį tai duoda poveikį biudžetui, kaip tai kompensuoti. Su tuo susijusius formalumus dar reikia išspręsti, bet, kaip minėjau, ši lengvata palikta diskusijai. Įsivaizduoju, krypstama į teigiamą pusę tame apsisprendime“, – kalbėjo J. Razma.

REKLAMA

Jei būtų pritarta PVM lengvatai viešbučiams, ji įsigaliotų nuo 2011-ųjų.

Šiuo metu Lietuvoje PVM tarifas yra 21 proc., o lengvatos galioja tik knygoms, kompensuojamiesiems vaistams bei šildymui. Vaistams taikoma 5 proc., knygoms ir šildymui – 9 proc. PVM. Šios lengvatos paliekamos ir kitiems metams.


Rašyti komentarą...
d
das
2010-11-03 11:03:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima kartoti,cia ne lengvata,o eksportas.Latviai,estai,lenkai ir visa europa jau seniai tai suprato,o mes vis svarstome,svarstome.
Atsakyti
0

b
bavas
2010-11-03 16:03:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
na va turtuoliams bus taikoma lengvata atimant pinigus is invalidu ir pencininku. kas per valstybe niekaip nesuprantu.
Atsakyti
0

Z
Z
2010-11-03 16:34:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia lengvata?Kokias nesamones cia sneki?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų