Siūloma leisti valstybės įmonėms per krizę mokėti mažesnes pelno įmokas

Vyriausybė pirmadienį posėdyje pritarė siūlymui suteikti galimybę valstybės ar savivaldybės įmonėms mokėti mažesnes pelno įmokas į biudžetą, jei jos galėtų tapti nemokios šalį ištikus krizei, pavyzdžiui, karui, ekstremaliai situacijai, karantinui. Praėjusią savaitę tam buvo pritarta pasitarime. 

„Tokia nuostata yra reikalinga užkirsti kelią įmonių nemokumui“, – posėdyje pirmadienį kalbėjo laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. 

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) savo ruožtu rekomenduoja neberiboti valstybės valdomų įmonių vadovų kadencijų. Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketina pateikti tam reikalingo teisinio reguliavimo siūlymus. 

„Siūlytume dar papildomai posėdžio protokolą, kad iki 2021 metų vasario 1 dienos Ekonomikos ir inovacijų ministerija pateiktų, būtent įgyvendinant EBPO rekomendacijas, pateiktų siūlymus dėl įstatyminio reguliavimo, susijusio su šiomis nuostatomis“, – sakė ministras. 

Šiuo metu valstybės valdomos įmonės vadovo kadencija yra penkeri metai, o tas pats asmuo vadovu gali būti renkamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Vyriausybė balandžio pabaigoje papildė sąlygas, kuriomis leido valstybės įmonėms per krizinę situaciją, pavyzdžiui, karantiną, mokėti mažesnius dividendus arba jų nemokėti visai, jeigu kiltų grėsmė joms tapti nemokioms.

Ministrų kabinetas tuomet pavedė ministerijai parengti įstatymo pataisas dėl valstybės ir savivaldybės įmonių pelno įmokų mažinimo ar jų nemokėjimo.

Šiuo metu įstatymas numato, kad Vyriausybė ar savivaldybės taryba gali nustatyti mažesnę pelno įmoką į biudžetą, jeigu, pavyzdžiui, įmonė įgyvendina valstybei svarbų ekonominį projektą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų