Šiukšlių šachtas naikins nuo sausio: nenustebkite pamatę jas užvirintas

Vilniuje viso yra apie 3000 daugiabučių, kuriuose yra įrengtos šachtinės atliekų šalinimo sistemos. Visgi, jau nuo 2020-ųjų sausio 1-osios įsigalioja naujos atliekų tvarkymo taisyklės, pagal kurias atliekų šalinimo šachtos turės būti užsandarintos, o konteineriai po jomis jau nuo vasario 1 dienos bus išvežami. 

Tiesa, savivaldybės atstovai teigia, kad tokie pokyčiai nuo naujųjų laukia tų daugiabučių, šalia kurių jau yra įrengti požeminių arba pusiau požeminių konteinerių aikštelės. 

Šalia daugiabučių, prie kurių dar nėra įrengtų požeminių arba pusiau požeminių konteinerių aikštelių, gyventojai ir toliau galės naudotis atliekų šalinimo šachtomis iki tol, kol bus įrengtos minėtosios konteinerių aikštelės. 

Kaip naujienų portalas tv3.lt jau rašė anksčiau, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai teigia, kad atsisakyti atliekų šachtų buvo nuspręsta dėl to, kad naudojantis jomis, gyventojai visiškai nerūšiuoja atliekų ir visos atliekos keliauja į tą patį konteinerį. 

Kaip buvo rašoma naujienų portalui tv3.lt siųstame atsakyme, savivaldybė naujomis atliekų tvarkymo taisyklėmis siekia sudaryti sąlygas rūšiuoti komunalines atliekas visiems gyventojams, todėl, visų pirma požeminių ar pusiau požeminių konteinerių aikštelės įrenginėjamos prie daugiabučių, neišskiriant, ar namas naudoja šachtinę sistemą, ar ne.

Sostinės valdžią tokiam žingsniui paskatino ir tai, kad atliekų šachtos nėra tinkamai prižiūrimos. Tiesa, kaip pastebi savivaldybės atstovai, skundų iš gyventojų dėl šachtose atsirandančių kenkėjų ar prastų kvapų savivaldybė gauna nedaug, vos keletą per metus. 

Savivaldybės atstovai teigia, kad atsisakius atliekų šachtų, gyventojai per metus sutaupys mažiausiai 250 eurų, mat vienas šachtos valymas 5 aukštų name kainuoja 125 eurus, o valoma mažiausiai du kartus per metus. Taip pat gyventojai moka mėnesinį mokestį, kuris siekia 0,01 – 0,03 Eur / kv. m per mėnesį.

REKLAMA

Pagal šių metų sausį įsigaliosiančias naujas taisykles, daugiabučiai po to, kai jiems bus įrengtos požeminių ar pusiau požeminių konteinerių aikštelės, dar mėnesį galės naudotis atliekų šachtomis – po mėnesio šachtos turės būti užsandarintos užtikrinant higienos normų laikymąsi, o konteineriai, stovintys po šachtomis, bus išvežami. 

„Vadinasi, tuose daugiabučiuose, kurie jau dabar naudoja kiemuose įrengtas požeminių konteinerių aikšteles, konteineriai iš šachtų bus išvežami nuo vasario 1 d. Jei daugiabutis namas neturės jam priskirtos požeminių ar pusiau požeminių konteinerių aikštelės, galės ir toliau naudotis šachtine atliekų šalinimo sistema, iki jam nebus įrengta ir priskirta konteinerių aikštelė“, – naujienų portalui tv3.lt aiškino Vilniaus miesto savivaldybės Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus vedėjas Valdas Juodis.

V. Juodis teigia, kad šiuo metu Vilniuje yra įrengta ir priduota naudoti apie 460 konteinerių aikštelių. 

„Iš viso numatyta įrengti 759 konteinerių aikšteles, o jose 3076 įvairius konteinerius. Skaičiuojama, kad šiuo metu vykdomas projektas sudaro tinkamas sąlygas rūšiuoti komunalines atliekas 300 tūkst. vilniečių. Tikimasi, gavus papildomą ES finansavimą arba numatant tam kitas lėšas (pvz. vietinės rinkliavos), konteinerių aikštelių tinklą išplėsti. Savivaldybės bei SĮ „Vilniaus planas“ specialistų skaičiavimais, Vilniuje turėtų būti 1,5 tūkst. konteinerių aikštelių“, – priduria V. Juodis. 


Rašyti komentarą...
B
B
2020-01-01 17:23:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savivaldybės klerkai išprotėjo.
Atsakyti
-1

R
Raimis
2020-01-01 18:59:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Alytuje prieš 20metų panaikinti ir patys gyventojai panaikino nes pavargo nuo smarvės ,graužikų, tarakonai..ir.t.t
Atsakyti
0

T
Tav
2020-01-01 17:23:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užvirinti? Jūs juokaujat? Ir tai vadinasi "naikinimas"?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų