Sėkmės raktas. Pranas Dailidė apie verslo pradžią: jokių privilegijų tuo metu nebuvo

Naujienų portalas tv3.lt tęsia laidų ciklą „Sėkmės raktas“. Turtingiausi šalies žmonės, žinomi verslininkai ir įmonių vadovai dalinsis savo asmenine patirtimi, kaip jiems pasisekė uždirbti pirmąjį milijoną, kaip pavyko pasiekti verslo aukštumų.

Su Lietuvos nepriklausomybe į verslą žengė Pranas Dailidė, kurio įmonė UAB „Dojus agro“ yra viena didžiausių žemės technikos pardavėjų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Iš pradžių įmonė užsiėmė produktų, ypač pieno, importu ir eksportu.

P. Dailidė: visi ieško savo nišų

Vėliau įsigytas didžiulis ūkis leido susieti verslą su technika. Verslininką pažįstami apibūdina kaip pareigingą, darbštų ir labai atsakingai žiūrintį į savo darbą. Šios savybės verslininkui ir padėjo skintis kelią į sėkmę. Pats P. Dailidė yra teigęs, kad atitinkamų žinių ar išsilavinimo kaip kurti verslą, Sovietų Sąjungoje nebuvo, tad visko reikėjo mokytis plėtojant nuosavą veiklą.

„Manau, kad pačioje pradžioje visi ieško savo nišų. Mes tik po penkerių metų pradėjome ieškoti technikos importuotojo, įsigijome ūkį, reikėjo technikos. Prieš tai buvo prekyba maisto produktais, pienu, penketą metų mes dirbome toje sferoje.

Kai mes įsigijome ūkį, ieškojome rimtos technikos, kuri galėtų pasiekti rezultatus. Man teko apvažiuoti daugelį Europos šalių, žiūrėti, naudoti tos technikos aikšteles, kokia technika geriausiai vertinama, nes tuo metu mes neturėjome daug patirties. Tada aš parašiau, kad mes norime įsigyti vieną traktorių ir tris kombainus. Atsakymas truputį pavėlavo, mes per tą laiką įsigijome kitos technikos, bet po kurio laiko sulaukėme pasiūlymo atstovauti jų įmonę“, - interviu tv3.lt sakė P. Dailidė.

„Mes visi mokėmės"

Šiuo metu P. Dailidė užsiima ne tik savo verslu, bet ir yra žemės ūkio kooperatyvo „Lietuvos pienas” tarybos pirmininkas.

„Jokių privilegijų tuo metu nebuvo, turbūt kiekvienas galėjo taip pat pradėti. Teko ir skolinti pinigus, ir rizikuoti, įrodyti bankams, kad patikėtų. Daug sudedamųjų dalių tuo metu buvo. Mes visi mokėmės ir ieškojome.

Mes visi turėjome labai daug noro, atsivėrė galimybės pamatyti, pažinti. Tai buvo labai geras laikas. Tada mes daug ko nežinojom, bet turėjome daug entuziazmo, noro, ryžto, mokėmės kartu.

Man teko padirbti ir to vadinamojo valdiško darbo. Vis tik aš buvau davęs sau žodį, kad kai tik atsiras galimybė, pasuksiu į verslą. Buvo daugiau laisvės, daugiau galimybių save realizuoti. Manau, tai yra pagrindiniai dalykai“, - sakė P. Dailidė.

Visą interviu galite žiūrėti čia: 


Rašyti komentarą...
A
Apsimelavusiam troliui
2017-01-24 23:50:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsimelavusiam troliui - nebuvo Dailidė žemės ūkio ministru, galima patikrint ministrų sąraše. Tokius apsičiulpusius šiukšles, kurie rašo nesąmones ir akivaizdžiai meluoja, reikia išaiškint ir bausti. Tai yra sąmoningas visuomenės dezinformavimas.
Atsakyti
-1

A
Apsimelavęs
2017-01-24 20:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvote tuo laiku žemės ūkio ministras. Štai kur pradžia.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų