Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pilotai Airijoje penktadienį ruošia dar vieną streiką. Tai bus jau ketvirtas įmonės darbuotojų Airijoje streikas, kuris paveiks 20 iš 300 tądien šalyje vykdomų skrydžių.

Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pilotai Airijoje penktadienį ruošia dar vieną streiką. Tai bus jau ketvirtas įmonės darbuotojų Airijoje streikas, kuris paveiks 20 iš 300 tądien šalyje vykdomų skrydžių.

REKLAMA

Trečiadienį paskelbtame pranešime „Ryanair“ pasiūlė pilotams susitikti šeštadienį arba kitą savaitę, kad „būtų galima pradėti rimtą darbą bei išspręsti šį ginčą“.

Tuo tarpu Švedijos pilotų sąjunga „Svensk Pilotforeining“ (SPF) trečiadienį pranešė, kad jos nariai streikuoti žada rugpjūčio 10 dieną.

Profsąjunga sako, kad „Ryanair“ nuolat atsisako susitikti bei derėtis su SPF atstovais bei kaltina avialinijas, jog šios pačios nori rinktis profsąjungos atstovus derybose.

SPF sako, kad streikuoti žada apie 40 pilotų Stokholmo Skavstos oro uoste. Tačiau profsąjunga kol kas nepatvirtino, kiek skrydžių paveiks planuojamas streikas.

REKLAMA

Už streikus taip pat balsavo ir pilotai Nyderlanduose bei Vokietijoje.

„Bando išlošti laiko“

Vokietijos profsąjunga „Vereinigung Cockpit“ „Ryanair“ davė iki rugpjūčio 6 dienos pateikti derybų pasiūlymą bei pabrėžė, kad ankstesnės derybos pradėjusį penktadienį nutrūko nepasiekus susitarimo.

„Nuo mūsų derybų pradžios sausį „Ryanair“ nuolat bando išlošti laiko ir jei „Ryanair“ į situaciją nežiūri rimtai, tokie streikai kaip kitose Europos valstybėse atrodo neišvengiami ir Vokietijoje“, – sako profsąjunga.

REKLAMA
REKLAMA

2017 metais 130 mln. keleivių skraidinusi „Ryanair“ masinių streikų per plauką išvengė pernai per Kalėdas, priimdama sprendimą pirmą kartą per savo 32 metų istoriją pripažinti profesines pilotų sąjungas.

Tačiau nuo to laiko bendrovė su kai kuriomis sąjungomis nesugeba pasiekti susitarimų.

Avialinijoms praėjusią savaitę skaudžiai kirto streikai Belgijoje, Airijoje, Italijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje, paveikę apie 600 skrydžių.

Profsąjungos nori, kad įmonės rangovams būtų užtikrintos tokios pat darbo sąlygos kaip ir nuolatiniams darbuotojams.

Be to, reikalaujama, kad „Ryanair“ darbuotojai būtų samdomi pagal įstatymus tos šalies, kurioje dirba, o ne Airijos, kurioje yra įsikūrusi pati bendrovė.

Tačiau „Ryanair“ ginčijasi, kad bendrovės lėktuvai skraido po Airijos vėliavomis ir dauguma darbuotojų dirba lėktuvų įguloje, todėl jiems turi galioti Airijos įstatymai.

Atsikirsdama nepatenkintiems darbuotojams, „Ryanair“ taip pat paskelbė birželio mėnesio algos lapelius bei tvirtino, jog kai kurie pilotai ir įgulos nariai per metus gali uždirbti iki 40 tūkst. eurų, todėl atlyginimai yra sąžiningi.

„Ryanair“ pagal keleivių skaičių yra didžiausia pigių skrydžių bendrovė Europoje bei antra apskritai – airių avialinijos atsilieka tik nuo vokiečių „Lufthansa“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų